Що робити при появі «діареї мандрівника»: рекомендації лікаря

діарея мандрівника
Через зміну місця проживання в багатьох українців змінилися звичні умови життя та харчування, тому в когось із дорослих чи дітей може виникнути «діарея мандрівника».

Зміна стандартних параметрів води та їжі принципово впливає на баланс мікрофлори в організмі та викликає «діарею мандрівника» (або акліматизаційну діарею).

Які симптоми вказують на інфекційну хворобу? Це висока температура, порушення загального стану, відсутність апетиту, рідке випорожнення.

Якщо в рідкому калі є ще й домішка крові, тоді бажано якнайшвидше поспілкуватися з лікарем. І лише він може призначити вам антибіотики

– порадив експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» доктор Євген Комаровський.

Комаровський пояснив, що в більшості випадків, коли є послаблення стільця, але при цьому ви добре почуваєтеся, у вас нормальна температура, категорично не можна приймати антибіотики або антибактеріальні засоби.

у женщины болит живот

Коли рідке випорожнення з'явилося у дитини, не змушуйте її щось їсти. Якщо хоче – нехай їсть, відмовляється – нічого страшного. У цьому випадку дуже важливо інше – не допустити зневоднення

– сказав лікар-педіатр вищої категорії.

За словами доктора Комаровського, якщо не буде зневоднення – діарея не є небезпечною. Тому коли дитина багато п'є, мочиться хоча б 1 раз на 5-6 годин, якщо вона стрибає і бігає, але вам не подобається вигляд її стільця, запам'ятайте просте правило: «Менше звертайте увагу на кал».

Потрібно розуміти, що «діарея мандрівника» – це тимчасовий стан, який може виникнути, коли організм адаптується до нових умов. Через деякий час ви та ваша дитина знову нормально почуватиметеся. Головне – багато пити

– сказав Євген Комаровський.

Предыдущий пост
Як підтримувати фізичне здоров'я
Як підтримувати фізичне та ментальне здоров'я під час війни
Следующий пост
кашель
2 причини появи кашлю та способи лікування

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Профілактика меланоми в Україні: соціальний проєкт Skinscan. Я бережу свою шкіру в режимі воєнного часу

23-24 травня 2022 року в Україні проходила традиційна кампанія «День меланоми», яка підтримується багатьма відповідальними дерматологами та дерматоонкологами у всьому світі.
Фитнес и здоровье

Лікар розповів, чому у поширенні віспи мавп винні не тварини, а люди

Про спалах віспи мавп говорять уже в багатьох країнах. Люди хвилюються через те, що може виникнути нова епідемія, яка пошириться у всьому світі, тому знову встановлять карантин на кілька місяців.
Lifestyle

Програми Центру «Коперник» у Польщі будуть перекладені українською завдяки МАН України

21 травня президент Малої академії наук України Станіслав Довгий і директор Центру науки «Коперник» Роберт Фірмгофер у присутності радника Посольства України в Польщі Віталія Білого підписали меморандум про співпрацю в межах проєкту «Досліджуй науку українською».