Шви після операції: 9 важливих питань хірургу

Шви після операції
Статья эксперта
«Лікарю, а як виглядатимуть шви після операції?», - це одне з найчастіших питань, які хірург чує від пацієнтів. Давайте розберемося, які чинники впливають на загоєння рани та формування рубця.

Артем Ефремов
Пластический хирург клинической академии лазерной медицины CALM.

Що таке рубець із медичної точки зору? Це ніщо інше, як нормальний завершальний етап загоєння шкіри. Він формується після її ушкодження (або після розрізу скальпелем). Організм виробляє новий білок колаген, щоб скріпити та заповнити простір між краями рани.

www.instagram.com/clinic_calm

Скільки часу формується післяопераційний рубець?

Після загоєння починається етап догляду за рубцем. Він триває від 3 до 12 місяців і може вимагати використання спеціальних гелів або силіконових пластирів для покращення зовнішнього вигляду та якості рубця. Через 3-4 місяці після операції рубець стає зрілим і можна застосовувати лазерне шліфування для покращення його вигляду.

Від чого залежить вид та виразність рубця?

Багато залежить від компетентності хірурга та якості шовних матеріалів, догляду. Однак важливо розуміти, що половина результату залежить виключно від пацієнта, а саме від індивідуальних особливостей організму. У кожної людини по-різному відбуваються обмінні процеси, зростання тканин, їх регенерація.

рубець

Чому в деяких людей навіть від маленької подряпини формується великий шрам, а в інших навіть великі розрізи гояться практично безслідно?

Вся справа у кількості колагену, який організм виробляє для загоєння ран. Якщо колагену недостатньо, рубець вийде запалим (гіпотрофічним), якщо занадто багато, - опуклим (гіпертрофічним або келоїдним). Останній тип шрамів частіше спостерігається у молодих (з прискореним обміном речовин) та у темношкірих пацієнтів. Шрами також мають схильність до розтягування. Якщо нові міцні зв'язки колагену ще не встигли сформуватися, а на шкіру діє лінійне навантаження - волокна з легкістю тягнуться і рубець збільшується в ширину.

Рубець після блефаропластики. Чи може лікар гарантувати, що його не буде помітно?

Блефаропластика (пластика повік) може полягати у висіченні надлишків шкіри верхньої або нижньої повіки. У такому разі дефект шкіри зашивається тоненькою ниткою, яка знімається через 5 днів (достатньо для загоєння рани). Якість рубця надалі залежить тільки від індивідуальних особливостей організму, на які я не можу вплинути. Зі свого боку я, як лікар, даю гарантію, що вживаю максимум зусиль для непомітності рубця: використовую виключно якісний шовний матеріал, щільно адаптую краї рани та призначаю ефективний післяопераційний догляд за швом. Адже шов після блефаропластики – це візитна картка будь-якого пластичного хірурга.

пластика обличчя

Після маммопластики рубець повинен ховатися у складку під грудьми. Але іноді він залишається на грудях. Від чого це залежить?

Для того, щоб рубець сховався в підгрудній складці, необхідно накласти глибокі шви, що зв'язують глибокі шари шкіри з фасцією м'яза. Але іноді ці тканини (шкіра, фасція, м'яз) надто еластичні і під вагою імпланта розтягуються. Таким чином шкіра відстає від глибокого шару і піднімається, а рубець, таким чином, стає вище підгрудної складки. Це можна легко усунути за допомогою невеликої корекції під місцевою анестезією.

Чи можна позбутися рубців після абдомінопластики? Через який час можна займатися їх усуненням?

Рубці після абдомінопластики внизу живота часто дуже протяжні і знаходяться в зоні постійного механічного впливу білизни та штанів. Від цього вони можуть загрубівати, ставати більш виступаючими або в окремих випадках - келоїдними. Для запобігання цьому після кожної операції я рекомендую пацієнтам такі процедури. По-перше, клеїти спеціальні силіконові пластирі до 6 місяців після загоєння рани. По-друге, через 3-4 місяці після операції рекомендовано пройти курс фракційного лазерного шліфування. По-третє, гарний ефект на стан шкіри надають ін'єкції полінуклеотидів та вітамінів. Дотримуючись цих рекомендацій, ми досягнемо максимально можливого естетичного результату після операції.

рубець на тілі

Чи помітні рубці після лабіопластики?

Особливості будови великих та малих статевих губ, а також практично повна відсутність натягу, дозволяють зробити рубці у цій зоні практично непомітними. У поодиноких випадках, при схильності пацієнток до грубого рубцювання, ми можемо отримати помітний рубець. Але і в такій ситуації він може бути усунений локальними ін'єкціями гормонів та лазерним шліфуванням.

Чи завжди можна заховати рубці від підтяжки обличчя за волоссям?

Так, сучасні методики дозволяють нам сховати рубець в області волосистої частини голови та навколо вушної раковини. Шви у таких місцях залишаються практично непомітними. Тільки на підборідді залишається слід після підтяжки шиї, але й тут він малопомітний під час прямого розгляду обличчя.

Чи є якась альтернатива Т-подібній підтяжці грудей? Без помітного рубця?

Т-подібна підтяжка грудей зазвичай застосовується у випадках, коли сосок опустився нижче за рівень підгрудної складки. Ми стикаємося зі значно обвислою шкірою та розтягнутими власними зв'язками грудей. Тому єдиною можливою залишається методика Т-подібної підтяжки грудей. Інші не принесуть належного ефекту.

У будь-якому випадку сьогодні багато технологічних можливостей для того, щоб зробити будь-який рубець максимально акуратним і малопомітним. Головне, дотримуватись рекомендацій лікаря і вчасно повідомляти, якщо щось турбує.

Предыдущий пост
бомбосховище
Психолог розповів, як налагодити сон у бомбосховищі
Следующий пост
розтяжки
Розтяжки: 10 важливих відповідей на актуальні питання

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Интервальное голодание vs. обычный голод: разница и эффективность

Откройте для себя секреты здорового питания с интервальным голодом!
Lifestyle

Великий пост: духовное обновление и здоровье

Великий пост – это один из самых важных и древних периодов в православной церковной традиции, который предшествует празднику Пасхи.
Психология

Топ-6 мультфильмов, которые стоит посмотреть подросткам

Вместе с психологом подобрали мультфильмы, которые полезно посмотреть подросткам, а также их родителям.
Шоубиз

«МастерШеф 13»: кто покинул шоу в 3 выпуске - 24.02.2024

После битвы черных фартуков кулинарный проект «МастерШеф 13» в 3 выпуске покинул первый участник.