7 корисних властивостей біотину, які роблять його незамінним

7 корисних властивостей біотину, які роблять його незамінним
P
Вивчаємо біотин: навіщо він потрібний організму, які в нього корисні властивості та як запобігти його дефіцитові.

Що таке біотин?

Біотин (кофермент R, вітамін Н, вітамін В7) – водорозчинний вітамін групи В, який міститься у різноманітних продуктах; м’ясі, бобових, грибах, горіхах. Однак неповноцінний раціон, нездоровий спосіб життя, приймання ліків, порушення травлення й інші чинники можуть призвести до нестачі біотину.

Європейська агенція з безпеки продукції (EFSA) підтвердила, що біотин сприяє нормалізації загального й енергетичного метаболізму, збереженню здоров’я шкіри, слизових оболонок та волосся, нормалізації функції нервової системи.

Симптоми дефіциту біотину:

 • Постійне лущення шкірного покриву, особливо навколо рота й носа.
 • Надмірна сухість тіла.
 • Випадіння волосся.
 • Висипи на руках, ногах або щоках (дерматит).
 • Зниження енергійності, швидка втомлюваність.
 • Втрата апетиту.
 • Набряклість язика чи згладженість «сосочків» на ньому.
 • Напади нудоти.
 • М’язові болі.
 • Ознаки анемії. 
 • Поколювання чи заніміння кінцівок.

Корисні якості біотину

 • 1. Зберігає молодість шкіри

Біотин транспортує сірку до місця синтезу колагену й таким чином стимулює його вироблення. Колаген – це ниткуватий білок, який є у всіх тканинах організму. Він відповідає не лише за красу, а й за здоров’я суглобів, кісток, сухожилля, нігтів, волосся. Тому у молодих людей тканини пружні, швидко загоюються рани, та, на жаль, з віком колагену в організмі стає все менше. Саме він захищає шкіру, робить її гладенькою та не дає з’являтися зморшкам. До того ж вирівнює тон обличчя й підтягує овал.

красивая девушка

 • 2. Покращує стан волосся

Колаген потрібен і волоссю, хоча для нього важливіший кератин. Саме з цього білка на 78‒80 % складається волосся. Воно вкрите маленькими лусочками: чим вони щільніше прилягають один до одного, тим краще пасма відбивають світло, відповідно, виглядають здоровими та блискучими. Коли лусочки стирчать у різні боки, волосся стає тьмяним, йому не вистачає води, й воно ушкоджується. А кератин працює як латка, відновлює структуру волосся. Мабуть, тобі траплялися шампуні й бальзами з кератином, але краще білок діє зсередини. Коли організму достатньо кератину, волосся зберігає здоров’я та блиск.

Біотин допомагає синтезу кератину, отже, попереджує випадіння, ламкість, посіченість волосся, появу сивини.

Біотин – один з безпечних вітамінів, його межу токсичності донині не визначили. Нема жодного клінічного випадку передозування В7, навіть за перевищення дози у 600 разів {1}. 

 • 3. Зміцнює нігті

Нігтьові пластини теж залежать від кератину – завдяки йому нігті залишаються міцними та твердими, не розшаруються та не ламаються. Дослідження виявили, що після регулярного приймання біотину товщина нігтьової пластини збільшується на 25 % {2}, а швидкість її росту – аж на 30 % {3}.

 • 4. Допомагає під час лікування шкірних захворювань

Дослідження свідчать, що додавання біотину до основної терапії покращувало динаміку одужання шкіри, нігтів та волосся.

У разі псоріазу та екземи спостерігалося:

 • клінічне одужання та значне покращення – у 89,4 % випадків;
 • наприкінці лікування у сироватці крові відзначали нормалізацію вмісту біотину;
 • скорочення терміну стабілізації та завершення патологічного процесу;
 • припинення зростання старих морфологічних елементів, відсутність нових висипів.

У разі мікозу нігтів:

 • біотин у пігулках покращує трофіку й швидкість зростання нігтьової пластини на 30 %;
 • вірогідно знижує побічні ефекти терапії ітраконазолом (протигрибковий препарат);
 • добра переносність, можливість тривалого приймання без ризику передозування.

