4 міфи про шизофренію, в які давно не треба вірити

Gedeon Richter
24 травня – це дата, яка позначена у календарі як день, присвячений підвищенню обізнаності про шизофренію та допомозі пацієнтам в отриманні більшого соціального сприйняття. "І це не тільки наш обов’язок, а й місія", - наголосила компанія Гедеон Ріхтер

Протягом останніх двох десятиліть колеги Gedeon Richter невтомно працювали над тим, щоб знайти нові рішення для лікування осіб, що страждають на цю хворобу, і таким чином підтримували пацієнтів, тих, хто ними опікувався, та фахівців з психічного здоров’я в управлінні цим розладом. Завдяки цілеспрямованій роботі було розроблено карипразин, атиповий антипсихотичний препарат, який уже змінив життя багатьох пацієнтів.

В компанії Gedeon Richter дуже пишаються карипразином, вони знають, що їх робота ще не доведена до кінця. Як партнер у галузі психіатрії компанія постійно шукає шляхи покращення життя тих, хто страждає на шизофренію. Отже, Gedeon Richter та її партнер у Західній Європі — Recordati, із задоволенням оголошують про запуск schizophrenia.life — англомовного вебсайту, створеного для пацієнтів, їх опікунів та лікарів з метою надання якісної інформації про шизофренію простим способом. Тут медичні працівники можуть знайти найновішу медичну інформацію про шизофренію та її лікування. Тоді як пацієнти та їх рідні можуть отримати інформацію про захворювання в доступній формі.

Gedeon Richter

Завдяки schizophrenia.life компанія Gedeon Richter прагне виконувати ту ж місію, що й День шизофренії: підвищити обізнаність про хворобу, а також боротися з міфами, що її оточують.

Міф 1. Шизофренія — рідкісне захворювання

Правда. Шизофренія вражає приблизно 1 зі 100 людей протягом усього життя. Зазвичай хвороба розвивається в молодому віці, між 15 і 30 роками, і може вразити будь-кого.

Міф 2. Шизофренія — це те саме, що мати «роздвоєння особистості»

Правда. Дослівний переклад слова «шизофренія» з грецької звучить як «роздвоєння розуму», але незалежно від того, що пропонують фільми та поп-культура, це захворювання краще можна описати як відрив від реальності. У людей із шизофренією відмічають галюцинації, тобто вони бачать або чують те, чого немає насправді, часто вірять у надприродні, магічні речі, це так звані марення. Люди з «роздвоєнням особистості» мають зовсім інший діагноз, який називається дисоціативним розладом особистості, який зазвичай плутають із шизофренією.

Міф 3. Люди із шизофренією зазвичай мають галюцинації, як у фільмах!

Правда. У фільмах, як правило, зображена шалена поведінка, яка є драматичнішою, ніж насправді, з метою привернення уваги. Тим не менш, це стереотип. Галюцинації справді поширені при шизофренії, але люди зазвичай виглядають зануреними у свій власний світ, і спілкуватися з ними може бути складно. Вони також мають певні когнітивні симптоми, пов’язані з втратою деяких повсякденних функцій, наприклад мотивації, або виникненням труднощів із запам’ятовуванням. Стереотипи, що поширюються засобами масової інформації, можуть лише поглиблювати помилкові уявлення та негативне ставлення.

Міф 4. Люди із шизофренією можуть бути небезпечними і мають бути ізольовані від оточуючих

Правда. Деякі люди із шизофренією схильні до агресивної поведінки, але ця поведінка не є основною характеристикою шизофренії і частіше відмічається у хворих, що не отримують лікування.

Предыдущий пост
Метеозависимость
Как избавиться от симптомов метеозависимости: рекомендации специалистов
Следующий пост
Грибная диета
Грибная диета: как потерять 4 килограмма за один месяц

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

Звезда «Следа» Антонина Хижняк: «Что значит «доволен»? Ты уже лучше всех? Лучше Мерил Стрип?!»

Добиться головокружительного успеха в карьере – задача непростая, но, как показывают реальные истории, вполне досягаемая.
Фитнес и здоровье

Как избавиться от животика и подтянуть грудь: специальный комплекс упражнений

Весна открывает сезон соблазнительных мини и откровенных блузок. В центре внимания – ноги, грудь и тонкая талия. Наш специальный комплекс упражнений поможет тебе привести в порядок эти зоны.
Foodstyle

Хрустящие диетические овощные чипсы

Чипсы – популярная, вкусная закуска, но очень калорийная.
Showbiz

Как справиться с отрицательными эмоциями: простым способом поделилась актриса Ирина Новак

Иногда нужно забыть об усталости, боли или отрицательных эмоциях ради каких-то важных событий. Звезда сериала «Незакрытая мишень» Ирина Новак рассказала, что помогает ей всегда быть в форме и оставаться спокойной в любой ситуации.