Чому з'являються провали в пам'яті під час війни

пам'ять
Останнім часом українці почали помічати, що не можуть одразу щось згадати або дуже швидко забувають якусь інформацію.

Чому взагалі дехто з нас жаліється на те, що не може згадати якісь дати або ситуації? Що відбувається з нашим організмом? Психолог Світлана Арефнія в програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» пояснила, чи варто хвилюватись щодо цього.

Провали в пам’яті – це захисний механізм психіки. І це дуже добре, коли виникає такий захист. Тому що пам'ять витісняє стресові події, щоб зберегти психіку в нормальному здоровому стані.

За словами експерта, така «тактика» організму дозволяє обирати те, що нам потрібно робити, але без зайвих емоцій. Тому іноді можуть відбуватися «тимчасові амнезії».

Сприймайте це як за норму, навіть як корисну функцію організму. А коли закінчиться війна, і ви будете відчувати безпеку – пам'ять почне частково повертатись

– сказала психолог.

память

Ми всі дуже чекаємо на перемогу. Світлана Арефнія пояснила, що наш мозок все ж таки хоче позбутись цієї невідомості. Але поки ще ніхто з нас не знає, коли саме все закінчиться.

І тому бажано робити маленькі кроки. Спиратись на рядки, які ми чуємо, наприклад, завдяки Олексію Арестовичу. Через тиждень, через два, через місяць, ще трошки... Так ви заспокоюєте свій організм, не накручуючи себе на емоційний збій.

Предыдущий пост
зайва вага
Фітнес-тренерка дала поради, як не набрати зайву вагу у стресовий період
Следующий пост
дергается глаз
Что делать, когда дергается глаз: советы офтальмолога

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Как правильно делать упражнения Кегеля для повышения сексуальности: 6 секретов

Упражнения Кегеля ‑ комплекс для поддержания здоровья интимных мышц ‑ были разработаны в середине XX века. К сожалению, не все женщины выполняют их правильно. Есть несколько секретов, как делать их с максимальной пользой.
Foodstyle

Как есть сладкое и не поправляться: 7 эффективных советов сладкоежке к весне

Как похудеть, если ты сладкоежка, и все рассказы диетологов о том, что самый простой способ избавиться от лишнего веса - отказаться от сладкого - для тебя ножом по сердцу. И очень злит еще. Рука сразу тянется к шоколаду. Ладно, бери и ешь. По правилам.
Красота

Гимнастика для лица: 7 упражнений, которые помогут сделать скулы выразительными

Сегодня все помешаны на ЗОЖ, ведь оно помогает оттянуть старение. К тому же, не обязательно делать различные инъекции, чтобы омолодить лицо или профилактировать появление морщин. Достаточно просто заняться таким нехитрым делом, как фейсбилдинг.
Фитнес и здоровье

7 самых частых причин задержки менструального периода

Регулярный менструальный цикл для женщины - еще один показатель хорошего здоровья. А вот регулярные сбои в нем чаще всего свидетельствуют о каких-то проблемах и недомоганиях.