Лікар розповів, чому у поширенні віспи мавп винні не тварини, а люди

віспи мавп
Про спалах віспи мавп говорять уже в багатьох країнах. Люди хвилюються через те, що може виникнути нова епідемія, яка пошириться у всьому світі, тому знову встановлять карантин на кілька місяців.

Віспа мавп відома в медицині вже давно. Експерт програми «Ранок з Україною», доктор Євген Комаровський, розповів, що у 1958 році вчені виявили вірус у лабораторних мавп і назвали його «вірусом віспи мавп». Хоча ці тварини тут ні до чого, вони не є «природним середовищем», де він розповсюджується. Його носії – гризуни, які живуть у Західній та Центральній Африці.

Тому коли людині ставили такий діагноз, лікарі дізнавались, що до виникнення хвороби пацієнт їздив туди, де вона була поширена. Тобто хворий на вірус однозначно був у Африці.

Але особливість віспи мавп полягає в тому, що її симптоми практично аналогічні з тими, які бувають при натуральній віспі, хоча вони значно легші за своїми проявами

– сказав доктор Комаровський.

За словами кандидата медичних наук, ці два захворювання завжди виникали «по сусідству». Наприклад, якщо одна людина хворіла на натуральну віспу, зазвичай десь недалеко в іншої людини була віспа мавп. Але оскільки ці дві хвороби мало відрізнялися за симптомами, лікарі називали віспу мавп легкою формою натуральної віспи.

оспа

Оскільки з 1982 року щеплення від натуральної віспи не роблять, з кожним роком у світі з'являються сотні мільйонів людей, не щеплених від цього захворювання. І вони потенційно можуть захворіти на віспу мавп! Тому кількість таких випадків постійно зростає.

Але для того, щоб заразитися віспою мавп, потрібен дуже тісний і тривалий контакт із хворим. Це вам не просто посидіти разом у кімнаті з людиною, хворою на коронавірус. Треба дуже довгий час торкатися людини з віспою мавп

– сказав Євген Комаровський.

Оскільки симптоми двох описаних вище захворювань практично схожі, вакцина та противірусні засоби від натуральної віспи ефективні також і при віспі мавп.

Слід також дотримуватись простих правил профілактики.

  1. Уникайте контактів із потенційно небезпечними тваринами.
  2. Не торкайтеся матеріалів (клітини, підстилки, годівниці тощо), до яких торкається така тварина.
  3. Дотримуйтесь правил особистої гігієни.
  4. Використовуйте засоби індивідуального захисту (маска і рукавички), якщо ви доглядаєте хвору людину або тварину.

Предыдущий пост
йод
Лікар розповів, чи допоможуть біодобавки з додаванням йоду в разі ядерної катастрофи
Следующий пост
Профілактика меланоми в Україні
Профілактика меланоми в Україні: соціальний проєкт Skinscan. Я бережу свою шкіру в режимі воєнного часу

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

«МастерШеф 12»: смотреть онлайн 5 выпуск от 23.09.2023

В новом выпуске кулинарного реалити «МастерШеф» учасники проекта будут готовить для несгибаемых железнодорожников.
Красота

5 советов по уходу за аксессуарами для макияжа

Ежедневно мы думаем об очищении нашего лица, чтобы сделать его чище и свежее. Мы наносим крема, чтобы сохранить нашу кожу здоровой, мы наносим макияж, чтобы выровнять цвет лица и заставить наши глаза сиять…
Showbiz

Блогер и ведущий Богдан Шелудяк – о съемках в «Хто зверху?» та «Київ вдень та вночі»

Ведущий шоу «Хто зверху?» Богдан Шелудяк сравнил работу в двух рейтинговых форматах телеканала.