Лікар розповів, чи допоможуть біодобавки з додаванням йоду в разі ядерної катастрофи

йод
Які препарати повинні бути під рукою при загрозі аварії на АЕС або використанні ворогом ядерної зброї? Експерт розповів, на що саме необхідно звернути увагу.

Ворог загрожує застосувати ядерну зброю проти України, і тому ще на початку війни лікар-педіатр вищої категорії та експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна Євген Комаровський пояснив, як уберегти щитовидну залозу від ураження радіоактивним йодом.

Якщо є загроза радіоактивного зараження – потрібно прийняти внутрішньо звичайний йод. Тоді щитовидна залоза буде «зайнята» ним, і ми зможемо її вберегти. Це треба зробити тоді, коли є реальна загроза. Наприклад, за 30 хвилин до її виникнення або в перші хвилини (години) після того, як оголосили тривогу.

Доза 1 таблетки йодиду калію = 250 мг. Дорослим та дітям старше 2-х років потрібно прийняти 125 мг. Тобто ½ таблетки. Дітям віком до 2 років – 40 мг = 1/6 таблетки.

Ця інструкція дуже проста, але лікарю-педіатру вищої категорії практично щодня надсилають 2-3 фотографії упаковок препаратів, у яких є йод, і запитують: «Чи годиться цей засіб? А ось цей?»

йод

Існує безліч біодобавок, до складу яких входить калію йодид. Але ці препарати створені для запобігання йододефіциту. Кількість калію йодиду в них дозується в мікрограмах. А нам треба 125 міліграм. 1 міліграм – це 1000 мікрограмів.

Тобто жодними таблетками для профілактики йододефіциту у вигляді біодобавок неможливо допомогти собі в разі виникнення ядерної катастрофи. Лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що ви просто не зможете з'їсти таку кількість таблеток.

Для профілактики ураження щитовидної залози під час вибуху слід прийняти зазначену вище дозу калію йодиду, а не біодобавки з додаванням йоду.

Предыдущий пост
кров із носа
Лікар розповів, як зупинити кров із носа в бомбосховищі

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.