У Національному музею Чорногорії триває виставка Івана Марчука

виставка Івана Марчука
З 15 жовтня по 15 листопада у Національному музею Чорногорії триває виставка Івана Марчука.

Ювілейна ретроспективна виставка митця «Генотип вольності», присвячена його 85-річчю, складається з 48 картин різних періодів та тематик. Виставка покликана ознайомити чорногорців з живим українським класиком, творчість якого вивчають в школах і якому присвячений музей, що зараз створюється в Києві, згідно Указу Президента України Володимира Зеленського.

Художник особисто приїхав в Чорногорію представити свої роботи. Він розповів медіа та шановним гостям про свою авторську техніку «пльонтанізм», особливості, радощі і труднощі свого довгого творчого життя.

виставка Івана Марчука

На прес-конференції і урочистому відкритті виставку представили головний організатор проекту президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин АДРУМ Тетяна Колесніченко, куратор виставки з боку Національного музею Чорногорії Сніжана Івович і тимчасовий повірений у справах України в Чорногорії Наталія Фіялка.

виставка Івана Марчука

Чорногорці проявили велике захоплення мистецтвом українського митця, на відкритті були присутні Александар Кашчелан - мер міста Цетіньє, де знаходиться Національний музей Чорногорії, мітрополіт Чорногорської православної церкви Михайло та інші шановні гості. Іван Марчук вперше був у Чорногорії, він висловив захоплення красою країни та радість від експозиції саме в Національному музеї Чорногорії.

виставка Івана Марчука

У творчому доробку митця понад 4000 робіт, за півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних виставок на п’яти континентах світу, але саме в Чорногорії експозиція йому сподобалася найбільше.

картины марчука

Чорногорці мають унікальну можливість познайомитися з творчістю українського митця, який за версією британської газети «The Daily Telegraph» увійшов до рейтингу 100 геніїв сучасності, входить до Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва, має безліч відзнак і нагород, серед яких нагорода президента України до 30-річчя Незалежності країни «Легенда України».

виставка Івана Марчука

Виставка організована Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM, Національним музеєм Чорногорії за підтримки Посольства України в Чорногорії. Генеральний партнер Windrose Airlines. Щира подяка головному зберігачу Національного музею Тараса Шевченка у Києві Юлії Шиленко, багаторічному директору Національного музею Чорногорії Анастазії Міранович і першому секретарю управління публічної дипломатії МЗС України Русланні Лінник.

Виставка Івана Марчука зближує наші країни ще ближче, адже дає можливість чорногорцям відчути Україну через роботи сучасного генія. Це справжнє свято мистецтва та великий крок культурної дипломатії між Україною і Чорногорією!

Предыдущий пост
корм для кошек
ТОП-3 влажных кормов для кошек премиум класса: Рейтинг 2021 года
Следующий пост
Хэллоуин 2017
14 простых идей, как сделать декор к Хэллоуину вместе с ребенком

Новости партнёров

Fresh

Lifestyle

Вишуканий тиждень: вже вдруге в Україні втілять проєкт «Більше Франції»

Прогулянка Єлисейськими полями у стильному береті, витончений аромат парфумів, запах свіжовипечених круасанів – не лише квиток до Парижа може подарувати антураж Франції. З 3 до 10 грудня українці знову зможуть цілий тиждень смакувати життя по-французьки й відкрити для себе нові бренди та активності.
Мода

adidas та Бейонсе випустили п'яту спільну колекцію: вона присвячена інклюзивній спільноті

Це вже п'ята колаборація бренду Бейонсе Ivy Park зі спортивним гігантом.
Lifestyle

5 привычек французов, которые пригодились бы нам в Украине

Находить радость в мелочах - это то, что у нас часто воспринимается, как напрасная трата времени. А ведь именно из этих ярких и острых мгновений состоит радость от всей жизни. По крайней мере, французы считают именно так.
Фитнес и здоровье

8 самых распространенных болезней зубов

Стоматологические заболевания довольно частое явление. Специалисты даже выделили топ-8 болезней зубов, с которыми к ним обращаются пациенты.