Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» презентує міжмузейний арт-проект

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» презентує міжмузейний арт-проект

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» презентує міжмузейний арт-проект «ВІКНА» 5 лютого – 1 березня 2015.

Організатор: НКММК “Мистецький Арсенал”

Партнери: Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
Національний музей народної архітектури та побуту України
Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Куратори: Ольга Мельник, Вікторія Величко, Ігор Оксаметний

Спеціальний фото-проект Петра Гончара

Відкриття: 5 лютого  о 18:00

Вхід за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн.
Прес-конференція: 5 лютого о 16:00
Вхід для журналістів за попередньою акредитацією

У Мистецькому Арсеналі з 5 лютого до 1 березня в рамках проекту ВІКНА вперше експонуватимуться  100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. із провідних музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром у його мандрівках та експедиціях.

Проект має на меті продемонструвати високі зразки народного мистецтва, актуалізуючи джерела модерної ідентичності. Адже на тлі суспільних трансформацій, що відбуваються останнім часом в Україні, спостерігається значне пожвавлення інтересу до української національної культури та традицій. Етносимволіка стала частиною нашого щоденного життя, символом солідарності, приналежності до політичної нації, що сформована на загальноцивілізаційних принципах громадянського суспільства. 

Освітня програма арт-проекту ВІКНА познайомить відвідувачів Мистецького Арсеналу з традиціями створення народного костюму, символізмом його орнаментації, його роллю у суспільних відносинах – чудова нагода зануритись у часи, коли нинішні музейні експонати були частиною щоденного побуту наших предків, коли краса кольорів і візерунків слугувала захистом і оберегом, де кожен стібок мав своє сакральне значення.

 

АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ

В рамках благодійної акції З ТЕПЛОМ У СЕРЦІ, ініційованої пані Мариною Порошенко, у Мистецькому Арсеналі буде формуватись третій «теплий караван» для надання гуманітарної допомоги силам АТО та дітям, що опинились у скруті на звільнених територіях на Сході України.
Звіт за результатами попередніх етапів  акції: http://artarsenal.in.ua/news-795.html, http://artarsenal.in.ua/news-822.html

 

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

вул. Лаврська 12

Тел./факс: +380 44 288 52 25

artarsenal.in.ua

facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

 Новости партнеров:


Загрузка...
Еще