Як не стати жертвою аферистів на сайтах продажу під час війни?

аферисти
Ведуча «Аферистів в сітях» Олена-Крістіна Лебідь пояснила, чому варто бути особливо уважними та обережними під час здійснення покупок чи продажу в інтернеті.

Сайти купівлі-продажу - місця, де аферисти щодня знаходять сотні потенційних жертв. На жаль, навіть під час війни ніхто не застрахований від шахраїв, тому слід бути обачними, якщо збираєтеся щось продати чи купити в інтернеті.

На що варто звернути особливу увагу, розповіла ведуча проекту «Аферисти в сітях» на Новому каналі Олена-Крістіна Лебідь.

Перша зачіпка при покупці — продавець відмовляється передавати товар післяплатою. Мовляв, так буде значно дорожче. Такий аргумент має подіяти на людину, яка хоче заощадити. Друга – вимагає повної передоплати. Навіть згоден відправити товар перед тим, як ви за нього сплатите, та підтвердити це декларацією

- попередила Олена-Крістіна.

Олена-Крістіна Лебідь

Утім, якщо вам надіслали скрін декларації про відправку товару, варто ретельно його перевірити. Якщо там немає номера — це зовсім не декларація, а лише розрахунок вартості доставки. Іншими словами, вам насправді нічого не відправили. А якщо ж номер є, його можна ввести у спеціальну графу на сайті пошти та перевірити, де зараз перебуває посилка.

Якщо хочете не купити, а продати - теж будьте пильні. Шахраї можуть прикинутися і покупцями. Ось як виглядає така афера.

Уявіть, що ви щось продаєте. Вам телефонують і кажуть: «Дуже класний товар, ідеальний, беру! Тільки я юридична особа, нам для бухгалтерії треба трохи інакше провести процедуру переказу грошей». Далі вам скажуть підійти до банкомату, заговорять зуби й попросять ввести номер своєї картки та перевести на неї всі свої гроші. Вуаля! Потім жертви цієї схеми кажуть, що потрапили під дію гіпнозу. Але це не гіпноз. Просто аферисти затуркують настільки, що в людини вже горох у голові

- розповіла ведуча.

Предыдущий пост
Надішли підтримку поштою
Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям
Следующий пост
Единственная
Стать экспертом «Единственная» прямо сейчас

Новости партнёров

Fresh

Красота

Этапы ухода за волосами – все тонкости и нюансы

Уход за волосами – неотъемлемая часть ухода за собой, как для женщин, так и для мужчин. Потому что волосы – не просто аксессуар, а один из самых главных элементов стиля и вида человека.
Showbiz

«МастерШеф 12»: смотреть онлайн 14 выпуск от 02.12.2023

Новый выпуск шоу «Мастер Шеф 12» начнется с абсолютной свободы и… абсолютной ответственности!
Showbiz

Оля Полякова представила новую песню «Вишні» с новогодним вайбом

Впервые певица Оля Полякова исполнила песню «Вишні» во время премьеры своей концертной шоу программы «Все буде добре», состоявшейся в марте 2023 года в Киеве.
Психология

Искра страсти: 5 способов внести новизну в интимные отношения

В начале романтических отношений гормоны бушуют, наполняя взаимные встречи энергией и восторгом, а каждое прикосновение – мощным желанием. Но со временем многие пары сталкиваются с угасанием страсти.