Що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці

снаряд чи підозрілий предмет
Телеведуча Надія Матвєєва у рубриці «Надійні поради» на СТБ розповіла, що варто зробити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці.

«Надійні поради» з Надією Матвєєвою — прості, але важливі правила, які допоможуть зберегти здоров’я, розв’язати проблеми в тилу, убезпечити себе та рідних під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Телеведуча дає відповіді на питання, які хвилюють кожного: як уберегтися від хімічної зброї, що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці, які продукти варто взяти з собою в укриття та що можна приготувати своїми руками з мінімальної кількості інгредієнтів, як захистити житло від мародерів та багато іншого. Рубрика виходить щодня у 6-хвилинному міжпрограмному блоці на початку кожної години.

Чого не варто робити, якщо побачили снаряд чи підозрілий предмет на вулиці?

Чіпати міну, підходити до неї, переміщати, кидати в неї предмети чи лити воду. Не намагайтеся самостійно її знешкодити!

Якщо на предметі написано «ЗАМІНОВАНО!», не перевіряйте це і не прибирайте позначку.

Не можна курити і користуватися радіозв’язком та мобільним телефоном поруч із вибуховим пристроєм.

Не думайте, що якщо снаряд на вигляд старий та іржавий, то він не спрацює. Це міф! Навпаки - ризик збільшується!

бомбы

Що робити:

Позначте місце (а не сам предмет!) гілками, мотузкою, яскравою ганчіркою - що буде під рукою. Також сфотографуйте предмет і зафіксуйте час знахідки.

Розкажіть людям навколо про вибухівку, кого можна - відведіть подалі від небезпеки і відійдіть самі (мінімум на 85, а краще - на 200 метрів).

Зателефонуйте підрозділам ДСНС (101) або поліції (102), 112. Якщо лінія перевантажена, можна повідомити на 104 чи 103 (попросити їх передати інформацію). Або скажіть про вибухівку територіальній обороні.

Дочекайтеся представника ДСНС чи поліції у безпечному місці неподалік або залиште там когось, хто міг би вас замінити.

Після передачі інформації обов’язково видаліть фото у своєму телефоні!

Окупанти хочуть завдати населенню максимум шкоди, тому ховають вибухівки у побутові предмети (сумки, гаманці, коробки сірників, пакети, книги), покинуті машини чи навіть дитячі іграшки. Обов’язково розкажіть дітям про це! Замінованими можуть бути й тіла загиблих людей. Міни вкрай рідко встановлюються поодинці. Там, де одна, поруч можуть бути й інші!

Варто поставитись з підозрою до предмета, який пахне гасом, мастилом, має антени, дроти, нитки, батарейки або видає дивні звуки, поруч може бути розкопана земля. Дивіться під ноги та на двері під’їзду ― там бувають розтяжки. Якщо якийсь предмет незвичний для цього місця та обстановки, то він точно викликає підозру та до приїзду представника ДСНС вважається небезпечним! Якщо ви побачили людину, яка залишила предмет, запам’ятайте її зовнішність, одяг та машину.

Предыдущий пост
Українські підприємства
Інтернет-магазини зможуть безкоштовно перейти з російських платформ на українські
Следующий пост
Единственная
Стать экспертом «Единственная» прямо сейчас

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

Макс Барских впервые собрал Дворец спорта с украиноязычной программой

Певец Макс Барских с бешеным успехом выступил в столичном Дворце Спорта.
Lifestyle

Як пройшла конференція CODE? Розповіла Наталія Горбаль, ідеолог заходу

Нещодавно в Києві відбулася конференція у сфері шлюбно-сімейних відносин CODE. Ця подія стала великим стартом у розвитку шлюбної освіти в Україні, усі присутні отримали інструменти, що допоможуть побудувати міцний та довготривалий шлюб.
Психология

5 основных женских ошибок в общении с мужчинами

Приходилось ли вам когда-нибудь читать инструкцию к применению «Мужчина и Женщина»? Нет?! Тогда этот дорогостоящий «прибор» при использовании может сломаться… Инструкция очень важна! А инструкцию к гаджету или бытовой технике читаете?
Красота

Этапы ухода за волосами – все тонкости и нюансы

Уход за волосами – неотъемлемая часть ухода за собой, как для женщин, так и для мужчин. Потому что волосы – не просто аксессуар, а один из самых главных элементов стиля и вида человека.