4 міфи про шизофренію, в які давно не треба вірити

Gedeon Richter
24 травня – це дата, яка позначена у календарі як день, присвячений підвищенню обізнаності про шизофренію та допомозі пацієнтам в отриманні більшого соціального сприйняття. "І це не тільки наш обов’язок, а й місія", - наголосила компанія Гедеон Ріхтер

Протягом останніх двох десятиліть колеги Gedeon Richter невтомно працювали над тим, щоб знайти нові рішення для лікування осіб, що страждають на цю хворобу, і таким чином підтримували пацієнтів, тих, хто ними опікувався, та фахівців з психічного здоров’я в управлінні цим розладом. Завдяки цілеспрямованій роботі було розроблено карипразин, атиповий антипсихотичний препарат, який уже змінив життя багатьох пацієнтів.

В компанії Gedeon Richter дуже пишаються карипразином, вони знають, що їх робота ще не доведена до кінця. Як партнер у галузі психіатрії компанія постійно шукає шляхи покращення життя тих, хто страждає на шизофренію. Отже, Gedeon Richter та її партнер у Західній Європі — Recordati, із задоволенням оголошують про запуск schizophrenia.life — англомовного вебсайту, створеного для пацієнтів, їх опікунів та лікарів з метою надання якісної інформації про шизофренію простим способом. Тут медичні працівники можуть знайти найновішу медичну інформацію про шизофренію та її лікування. Тоді як пацієнти та їх рідні можуть отримати інформацію про захворювання в доступній формі.

Gedeon Richter

Завдяки schizophrenia.life компанія Gedeon Richter прагне виконувати ту ж місію, що й День шизофренії: підвищити обізнаність про хворобу, а також боротися з міфами, що її оточують.

Міф 1. Шизофренія — рідкісне захворювання

Правда. Шизофренія вражає приблизно 1 зі 100 людей протягом усього життя. Зазвичай хвороба розвивається в молодому віці, між 15 і 30 роками, і може вразити будь-кого.

Міф 2. Шизофренія — це те саме, що мати «роздвоєння особистості»

Правда. Дослівний переклад слова «шизофренія» з грецької звучить як «роздвоєння розуму», але незалежно від того, що пропонують фільми та поп-культура, це захворювання краще можна описати як відрив від реальності. У людей із шизофренією відмічають галюцинації, тобто вони бачать або чують те, чого немає насправді, часто вірять у надприродні, магічні речі, це так звані марення. Люди з «роздвоєнням особистості» мають зовсім інший діагноз, який називається дисоціативним розладом особистості, який зазвичай плутають із шизофренією.

Міф 3. Люди із шизофренією зазвичай мають галюцинації, як у фільмах!

Правда. У фільмах, як правило, зображена шалена поведінка, яка є драматичнішою, ніж насправді, з метою привернення уваги. Тим не менш, це стереотип. Галюцинації справді поширені при шизофренії, але люди зазвичай виглядають зануреними у свій власний світ, і спілкуватися з ними може бути складно. Вони також мають певні когнітивні симптоми, пов’язані з втратою деяких повсякденних функцій, наприклад мотивації, або виникненням труднощів із запам’ятовуванням. Стереотипи, що поширюються засобами масової інформації, можуть лише поглиблювати помилкові уявлення та негативне ставлення.

Міф 4. Люди із шизофренією можуть бути небезпечними і мають бути ізольовані від оточуючих

Правда. Деякі люди із шизофренією схильні до агресивної поведінки, але ця поведінка не є основною характеристикою шизофренії і частіше відмічається у хворих, що не отримують лікування.

Понравилось?
Очень Не очень
Предыдущий пост
Метеозависимость
Как избавиться от симптомов метеозависимости: рекомендации специалистов
Следующий пост
Грибная диета
Грибная диета: как потерять 4 килограмма за один месяц

Новости партнёров


Загрузка...

Fresh

Showbiz

«Мужчина-подарок»: звезда сериала «Любовница в наследство» Артем Позняк о своей роли

28 октября в 20:15 зрители телеканала СТБ увидят премьеру четырехсерийной мелодрамы «Любовница в наследство» производства кинокомпании Star Media.
Читать
Showbiz

«Холостячка»: участник «Лиги смеха» и «юрист на миллиард» поборются за сердце Ксении Мишиной

Уже в эту пятницу, 23 октября, в 19:00 на телеканале СТБ состоится долгожданная премьера самого романтического реалити «Холостячка».
Читать
Астрология

Кармический гороскоп на 23 октября 2020: как правильно провести этот день

Кармический гороскоп на 23 октября 2020 – узнай рекомендации кармолога, как привлечь к себе финансы и семейное благополучие.
Читать
Образование и Lifestyle

Приходите продавать свои игрушки: детская ярмарка «Брокант» на «Дарынке»

24 октября в столичном маркет-молле «Дарынок» пройдет осенний «Брокант» – первая ярмарка, на которой продавцами выступают дети.
Читать