Фонд Yves Rocher відзначив найкращі жіночі екопроєкти України в рамках премії «Земля Жінок 2021»

Yves Rocher
Цього року, вже 12-й рік поспіль, Фонд Yves Rocher в Україні відзначає свій особливий проєкт - Премію «Земля Жінок».

Ціллю програми є підтримка жінок у їх боротьбі за збереження навколишнього середовища. Проєкт фонду Yves Rocher допомагає жінкам-екоактивісткам бути почутими, а також надає грошові дотації на подальший розвиток їх екоініціатив.

Кожної весни ми оголошуємо переможців проєкту в рамках святкової церемонії. Цьогоріч у зв’язку з карантинними обмеженнями ми оголосили імена лауреаток Премії «Земля Жінок 2021» в Україні в онлайн-форматі.

Запрошуємо вас детально ознайомитись з їх проєктами у наступному відеоролику.

Жак Роше, син засновника бренду Yves Rocher та президент Фонду Yves Rocher, ніколи не приховував свого істинного захоплення незламною силою Жінок. Саме Жінки та їх невичерпний ентузіазм і віра надихнули його на створення у 2001 році Премії «Земля Жінок».

Yves Rocher

Цього року Премія відзначає свій ювілей – 20 років із моменту заснування! За цей час у всьому світі понад 500 жінок отримали гранти на розвиток своїх екопроєктів. Традиційно проєкт проводять в 15 країнах (Франція, Україна, Німеччина, Росія, Мексика, Швейцарія, Марокко, Португалія, Туреччина, Італія та інші), проте екоініціативи лауреаток Премії охопили понад 50 країн світу!

В Україні проєкт з’явився у 2010 році і за 12 років Фонд Yves Rocher відзначив 36 проєктів та виплатив їх авторкам гранти загальною сумою понад 120 000 євро.

Задля вибору найкращих екопроєктів в кожній країні формується команда членів журі, які ретельно відбирають найбільш перспективні проєкти – такі, що направлені на захист навколишнього середовища, мають виражений соціальний або освітній характер. Журі обирають трьох лауреаток, які отримують гранти на реалізацію та розвиток своїх ініціатив номіналом 5 000, 3 000 и 2 000 євро за І, ІІ та ІІІ місця відповідно. Лауреатка І-ї премії бере участь у Міжнародному конкурсі в Парижі та має можливість отримати грант 10 000 євро у разі перемоги.

До складу українського журі 10-ї премії «Земля Жінок» увійшли:

 • Анна Запталова, генеральна директорка компанії «Ів Роше Україна»;
 • Алла Клименко, психологиня, мотиваційна спікерка, засновниця проєкту «Upgrade»;
 • Анна Земскова, головна редакторка журналу «Harper’s Bazaar Ukraine»;
 • Євгенія Аратовська, кураторка проєкту «Україна без сміття», лауреатка Премії «Земля Жінок» 2016 року;
 • Катерина Світлична, головна редакторка журналу «Караван Историй»;
 • Наталія Ємеліна, головна редакторка журналів «Единственная» та «Твой Малыш»;
 • Ната Жижченко, лідерка гурту «ONUKA»;
 • Олександра Буринська, головна редакторка журналу «Cosmopolitan»;
 • Олександр Ладанівський, мандрівник, фотограф та блогер;
 • Соня Забуга, головна редакторка журналу «ELLE Ukraine»;
 • Тарас Тополя, лідер гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Україні, амбасадор проєкту «U-report».

Журі оцінювали проєкти за такими критеріями: надійність організації/проєкту, позитивний вплив проєкту на навколишнє середовище, практична користь та соціальна важливість проєкту для місцевих громад та/або України в цілому, якість зв’язку проєкта з місцевими громадами та організаціями, історія досягнень / конкретні результати, обґрунтування бюджету, мотивація та відданість керівника проєкту, оригінальність/інноваційність проекту, перспективи розвитку проєкту.

