ТОП-5 речей, які мамі дівчинки корисно знати заздалегідь

Анна Панова
Статья эксперта
Своїм досвідом поділилася Анна Панова.

Анна Панова
Українська телеведуча, журналіст, яка веде інформаційну програму «Сьогодні» на каналі «Україна».

Я – мама Мілани, якій у березні буде 2 роки. Пам'ятаю, з яким трепетом завдяки ДНК-тесту дізналася на 10 тижні вагітності, що чекаю на доньку. Я була неймовірно щаслива. Кажуть, дівчинка – це комплімент жінці від Бога. Не можу не погодитись.

Виховання дочки - величезна радість, але також велика праця та відповідальність. Адже кожній мамі хочеться, щоб дочка не повторила її помилок, щоби знайшла своє щастя в житті. Нас ніхто не вчив бути мамами, тому вчимося все життя - інтуїтивно, часом помиляючись і роблячи висновки. Мені поки що рано розмірковувати про підліткові складнощі у вихованні дитини, Мілка ще дуже мала. Але перші поради для мам та майбутніх мам дочок сформулювати можу.

Порада 1. Не змушуйте доньку виправляти Ваші помилки

Якщо ви мріяли стати художницею, банкіром, дипломатом, але так і не стали та шкодуєте про це – не змушуйте дитину жити життя замість вас. Погодьтеся, дуже часто матері віддають доньку до балетного класу лише тому, що самі хотіли стати балериною, але не склалося. Балерина – приклад умовний, професія може бути будь-якою. Покажіть їй простір варіантів та дозвольте самій зробити вибір.

Порада 2. Не привчайте її бути слабкою

О, як часто ми чуємо на адресу дівчаток: «не висовуйся, ти ж дівчинка!», «Не кричи, дівчинка має бути скромною», «одягни плаття, а не штани, ти ж дівчинка», «не давай Петі здачі, ти ж дівчинка». Усвідомлено чи ні, але ми нав'язуємо дітям ґендерні стереотипи, які нам нав'язали у нашому власному дитинстві. А потім дивуємося, що дочка не хоче боротися за успіх, пасує за будь-якої складності або погоджується на другорядну роль у власній родині. Хтось має розірвати це порочне коло! Будьте мудрою мамою, яка вирощує повноцінну особистість, а не «пасивну тихоню», бо так «належить дівчинці».

Порада 3. Не кривдіть доньку, навішуючи на неї «ярлики»

«Ніжки у тебе, звичайно, кривуваті», «обличчям не вийшла, але хоч з мізками», «з англійською нічого не в тебе вийде, це ясно». Такі репліки іноді дозволяють собі люблячі мами. І це жахливо. Найголовніша людина має не підривати, а зміцнювати віру маленької дівчинки у себе. Хтось заперечить - мовляв, мені таке саме говорили в дитинстві та нічого страшного. Це не виправдання. Ви доросла людина і можете переглянути себе та свій лексикон, щоб не травмувати свою дитину.

анна панова

Порада 4. Будьте для неї прикладом

Бачили б ви, з яким захопленням моя Мілка спостерігає, як я займаюсь йогою! Норовить залізти мені на спину, ускладнюючи мою планку, і відразу повторює «собаку мордою вниз». Відео з моїх балетних уроків донька теж дивиться з цікавістю, по-дитячому «копіюючи» стрибки чи батмани. І, звичайно, тицяє пальцем, примовляючи «мамо!», коли бачить мене по телевізору. «Не виховуйте дітей, виховуйте себе. Дитина все одно буде схожа на вас». Мені дуже відгукується ця фраза. Якщо ви кидаєте де завгодно свої речі, якщо істерично кричите на чоловіка, якщо їсте що завгодно - дочка ризикує вирости схожою на вас. Показати, що успіх – у наших руках, стати найкращою версією себе заради доньки – мій вибір та щоденна праця.

Порада 5. Зробіть щасливою СЕБЕ

Усі знають правило: у літаку спочатку надягаємо маску на себе, потім на дитину. Тільки наповнена людина може щось дати оточуючим, у тому числі своїм дітям. Тільки мати в ресурсі може бути джерелом любові та підтримки для своєї доньки. Так, всі ми періодично енергетично «спустошуємося» і потребуємо підзарядки. Це нормально! Мати має право втомитись, захворіти, бути без настрою. Мати також має право поставити СЕБЕ та СВОЇ інтереси на перше місце. Чи не розчинитися повністю в дитині, а вибрати себе. Тішити себе, балувати себе, виконувати свої мрії. І, наповнившись самою, ділитися світлом та теплом зі своїми близькими. Щасливого та ресурсного нам усім материнства!

Фото у тексті: прес-служба каналу «Україна»

Попередній пост
відносини
Що робити, коли нема про що розмовляти з партнером: порада психолога
Наступний пост
відносини
Я втрачаю голову або як не розчинитись у чоловікові

Новини партнерів

Fresh

Showbiz

Люди виходили з машин та хором кликали Басю: Олена Фроляк розповіла про домашню улюбленицю

8 серпня, у Всесвітній день котиків, ми згадуємо різні історії про наших пухнастиків. Адже ці милі вусо-лапо-хвостики наповнюють життя фарбами.
Психологія

Як не стати жертвою шахраїв під час війни: ознака афери, яка має вас насторожити

Ведуча проекту «Аферисти в сітях» Олена-Крістіна Лебідь підказала нюанс, який може видати зловмисника.
Психологія

Боюся віддавати дитину до школи через війну: що робити?

До початку нового навчального року менше місяця. І, звісно, батьків турбує питання – як виглядатиме навчання в умовах війни, і чи безпечно взагалі віддавати дітей у школи?
Showbiz

Олександр Педан розповів, у які незвичні ситуації потрапив під час поїздки до Миколаєва

Ведучий Improv Live Show Олександр Педан розповів про поїздку в Миколаїв.