Чому з'являються провали в пам'яті під час війни

пам'ять
Останнім часом українці почали помічати, що не можуть одразу щось згадати або дуже швидко забувають якусь інформацію.

Чому взагалі дехто з нас жаліється на те, що не може згадати якісь дати або ситуації? Що відбувається з нашим організмом? Психолог Світлана Арефнія в програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» пояснила, чи варто хвилюватись щодо цього.

Провали в пам’яті – це захисний механізм психіки. І це дуже добре, коли виникає такий захист. Тому що пам'ять витісняє стресові події, щоб зберегти психіку в нормальному здоровому стані.

За словами експерта, така «тактика» організму дозволяє обирати те, що нам потрібно робити, але без зайвих емоцій. Тому іноді можуть відбуватися «тимчасові амнезії».

Сприймайте це як за норму, навіть як корисну функцію організму. А коли закінчиться війна, і ви будете відчувати безпеку – пам'ять почне частково повертатись

– сказала психолог.

память

Ми всі дуже чекаємо на перемогу. Світлана Арефнія пояснила, що наш мозок все ж таки хоче позбутись цієї невідомості. Але поки ще ніхто з нас не знає, коли саме все закінчиться.

І тому бажано робити маленькі кроки. Спиратись на рядки, які ми чуємо, наприклад, завдяки Олексію Арестовичу. Через тиждень, через два, через місяць, ще трошки... Так ви заспокоюєте свій організм, не накручуючи себе на емоційний збій.

Предыдущий пост
міни
Як не підірватись на міні чи на розтяжці: поради для мирного населення
Следующий пост
ефект магнезії
Хто може виписати ліки проти постковідної депресії, якщо ви не знайшли психотерапевта

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.