Психологиня розповіла, як позбутися залежності від новин

залежність від новин
Психологиня та ведуча «Ранку у великому місті» (ICTV) Юлія Зорій порадила, як не перенавантажувати себе інформацією під час війни.

За три місяці повномасштабної війни українці встигли просто прикипіти до своїх гаджетів та екранів телевізорів. Багато хто навіть не може робити повсякденні справи, не перевіряючи, що пишуть у телеграм-каналах кожні кілька хвилин. Але залежності від новин можна позбутися.

Як це зробити, розповідає психологиня та ведуча «Ранку у великому місті» (ICTV) Юлія Зорій.

Бажання постійно читати новини у стресових ситуаціях – це ілюзія контролю. Я знаю, що відбувається, а відповідно, контролюю ситуацію. Взагалі ілюзія контролю – це схильність людей трішки перебільшувати свою здатність контролювати події та результати, на які ви навряд чи можете вплинути. Але з іншого боку ця ілюзія контролю виконує захисну функцію. Вона знижує тривожність, додає сил та оптимізму. Але лише на певний час, бо це таки ілюзія

– наголосила Юлія.

Юлія Зорій

Як же можна розпізнати залежність від новин?

Симптоми:

  • дратівливість після перегляду новин;
  • порушення сну;
  • порушення концентрації уваги;
  • фізичне та психічне виснаження.

девушка смотрит в телефон

Щойно ви виявили залежність від новин, спробуйте позбутися цієї згубної для вас звички:

  1. Контролюйте, скільки часу ви приділяєте перегляду новин. Сформуйте режим дня – час на приготування їжі, фізичні навантаження, спілкування з дітьми, роботу тощо. А також складіть свій умовний графік відслідковування новин і не порушуйте його. Наприклад, ви читаєте стрічку по півгодинки вранці, вдень та ввечері. Також можете домовитися чергувати відслідковування з тим, хто поруч, а потім переповідати найважливіше.
  2. Дотримуйтеся інформаційної гігієни під час війни. Занурити нас в інформаційний хаос, де панують страх, тривожність та невизначеність – це мета ворога. Тому не можна вірити всьому, що ви читаєте. Оберіть для себе ті ЗМІ, телеграм-канали, експертів, яким ви довіряєте і за якими слідкуєте вже певний час.
  3. Перевіряйте інформацію у першоджерелах. Усі можуть помилятися – навмисно чи випадково.

Предыдущий пост
лайфхаки від психолога
12 лайфхаків від психолога, які допоможуть знизити стрес
Следующий пост
психіка під час війни
Психологиня розповіла, як врятувати психіку під час війни та повернути собі радощі життя

Новости партнёров

Fresh

Психология

5 основных женских ошибок в общении с мужчинами

Приходилось ли вам когда-нибудь читать инструкцию к применению «Мужчина и Женщина»? Нет?! Тогда этот дорогостоящий «прибор» при использовании может сломаться… Инструкция очень важна! А инструкцию к гаджету или бытовой технике читаете?
Красота

Этапы ухода за волосами – все тонкости и нюансы

Уход за волосами – неотъемлемая часть ухода за собой, как для женщин, так и для мужчин. Потому что волосы – не просто аксессуар, а один из самых главных элементов стиля и вида человека.
Showbiz

«МастерШеф 12»: смотреть онлайн 14 выпуск от 02.12.2023

Новый выпуск шоу «Мастер Шеф 12» начнется с абсолютной свободы и… абсолютной ответственности!
Showbiz

Оля Полякова представила новую песню «Вишні» с новогодним вайбом

Впервые певица Оля Полякова исполнила песню «Вишні» во время премьеры своей концертной шоу программы «Все буде добре», состоявшейся в марте 2023 года в Киеве.