Що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці

снаряд чи підозрілий предмет
Телеведуча Надія Матвєєва у рубриці «Надійні поради» на СТБ розповіла, що варто зробити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці.

«Надійні поради» з Надією Матвєєвою — прості, але важливі правила, які допоможуть зберегти здоров’я, розв’язати проблеми в тилу, убезпечити себе та рідних під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Телеведуча дає відповіді на питання, які хвилюють кожного: як уберегтися від хімічної зброї, що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці, які продукти варто взяти з собою в укриття та що можна приготувати своїми руками з мінімальної кількості інгредієнтів, як захистити житло від мародерів та багато іншого. Рубрика виходить щодня у 6-хвилинному міжпрограмному блоці на початку кожної години.

Чого не варто робити, якщо побачили снаряд чи підозрілий предмет на вулиці?

Чіпати міну, підходити до неї, переміщати, кидати в неї предмети чи лити воду. Не намагайтеся самостійно її знешкодити!

Якщо на предметі написано «ЗАМІНОВАНО!», не перевіряйте це і не прибирайте позначку.

Не можна курити і користуватися радіозв’язком та мобільним телефоном поруч із вибуховим пристроєм.

Не думайте, що якщо снаряд на вигляд старий та іржавий, то він не спрацює. Це міф! Навпаки - ризик збільшується!

бомбы

Що робити:

Позначте місце (а не сам предмет!) гілками, мотузкою, яскравою ганчіркою - що буде під рукою. Також сфотографуйте предмет і зафіксуйте час знахідки.

Розкажіть людям навколо про вибухівку, кого можна - відведіть подалі від небезпеки і відійдіть самі (мінімум на 85, а краще - на 200 метрів).

Зателефонуйте підрозділам ДСНС (101) або поліції (102), 112. Якщо лінія перевантажена, можна повідомити на 104 чи 103 (попросити їх передати інформацію). Або скажіть про вибухівку територіальній обороні.

Дочекайтеся представника ДСНС чи поліції у безпечному місці неподалік або залиште там когось, хто міг би вас замінити.

Після передачі інформації обов’язково видаліть фото у своєму телефоні!

Окупанти хочуть завдати населенню максимум шкоди, тому ховають вибухівки у побутові предмети (сумки, гаманці, коробки сірників, пакети, книги), покинуті машини чи навіть дитячі іграшки. Обов’язково розкажіть дітям про це! Замінованими можуть бути й тіла загиблих людей. Міни вкрай рідко встановлюються поодинці. Там, де одна, поруч можуть бути й інші!

Варто поставитись з підозрою до предмета, який пахне гасом, мастилом, має антени, дроти, нитки, батарейки або видає дивні звуки, поруч може бути розкопана земля. Дивіться під ноги та на двері під’їзду ― там бувають розтяжки. Якщо якийсь предмет незвичний для цього місця та обстановки, то він точно викликає підозру та до приїзду представника ДСНС вважається небезпечним! Якщо ви побачили людину, яка залишила предмет, запам’ятайте її зовнішність, одяг та машину.

Предыдущий пост
Українські підприємства
Інтернет-магазини зможуть безкоштовно перейти з російських платформ на українські
Следующий пост
снаряд чи підозрілий предмет
Що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Профілактика меланоми в Україні: соціальний проєкт Skinscan. Я бережу свою шкіру в режимі воєнного часу

23-24 травня 2022 року в Україні проходила традиційна кампанія «День меланоми», яка підтримується багатьма відповідальними дерматологами та дерматоонкологами у всьому світі.
Фитнес и здоровье

Лікар розповів, чому у поширенні віспи мавп винні не тварини, а люди

Про спалах віспи мавп говорять уже в багатьох країнах. Люди хвилюються через те, що може виникнути нова епідемія, яка пошириться у всьому світі, тому знову встановлять карантин на кілька місяців.
Lifestyle

Програми Центру «Коперник» у Польщі будуть перекладені українською завдяки МАН України

21 травня президент Малої академії наук України Станіслав Довгий і директор Центру науки «Коперник» Роберт Фірмгофер у присутності радника Посольства України в Польщі Віталія Білого підписали меморандум про співпрацю в межах проєкту «Досліджуй науку українською».