Маргарита Мелешко про музично-соціальний проєкт «Ти така не одна»: Усе, що ти відчуваєш, – нормально

Маргарита Мелешко
«Ти така не одна» – унікальний проєкт на українських музичних широтах, який сміливо підіймає теми жіночого досвіду, про які не заведено говорити, бо інакше ти визнаєш свою слабкість.

«Ти така не одна» – проєкт, створений для того, аби показати дівчатам: усе, що ти відчуваєш, – нормально. Ти не якась неправильна, ти – людина. І маєш право проживати власні відчуття, власні емоції, власне життя.

Авторка проєкту – MELESHKO (Маргарита Мелешко) – співачка та сонграйтерка, солістка оркестру Lords of the Sound та ансамблю пісні і танцю ЗСУ, фіналістка шоу «Голос країни - 6» та «Х-фактор», акторка дубляжу (голос персонажа Moana з однойменного мультфільму Disney та інших) – дала перше велике інтерв’ю, розповіла щиро про ідею проєкту та про труднощі краудфандингу, яких вона не очікувала.

– «Ти така не одна» – це перший твій такий великий проєкт?

«Ти така не одна» – це взагалі перше починання, не схоже ні на що інше, що будь-коли було в моїй кар’єрі, роботі. Це абсолютно нова сфера, коли мистецтво – свою музичну творчість – я оформлюю в соціальний проєкт. Адже завдання, які потрібно виконувати для його реалізації, стосуються не лише моєї прямої спеціалізації – музики, сонграйтингу, а й широкого спектра організаторських навичок. Це і грамотне створення заявки, уроки з краудфандингу, робота з документацією, контент-план, відеопрезентація, організація івентів на підтримку проєкту та багато іншого. Не кажучи вже про зустрічі з потенційними доброчинцями з метою донесення ідеї до якомога ширшої авдиторії. Це страшно, і на початку роботи над проєктом мені здавалося чимось космічно нереальним!

Добре, що я не одна! Мені в цьому допомагає моя команда: мудра та глибока Яна (менеджерка, smm та піарниця проєкту) і талановита дизайнерка Таня.

Ти така не одна

– Це справді шалений вихід із зони комфорту. А тому цікаво: проєкт для тебе – це мрія всього життя чи раптовий імпульс?

Протягом останніх 4-х років я випускаю авторські пісні власним коштом. Ви точно чули мої «Відчуй момент» та «Аморе» на радіостанціях України. На темп і кількість випуску пісень, звісно ж, впливає наявність «фінансової подушки». Ідея почати цю нову справу народилася після того, як я почала викладати в соцмережі фрагменти пісень на актуальну жіночу тематику, бо вона для мене наразі є гострою. Я просто на телефон записувала відео зі шматочком пісні, акомпануючи собі на фортепіано, але отримала такий потужний фідбек, якого й не очікувала! Подруги й незнайомі дівчата-підписниці почали засипати мене повідомленнями на кшталт: «де завантажити повну версію пісень?», «як додати в плейлист?» тощо. Але щоб пісні були доступні на всіх цифрових майданчиках для вільного звантаження в професійно записаному на студії вигляді, потрібні чималі кошти. Власними силами я це зробити не зможу, тому почала думати, як залучити потрібну суму в інший спосіб. Якщо є така кількість охочих почути мої пісні, значить, саме народне фінансування – краудфандинг – є найкращим варіантом для втілення цієї ідеї. Мені порадили платформу «Big Idea» («Спільнокошт»)… і понеслося.

Ти така не одна

– Твій проєкт не просто музичний. Він несе в собі велику соціальну місію. Розкажи про неї.

Мета проєкту – нагадати, що у своїх проблемах, труднощах, комплексах та невдачах кожна з нас не одна! Створення та реалізація альбому є важливим кроком для розкриття та розповсюдження теми жіночого досвіду. І хоча в Україні вона гостро й активно представлена в різних напрямках мистецтва, у музиці й піснях українських виконавців висвітлюється в невеликій кількості. Саме тому й народилася Велика Ідея – написати альбом пісень для кожної з нас! Щоб підтримати і допомогти зрозуміти, що ти така не одна і в кожної з нас є кожна з нас!

Ти така не одна

– О, звідси й назва проєкту?

