Як відійти від паніки та постійного страху та налаштуватися на життя після війни

постійний страх
Психологиня та постійний експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олена Адамова дала чіткі поради, як прокласти шлях від сьогоднішніх реалій до світлого майбутнього.

Кожному з нас потрібно прокласти правильний шлях від того, що є тут і зараз, до світлого завтра, яке незабаром настане. Там не буде війни та пострілів, але ми з вами за звичкою здригатимемося під шурхіт і стукіт сусідів зверху. Нам потрібно максимально відійти від цього психологічного навантаження, яке нависло над нами сьогодн.

Для цього експерт рекомендує:

  • відкрити нотатки або взяти ручку та зошит і записати все, що спадає на думку на теми: «Що я робитиму завтра?» і «Що робитиму після війни?»;
  • дати собі відповідь: «Що хорошого в цьому дні?» Так, у війні складно знайти щось хороше, але можливо, ви перестали ходити на роботу, яка дратує і зрозуміли, що потрібно її змінити, можливо, у вас з'явився шанс побути з близькими або проявити себе в чомусь, допомагаючи іншим, або ж познайомиться з добрими людьми;

  • знайти свій «сенс жити далі». Читайте мотивуючі книги та дивіться фільми. Шукайте в собі сили почати життя наново, але з певним сенсом;

страх

  • знайти собі корисну справу. Якщо ви сидите вдома, подумайте, чим ви можете бути корисними звичайним людям, пенсіонерам, тваринам або військовим і запишіться волонтером – це буде ваш сенс життя на завтра;
  • спілкуватися з людьми – листуватися, підтримувати одне одного – це шанс потоваришувати, зміцнити дружбу або навіть завести стосунки.

Наразі головне для кожного – знайти свій «сенс вижити»! Ви повинні вижити за цих умов! Наприклад, якщо у вас є діти – ви повинні їм допомогти стати на ноги, одружити їх. Ви повинні їм показати інше життя – щасливе та світле, без війни.

Попередній пост
Тривога та страх як реакція на реальну загрозу – це нормально і це нас захищає.
Тривога та страх як реакція на реальну загрозу – це нормально і це нас захищає.
Наступний пост
страх і паніка
Як побороти страх і паніку під час воєнного стану

Новини партнерів

Fresh

Психологія

Не на часі? Святкувати чи ні радісні дати: поради психолога

Війна, а у тебе весілля, ювілей, хрестини. Відкласти їх до перемоги чи влаштувати свято?
Showbiz

Люди виходили з машин та хором кликали Басю: Олена Фроляк розповіла про домашню улюбленицю

8 серпня, у Всесвітній день котиків, ми згадуємо різні історії про наших пухнастиків. Адже ці милі вусо-лапо-хвостики наповнюють життя фарбами.
Психологія

Як не стати жертвою шахраїв під час війни: ознака афери, яка має вас насторожити

Ведуча проекту «Аферисти в сітях» Олена-Крістіна Лебідь підказала нюанс, який може видати зловмисника.
Психологія

Боюся віддавати дитину до школи через війну: що робити?

До початку нового навчального року менше місяця. І, звісно, батьків турбує питання – як виглядатиме навчання в умовах війни, і чи безпечно взагалі віддавати дітей у школи?