ноги и руки девушки

 • 5. Нормалізує рівень цукру у крові

У медицині біотин застосовують для контролю цукру у крові діабетиків. Доведено, що на додаток до інсулінової терапії він може покращувати контроль глікемії, в також покращити концентрацію ліпідів у сироватці у пацієнтів з діабетом І типу без побічних ефектів {4}.

 • 6. Допомагає формувати імунітет

Біотин потрібен для розвитку лейкоцитів – його дефіцит пов’язують з порушенням імунної функції та високим ризиком інфікування. Він стимулює утворення інтерлейкіну-1 β та інтерферону-γ, які потрібні імунітету для блокування бактеріальних і вірусних інфекцій {5}.

 • 7. Стимулює метаболізм

Вітамін В7 архіважливий для утворення енергії – його потребують полісахариди, амінокислоти та ліпіди, які беруть участь у метаболізмі. Ферменти, що містять біотин, допомагають утворенню глюкози з не вуглеводних субстратів, а ще біотин сприяє утворенню жирних кислот і розщепленню амінокислоти лейцину {6}. 

Як отримувати достатньо біотину?

В організмі його синтезують мікрофлора кишківника, плюс вітамін надходить з їжі: печінки, томатів, дріжджів, сої, грибів, яєчного жовтка. Проте не завжди ми отримуємо достатньо біотину, наприклад, щоб отримати 2,5 мг, треба з’їсти 2,5 кг яловичої печінки. Плюс біотин руйнує світло й вода, тому простіше й зручніше приймати його у пігулках.


Обираючи вітамін, звертай увагу на якість. Лікарський препарат «НатуБІОТИН», розроблений у Швейцарії компанією Alpen Pharma AG, містить високоочищений біотин. Його зручно приймати – достатньо лише 1 пігулки на день, щоб покрити добову норму. У складі вітаміну нема барвників і консервантів, він не спричиняє підвищення апетиту, поєднується з будь-якими лікарськими засобами й практично не має протипоказань.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням уважно ознайомитися з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці. НатуБІОТИН: РП UA /1596/01/01 від 13.05.2017; Ексклюзивний дистриб'ютор: ПрАТ "Натурфарм", вул. Лісна, 30-А, м. Київ, Пуща-Водиця, 04075; телефон: (044) 401-81-03

{1} https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4757853/
{2} Colombo VE 1, Gerber F, Bronhofer M, Floersheim GL «Тreatment of brittle nails and onychoshitsiya biotin: scanning electron microscopy.» J Am Acad Dermatol. 1990 Dec, 23 (6 Pt 1): 1127-32.
{3} A.D. Dudun, N.N. Polion. Dnipropetrovsk State Medical Academy, Dnepropetrovsk National University. «Medbiotin in the complex treatment of patients with onychomycoses». Ukrainian Journal of Dermatology, Venereology, Cosmetology. No. 4, december 2006.
{4} https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3679599/
{5} https://academic.oup.com/jn/article/133/3/716/4688036
{6} https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2859305/

Понравилось?
Очень Не очень
Предыдущий пост
боль при месячных
ТОП-6 способов уменьшить боль во время месячных
Следующий пост
Когда отучать ребенка от пустышки
Когда отучать ребенка от пустышки и приучать к горшку: советы психолога Дмитрия Карпачева

Новости партнёров


Загрузка...

Fresh

Showbiz

Рыжая и с голубыми глазами: Оля Полякова сменила имидж ради шоу «МАСКА»

Создатели оригинального шоу «МАСКА», которое выйдет на канале «Украина», готовят для зрителей множество сюрпризов. Удивят не только знаменитости, которые будут прятаться под причудливыми костюмами, но и звездные детективы проекта.
Читать
Астрология

Гороскоп на декабрь 2020 года для всех знаков Зодиака: любовь, здоровье и финансы

Гороскоп на декабрь 2020 года для всех знаков Зодиака сможет посодействовать тебе в планировании своих дел с минимальными потерями времени и усилий.
Читать
Showbiz

Ани Лорак рассказала личную историю предательства в отношениях с мужчинами

Певица Ани Лорак представила новый видеоклип «Страдаем и любим», который по-настоящему удивил поклонников непривычной стилистикой, показав артистку в другом амплуа.
Читать
Астрология

Кармический гороскоп на 25 ноября 2020: как правильно провести этот день

Кармический гороскоп на 25 ноября 2020 – узнай рекомендации кармолога, как привлечь к себе финансы и семейное благополучие.
Читать