Самые захватывающие книги: любимые произведения Сергея Притулы об истории и войне
Сергей Притула

ТОП-7 непростых, но познавательных книг от Сергея Притулы

Ловите список книжек от ведущего "СуперИнтуиции" на Новом канале, которые он прочитал во время отдыха.

Одну из книг Сергей Притула листал вместе с женой, а другую советует дать прочитать детям как можно быстрее. 

Во время недельного отпуска в теплых краях Сергей Притула "глотал" почти по книге в день. Жанры – самые разнообразные: от исторических романов до стихотворных сборников. Своими впечатлениями после прочтения он поделился с поклонниками. 

"Війна двох правд", Вахтанг Кіпіані 

Книга чудово ілюструє українсько-польські відносини від початку минулого століття і до сьогодні. Відносини українців та поляків важко назвати добросусідськими, і книга дає вичерпну відповідь на запитання "чому?". Ще на сторінках можна дізнатись про великий пласт відносин Литви та українських націоналістів. 

"Війна двох правд", Вахтанг Кіпіані

"Анатомія солдата", Гаррі Паркер 

Роман пера офіцера британської армії, який встиг повоювати в Іраку та в Афганістані. Аж до моменту, поки не підірвався і не позбувся двох ніг. У книзі описується цей епізод крізь призму оцінки подій з боку двох сторін: військових НАТО і їхніх ворогів – талібів. Роман відрізняється від інших незвичним викладом подій. Вони описуються не від імені безпосередніх учасників-людей, а від імені неживих предметів, які є свідками всього жаху бойових дій: трубки апарату штучного дихання, встромленої у горло офіцера, придорожнього каміння, вибухівки, велосипеда, бронежилета й таке інше. Читається на одному диханні. 

Анатомія солдата", Гаррі Паркер

В ТЕМУ: «Для нас это место уединения»: Лилия Ребрик рассказала, как обустраивает быт в загородном доме

"Тамплієри", Сергій Жадан 

Коли ця збірка побачила світ, мені всі друзі рекомендували її до прочитання. Але вчинив так, як свого часу з книгами Коельйо чи Шкляра – витримав паузу, щоб чиїсь враження не спотворили власну оцінку, і спокійно "всмоктав" у себе кожну літеру під тихий плескіт морських хвиль. На вірші "Я знав священника, який був у полоні" на очах бриніли сльози. Коли читав "Вони навіть можуть жити в різних містах", шкіра нагадувала мурашник. Читав деякі вірші сам, потім читав дружині. Потім сиділи і мовчали про одне й те ж. 

"Тамплієри", Сергій Жадан

"Людина біжить над прірвою", Іван Багряний 

Як таке сталося, що коли в часи своєї юності я, затамувавши подих прочитав "Тигролови" і "Сад Гетсиманський", пропустив цей твір – я не знаю! Але може так і треба було. Щоб ще більше оцінити велич автора, його неперевершений стиль, коли ти уявляєш той біль, який пронизує серце від усвідомлення всього жаху, пережитого українцями, коли наша земля стала ареною з’ясування стосунків двох тоталітарних режимів. Дайте своїм дітям прочитати цей роман найшвидше. 

"Людина біжить над прірвою", Іван Багряний

"Дороговкази лідеру: думки митрополита Андрія Шептицького" 

Друзі з Українського Католицького університету подарували цю книгу з цитатами митрополита і з коментарями українців, нині живучих. Спойлерити не буду. Скажу тільки, що попри величезне захоплення Шептицьким у колах української інтелігенції, мені здається, що його постать є страшенно недооціненою у більш широких верствах населення. Зважаючи на вклад митрополита Андрія у формування і збереження української ідентичності та потягу до самоорганізації, йому б мав стояти пам’ятник у кожному містечку. 

"Дороговкази лідеру: думки митрополита Андрія Шептицького"

В ТЕМУ: Ведущий «Евровидения» Тимур Мирошниченко раскрыл тайну имен своих детей

"Мудра кішка Варшава", Яна Опарій 

Книга не зовсім "хлопчача". Хоча поневіряння українок на заробітках у Польщі – тема, яка, мабуть, не має гендерного забарвлення. Адже хоч хто б подавався у трудову еміграцію, має усвідомлювати, що там буде несолодко. Проте в авторки чудове почуття гумору. І це рятує під час читання. 

"Мудра кішка Варшава", Яна Опарій

"Людина в пошуках справжнього сенсу", Віктор Франкл 

Ця книга на етапі прочитання, але враження справила ще на перших 30-ти сторінках. Автор пережив Освенцим. І описує ті звірства не просто як живий свідок подій, а людина, котра розглядає життя концтабору крізь призму свого фаху – психіатрії.

"Людина в пошуках справжнього сенсу", Віктор Франкл

Прочти это:

Сергей Притула

«Запомнится надолго»: сын Сергея Притулы встретил день рождения в травматологии

Сергей Притула

«Мои»: Сергей Притула растрогал Сеть редким фото с красавицей-женой и детьми

Сергей Притула

«Спасибі за недоспані ночі»: Сергей Притула невероятно трогательно поздравил маму с Днем рождения

Новости партнеров:

Loading...

Загрузка...