Психологиня розповіла, що робити з відчуттям безвиході та відчаю

безвиходь
Статья эксперта
Психологиння Наталя Єжова з реаліті «Екси» (Новий канал) пояснила, як побороти розгубленість і знайти вихід з будь-якої ситуації.

Наталья Ежова
Психолог, сексолог и соведущая реалити «Эксы» (Новый канал).

Будь-який стан у період війни – нормально! Про це з першого тижня повномасштабного вторгнення росії в Україну говорить кожен психолог. Фахівці радять приймати всі свої емоції, намагатися їх зрозуміти і прожити, а не нехтувати переживаннями. Одна з поширених актуальних проблем – відчуття безвиході.

Як його побороти – розповіла психологиня та ведуча проекту Нового каналу «Екси» Наталя Єжова.

Будь-який емоційний стан – це тимчасово

Потрібно розуміти, що ми можемо вплинути на свій стан, а не залишатися з думками: «Все саме мине». Ви відповідальні за своє життя, тож беріть кермо до рук і змінюйте свій стан.

Неідеальна дія краще ідеальної бездіяльності

Обговоріть своє самопочуття з близькими. Поговоріть із п’ятьма людьми й попросіть поради. Далі вже вирішите собі – прислухатися чи ні. Але у вас буде якась інформація та підказки від рідних. Якщо ж це не допомагає, зверніться до психолога. Він поставить вам ті запитання, які ви не можете собі поставити самі, і допоможе впоратися з непідконтрольними вам емоціями.

Якщо немає виходу, то знайдіть вхід

Почніть щось нове. Робіть маленькі кроки для того, щоб це нове закріпилось у вашому житті. Покрутіть своє життя, наче іграшковий будиночок і подумайте, з якого боку ще можна зайти. І, звісно, знайти своє нове щастя.

девушка смотрит в окно

Чого ви хочете?

Запишіть чітко, за пунктами, свої бажання. Це допоможе вам відштовхнутись і почати діяти для налагодження свого загального самопочуття. Не прив’язуйтеся до картинки ідеального життя, але пофантазуйте на подібну тему. Це додасть вам натхнення й допоможе розуму «прокласти шлях» до досягнення цієї картинки.

Не стійте на місці

Визначення фінальної картинки автоматично викличе дії назустріч їй. Чітко тримайте в голові бажану ціль. Пам’ятайте, в якому напрямку ми спрямовуємо свою енергію та увагу, туди й робимо кроки.

Коли ви пройдете всі ці етапи, то зрозумієте, що насправді завжди є вихід, і ви знаєте, де він. Нас просто зазвичай зупиняє страх. Не бійтеся визначати свої цінності – сім’я, друзі, здоров’я, навчання, кар’єра. І працюйте для їх досягнення, відкидаючи думки про безвихідь. Обирайте себе! Кожен з нас сміливий і має боротися за своє життя. Знайте, до майбутнього вашої мрії є багато доріг!

Предыдущий пост
ворог
Психолог розповіла, як позбутися відчуття провини, якщо не встиг врятувати близьку людину від ворога
Следующий пост
депресія
Психологиня перерахувала ТОП-10 ознак початку депресії

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

Судья шоу «МастерШеф» Владимир Ярославский рассказал, есть ли у него романа с Ольгой Мартыновской

На YouTube канале журналистки Рамины Эсхакзай «RAMINA» вышел новый выпуск с ресторатором, звездным поваром и судьей проекта «МастерШеф» Владимиром Ярославским.
Showbiz

Хмара, Остапчук, Мірошниченки, Христов, Добринін, Гвоздьова та інші у відеокліпі Darisha «Під вінницьким дощем»

До дня Збройних Сил України Darisha презентувала довгоочікуваний відеокліп «Під вінницьким дощем».
Психология

5 книг, которые подарят вдохновение на все зимние праздники

В 2018 году американская компания Slumber Cloud провела исследование о самочувствии в рождественский период. Оказалось, что многие выгорают еще до 25 декабря.
Showbiz

Звезда сериала «Голова» Полина Фролова вспомнила, какие сюрпризы получала в День святого Николая в детстве

Актриса сериала «Голова» Полина Фролова рассказала об особом человеке в его жизни.