Саме так! «Ти така не одна» – це альбом із піснями на теми боротьби з комплексами, страхами та завищеними очікуваннями. Він про те, що справжньою бути нормально. Про те, що помилятися – дозволено. І про те, що приймати та любити себе – ось, що дійсно важливо. Хочемо дати ряд благодійних концертів для дівчаток-підлітків на шляху становлення, які виховуються в школах-інтернатах, де вони недоотримують жіночої підтримки, та для жінок, яким необхідно відчути, що вони не самі.

– Проєкт на краудфандингу пройшов уже більш ніж половину шляху. Як проходить збір коштів?

Збір проходить... хвилями. Ми натикаємося або на шалену підтримку і чималі внески, або на повне нерозуміння, для чого це потрібно. Багато хто (навіть лідери думок) вважає, що я просто хочу реалізуватися в кар’єрі у такий спосіб. Але якби вони просто вчиталися в інформацію на сторінці проєкту або витратили 2 хвилини часу на відеопрезентацію, то, впевнена, їхня думка змінилася б у корінь. Наразі зібрано 36 % необхідної суми. Збір триватиме до середини січня, і якби 590 людей фондували по 200 грн – ми б закрили збір! Здавалося б, не так і багато (1 обід в «пузатці» з кавою і десертом) і не важко, але…

Ти така не одна

– Але запустити проєкт на «Спільнокошті» не достатньо. Потрібно ще всіляко його популяризувати. Ви вже проводили і надалі плануєте різні активності на підтримку проєкту. Розкажи про них більше.

Так, кампанія триває півтора місяця, і за цей час ми провели кілька активностей, спрямованих на залучення доброчинців та розповсюдженню ідеї на широкі кола людей. Це і декілька ефірів-інтерв’ю: з психологинею, з відомою телеведучою та блогеркою Валентиною Хамайко, з піарницею та співведучою відвертого YouTube-шоу «Ебаут» Катериною Мотрич. У планах – інтерв’ю з олімпійською чемпіонкою, ім’я якої поки – таємниця.

Також у нас було два прямих ефіри на радіо «Промінь» з Анною Заклецькою, де говорили про важливість розповсюдження теми жіночого досвіду. У середині листопада відбувся атмосферний квартирник-презентація проєкту, де прозвучали пісні з майбутнього альбому. Крім того, ми активно рухаємося нашою стратегією презентації проєкту в соцмережах, тож там ви завжди можете знайти свіжі цікавинки про проєкт. Протягом цих 45 днів, я, як голос проєкту, відвідала чимало івентів та презентацій, де шукала однодумців, розповідала про «Ти така не одна».

Ми дуже відкриті для колаборацій, співпраці і завжди раді новим знайомствам! Звісно ж, не скрізь ми отримували ту підтримку, на яку розраховували. Але саме в активностях, про які я сказала вище, максимально відчутна сила жіночого єднання, що і рухає будь-яку ідею до успішної її реалізації. Власне, на своєму прикладі ми й хочемо показати на що здатні жінки, коли об’єднуються.

Ти така не одна

– Справді, жіноча єдність і тема жіночого досвіду справді дуже важлива, але, можливо, розчарування команди у швидкості процесу пов’язані з тим, що є важливіші питання в нашому сьогоденні?

От напевно в цьому і є основна причина, чому моя ідея досі не зібрала 100% необхідної суми. На це є цілий ряд причин насправді.

Ключова з них така: підтримати – це визнати, що ти маєш якусь слабкість, адже нас виховували бути сильними, екстравертними, завжди веселими, дотепними, особливо на людях. Нам говорили, що проблеми, сумніви, комплекси – це слабкість, тому про них ніхто не має знати.

Але те, чого нас навчали, те, яку картинку нам малюють соцмережі, і реальне життя – це різні речі, і саме усвідомлення цього дозволить глянути один на одного з розумінням, допоможе стати толерантнішими, люб'язнішими та добрішими, а значить, щасливішими, здоровішими та успішнішими.

Це стосується не тільки жінок, а й чоловіків, але я, як жінка, описую саме жіноче у своїй творчості і знаю, що така не одна в цьому.

Звісно ж є голод, війна, хвороби, притулки, яким допомога потрібна першочергово, – це пріоритет. Але як нездорове, нетерпиме, консервативне, часто байдуже суспільство, яке намагається відповідати «шаблонам», може бути комусь корисним та допомагати долати проблеми, які я назвала вище? Тому це все дуже пов’язане, але не всі це, на жаль, розуміють поки що.

