Лікар розповів, чи допоможуть біодобавки з додаванням йоду в разі ядерної катастрофи

йод
Які препарати повинні бути під рукою при загрозі аварії на АЕС або використанні ворогом ядерної зброї? Експерт розповів, на що саме необхідно звернути увагу.

Ворог загрожує застосувати ядерну зброю проти України, і тому ще на початку війни лікар-педіатр вищої категорії та експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна Євген Комаровський пояснив, як уберегти щитовидну залозу від ураження радіоактивним йодом.

Якщо є загроза радіоактивного зараження – потрібно прийняти внутрішньо звичайний йод. Тоді щитовидна залоза буде «зайнята» ним, і ми зможемо її вберегти. Це треба зробити тоді, коли є реальна загроза. Наприклад, за 30 хвилин до її виникнення або в перші хвилини (години) після того, як оголосили тривогу.

Доза 1 таблетки йодиду калію = 250 мг. Дорослим та дітям старше 2-х років потрібно прийняти 125 мг. Тобто ½ таблетки. Дітям віком до 2 років – 40 мг = 1/6 таблетки.

Ця інструкція дуже проста, але лікарю-педіатру вищої категорії практично щодня надсилають 2-3 фотографії упаковок препаратів, у яких є йод, і запитують: «Чи годиться цей засіб? А ось цей?»

йод

Існує безліч біодобавок, до складу яких входить калію йодид. Але ці препарати створені для запобігання йододефіциту. Кількість калію йодиду в них дозується в мікрограмах. А нам треба 125 міліграм. 1 міліграм – це 1000 мікрограмів.

Тобто жодними таблетками для профілактики йододефіциту у вигляді біодобавок неможливо допомогти собі в разі виникнення ядерної катастрофи. Лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що ви просто не зможете з'їсти таку кількість таблеток.

Для профілактики ураження щитовидної залози під час вибуху слід прийняти зазначену вище дозу калію йодиду, а не біодобавки з додаванням йоду.

Предыдущий пост
кров із носа
Лікар розповів, як зупинити кров із носа в бомбосховищі
Следующий пост
віспи мавп
Лікар розповів, чому у поширенні віспи мавп винні не тварини, а люди

Новости партнёров

Fresh

Foodstyle

Как есть сладкое и не поправляться: 7 эффективных советов сладкоежке к весне

Как похудеть, если ты сладкоежка, и все рассказы диетологов о том, что самый простой способ избавиться от лишнего веса - отказаться от сладкого - для тебя ножом по сердцу. И очень злит еще. Рука сразу тянется к шоколаду. Ладно, бери и ешь. По правилам.
Красота

Гимнастика для лица: 7 упражнений, которые помогут сделать скулы выразительными

Сегодня все помешаны на ЗОЖ, ведь оно помогает оттянуть старение. К тому же, не обязательно делать различные инъекции, чтобы омолодить лицо или профилактировать появление морщин. Достаточно просто заняться таким нехитрым делом, как фейсбилдинг.
Фитнес и здоровье

7 самых частых причин задержки менструального периода

Регулярный менструальный цикл для женщины - еще один показатель хорошего здоровья. А вот регулярные сбои в нем чаще всего свидетельствуют о каких-то проблемах и недомоганиях.
Фитнес и здоровье

Нарушение ритма сердца: просто стресс или болезнь?

Нарушение ритма сердца хотя бы раз в жизни возникают у каждого. Важно не упустить момент и вовремя обратиться к врачу, ведь неправильный сердечный ритм может быть не только следствием перегрузок или стресса. Иногда он указывает на серьезные заболевания.