Переможці Премії «Земля Жінок 2021»

 • Марія Пасайлюк

Лауреатка премії 1-го ступеня з проєктом «Відтворення рідкісного, їстівного, лікувального гриба Polyporus umbellatus». Проєкт направлений на відтворення червонокнижного виду грибів Polyporus umbellatus на території Косівщини Івано-Франківської області. Завдяки авторській технології вирощування міцелію у лабораторних умовах, використовуючи опале листя, та подальшому винесенню грибниць у природу, планується збільшення кількості локалітетів гриба у природі з 6 до 250. Завдяки цій технології Марії та її однодумцям вже вдалося врятувати інших рідкісний гриб - Квіткохвістник Арчера. Його буде винесено із наступного видання Червоної книги України.

Yves Rocher

Yves Rocher

 • Ксенія Костенко

Лауреатка премії 2-го ступеня з проєктом «ЗОЛОТО ЗЕМЛІ». Мета проєкту: запобігання знищенню родючих ґрунтів шкідливими відходами від птахофабрик шляхом популяризації, навчання аграріїв унікальній технології переробки відходів на органічне добриво «PlantFeed». Згідно з ідеєю, відходи з птахофабик не скидатимуть на поля, а відправлятимуть на переробку та виробництво екодобрива «PlantFeed».

Yves Rocher

Yves Rocher

 • Дар’я Богданова

Лауреатка премії 3-го ступеня з проєктом «Agrohub «Паросток». Метою проєкту є підтримка створеного на базі школи агрокомплексу, в якому учнів навчають землеробству, вирощуванню зелені та овочів. Взимку та восени учні споживають у їдальні школи вирощені власноруч рослини. Навесні учні продають саджанці овочів та квітів, розвиваючи свої підприємницькі навички.

Yves Rocher

Yves Rocher

Ми вітаємо лауреаток з перемогою і віримо, що їх проєкти будуть і надалі активно розвиватися та діяти на благо суспільства, біорізноманіття та Планети в цілому! Ми дякуємо лауреаткам, учасницям Премії «Земля Жінок», а також усім екоактивістам за надважливу справу, яку ви робите щодня для навколишнього середовища!

Вже зовсім скоро, влітку 2021, буде відкрито збір анкет для участі у Премії «Земля Жінок 2022»! Чекайте анонси у соціальних мережах Yves Rocher Ukraine та на сайті yves-rocher.ua.

Детальніше про Премію «Земля Жінок» – за посиланнями: yves-rocher-fondation.org.

Предыдущий пост
MONATIK, Макс Барских, Джамала
MONATIK, Макс Барских, Джамала: лучшие концерты, которые стоит посетить после карантина
Следующий пост
Пасха дома
Пасха - дома: лучшие идеи для взрослых и детей, как весело и интересно провести праздник

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Как выбрать подушку, на которой будет комфортно спать

Сон занимает у человека от 6 до 8 часов в сутки. Именно столько спать рекомендуют нам специалисты. Но для полноценного сна нужны комфортные условия.
Showbiz

Певица Lilu: о секретах красоты, отдыхе в Хорватии и конфликтах в шоу-бизнесе

Вокальное шоу «Співають всі!» собрало не только телезрителей Украины у экранов, но и дюжину известных лиц на стене судей. Lilu - одна из самых ярких певиц на украинской эстраде - тоже в рядах судей.
Showbiz

«Холостячка. Как выйти замуж»: смотреть онлайн выпуск от 17.09.2021

Любимое пост-шоу «Как выйти замуж» возвращается. В студии будут обсуждать самые острые и горячие моменты «Холостячки», участники смогут объяснить свои поступки и слова.
Фитнес и здоровье

Что такое аллергия на холод, и как от нее избавиться

Холод и отсутствие солнца сопровождает нас практически весь год. Поэтому проблема аллергии на холод стоит все более остро.