Ти така не одна

– Та все ж, наскільки я знаю, проєкт отримує відгук серед публічних осіб і відомих брендів. Розкажи про це.

Так, нам запропонував колаборацію гігієнічний бренд «Novita», адже його цінності перегукуються з нашими, і такі жінки, як ми з командою проєкту, надихають їх на створення своєї продукції.

Ми з ними прагнемо мотивувати інших жінок, які поки вагаються, впевнено робити кроки в усіх сферах свого життя: кар’єрі, стосунках, відстоюванні власних кордонів, власних поглядів на життя, зовнішності. Щоб вони знали, що отримають підтримку, що вони не самі. Щоб вони говорили, не мовчали та знали, що їх почують і допоможуть.

Ми надзвичайно вдячні Інні Тохтаровій – глобал маркетинг-директорці бізнес-напрямку «Гігієна» корпорації «Біосфера», що відчула і повірила в маленьку, хоч і невідому, але креативну та дуже амбітну команду проєкту «Ти така не одна».

Це надихає не здаватися, адже стукаючи, ми дуууууже багато разів натикалися на мовчання від лідерів думок, які скрізь заявляють, що не байдужі до ідей, які висвітлює наш проєкт.

Ти така не одна

– Отже, не все втрачено! До речі, було виділено 13 ключових причин підтримати проєкт. Назви 5 основних із них.

  • Проєкт допомагає «забити» на чужу думку і зосередитися на своєму шляху і на тому, чого хочеш та що відчуваєш саме ти.
  • Проєкт просуває українськомовне сучасне музичне мистецтво.
  • Проєкт переконує ГОВОРИТИ щиро про те, що тобі не підходить, і робити так, як хочеш ти, не переходячи чужих кордонів.
  • Ви допоможете жінці, яка тягне на собі забагато, почати казати «ні» й видихнути, відпочити, не доводити себе до морально-психологічного знищення.
  • Полюбите свою складочку на животі/акне/рідке волосся/довгий ніс, а з ними це полюблять і всі навколо.

Ти така не одна

– І наостанок: що б ти хотіла просто зараз сказати кожній дівчині?

Вже зараз ти – чудо, унікальний бренд, не схожа ні на кого і ні на що на світі коштовність, яка народжена, щоб бути щасливою, реалізованою саме там, так і тим шляхом, який є твоїм та для тебе найправильнішим.

Будь кращою тільки за саму себе кожного дня, живи у своєму темпі, кожна твоя помилка – досвід і частина шляху. Не бійся, говори голосно про все, що турбує. Тобі точно допоможуть. Повір, ти здатна на все, коли цього дійсно хочеш, робиш і воно твоє. Розслабся, крихітко, ти така не одна.

Ти така не одна

Кампанія зі збору коштів для створення альбому «Ти така не одна» триває до середини січня.

Тож якщо ви хочете, щоб щасливіших дівчат і жінок у нашій країні стало значно більше і щоб по радіо звучала якісна українська музика – переходьте за посиланням та робіть свій внесок у проєкт для жінок і про жінок: https://biggggidea.com/project/muzichnij-albom-ti-taka-ne-odna/

Фото в тексті: прес-служба

Предыдущий пост
дизайн спальни
Как недорого обновить спальню за выходные: 16 практичных идей
Следующий пост
запах
Запах праздника: 5 способов, как создать новогодний аромат дома

Новости партнёров

Fresh

Гороскоп

Гороскоп на 25 января 2022 года для всех знаков Зодиака

25 января 2022 года – в этот день вам предстоит заботиться о чужих интересах едва ли не больше, чем о своих собственных.
Lifestyle

Что можно сделать из остатков ткани: 15 оригинальных идей для украшения дома

После пошива одежды или штор у тебя осталась ткань, и ты не знаешь, что с ней делать? Пусти ее в дело! Используй остатки текстиля в дизайне интерьера. Как именно, смотри наши подсказки.
Showbiz

«Игры талантов»: стартовали съемки грандиозного игрового шоу

Стартовали съемки грандиозного игрового шоу «Игры талантов», премьера которого состоится на телеканале «Украина» уже в феврале.