L'Oréal Paris запускає освітню програму Stand Up — запобігання домаганням у громадських місцях

L'Oréal Paris
P
8 березня, у Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, бренд L'Oréal Paris спільно з неурядовою компанією Hollaback! запустив в Україні освітню програму Stand Up, спрямовану на запобігання домагань у громадських місцях.

Багато з нас зазнавали домагань або принаймні ставали свідками цього. Це може статися будь-де: у навчальному закладі, у громадському транспорті, на фестивалі й концерті, в інтернет-просторі. Ми бачимо це, але відводимо погляд. Ми прагнемо щось зробити, але не знаємо що. І найгірше — ми продовжуємо думати, що це неважливо. Домагання у громадських місцях впливають на впевненість та гідність осіб, що їх зазнали, позбавляючи почуття безпеки. Саме тому домаганням треба протистояти.

UNFPA — агенція ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров’я

У кожній країні програму Stand Up підтримують неурядові партнерські організації, які спеціалізуються на питаннях гендерної рівності та запобігання домаганням у кожній країні.

Генеральний партнер Stand Up в Україні — UNFPA, працює в 150 країнах світу, в Україні з 1997 року. UNFPA — це агенція ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров'я. Місія агенції — створити світ, де кожна вагітність бажана, пологи безпечні та реалізований потенціал кожної молодої людини. UNFPA працює, щоб досягти трьох нулів: нуль ґендерно зумовленого насильства, нуль незадоволених потреб у плануванні сім'ї та нульова материнська смертність, яку можна було запобігти.

L'Oréal Paris

Попереду ще багато справ має бути зроблено для того, щоб створити світ, у якому кожен і кожна користується своїми основними правами людини. Ось чому програма Stand Up є настільки важливою. Ми в UNFPA підтримуємо цю ініціативу, щоб усі, особливо молоді жінки та дівчата, почувались у безпеці на вулицях, у громадських місцях та вдома

- Хайме Надаль, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Дослідження: 78 % жінок зазнавали домагань

На замовлення бренду L'Oréal Paris компанія IPSOS та експерти з Корнелльського університету провели масштабне дослідження у 8 країнах світу щодо сексуальних домагань. Загалом в опитуванні взяли участь близько 15 500 жінок та чоловіків.

І ось деякі з результатів:

  • 78 % жінок зазнавали домагань у громадських місцях.
  • 25 % осіб, що зазнавали домагань у громадських місцях, зазначили, що хтось втрутився у ситуацію і допоміг.
  • 79 % зазначили, що ситуація поліпшилася після втручання свідків.
  • 86 % свідків домагань у громадських місцях зазначили, що не знають, як діяти в такій ситуації.

L'Oréal Paris

*Згідно з дослідженням, проведеним компанією IPSOS на замовлення бренду L'Oreal Paris щодо сексуальних домагань у громадських місцях у 8 країнах (США, Канада, Мексика, Франція, Італія, Іспанія, Великобританія) у квітні 2019 року. У процесі дослідження в кожній країні було проведено по 2000 онлайн-опитувань (серед 1250 жінок та 750 чоловіків), за винятком Індії, де було проведено 1500 особистих інтерв'ю (серед 850 жінок та 650 чоловіків). Загалом з 5 по 27 лютого було проведено 15 500 опитувань. Україна не входить у список країн, у яких проводились опитування.

Мета програми Stand Up — підвищити рівень обізнаності щодо проблеми домагань у громадських місцях і навчити людей, як протидіяти домаганням, якщо вони їх зазнали або стали свідками.

На глобальному рівні мета Stand Up — навчити 1 000 000 осіб у всьому світі, як протистояти домаганням у громадських місцях.

Методологія «5Д»

Навчальна програма Stand Up створена організацією Hollaback! Вона базується на методології «5Д», набору перевірених тактик:

  • «Direct» — Діяти прямим втручанням;
  • «Distract» — Діяти на відволікання;
  • «Delegate» — Долучати інших;
  • «Document» — Документувати;
  • «Delay» — Допомогти згодом.

L'Oréal Paris

Ми співпрацюємо з L'Oréal Paris, щоб навчити людей в усьому світі — чоловіків і жінок різного віку та соціального статусу — методології «5Д». Це набір простих перевірених тактик, які стануть у пригоді в повсякденному житті, щоб спочатку ідентифікувати домагання, а потім безпечно й ефективно протидіяти їм

- Емілі Мей, співзасновниця й виконавча директорка Hollaback.

Stand Up в Україні

В Україні програма «Stand Up — запобігання домаганням у громадських місцях» стартувала 8 березня. Водночас запустилася нова українська версія вебсайту standup-ukraine.com. Протягом року українські жінки та чоловіки зможуть пройти навчання з протидії домаганням у громадських місцях.

Навчальна програма доступна для всіх і представлена 15-хвилинним тренінгом на вебсайті програми або одногодинним вебінаром від кваліфікованих тренерів Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), партнерів програми в Україні. Будь-хто охочий може вибрати слушний варіант навчання.

L'Oréal Paris

Амбасадорки L'Oréal Paris у всьому світі — Селін Діон, Віола Девіс, Гелен Міррен, Єва Лонґорія, Енді Макдавелл, Луїз Бурґуан та інші — підтримали Stand Up та поділилися тим, як програма допомогла їм захистити свою гідність і цінності.

Приєднуйтеся й ви. Пройдіть навчання на сайті standup-ukraine.com.

Протидіймо домаганням разом. Адже ми цього варті!

Предыдущий пост
дизайн спальни
Как недорого обновить спальню за выходные: 16 практичных идей
Следующий пост
Как украсить стол на Пасху
Как украсить стол на Пасху: эффектные идеи от стилиста интерьеров

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

Пісні Світлани Лободи відтепер можна спробувати на смак - кошти йдуть на благодійність

Співачка Світлана Лобода продовжує допомагати українцям під час війни.
Психология

Психолог розповів, що робити, якщо дитину цькують у новій закордонній школі

Через повномасштбану війну, яку розпочала росія проти України, тисячі українців вимушені були виїхати за кордон та почати життя спочатку.
Психология

Психологиня розповіла, як бути, якщо нічого не хочеться робити

Ведуча та психологиня реаліті «Екси» Наталя Єжова розповіла, як віднайти життєві сили та енергію.
Фитнес и здоровье

Лікар розповів, коли саме потрібно робити вакцину від вірусу віспи мавп

Відомо, що щеплення від натуральної віспи також є чудовою профілактикою від вірусу віспи мавп.