Що допоможе дитині якнайшвидше пережити стрес під час війни

стрес під час війни
Як зберегти психіку дітей в сьогоднішніх реаліях? Адже вони бачать жахи війни і чудово розуміють, що відбувається в нашій країні.

Вибухи, сирени, бомбосховища… За місяць війни українські діти побачили те, що не завжди можна показати навіть у фільмах жахів. Проте, за словами Євгена Комаровського, дитяча психіка набагато стійкіша до емоційних стресів, ніж психіка дорослих.

Лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що дитина дуже швидко заводиться, впадає в незрозумілий психічний стан, але коли проходить стресовий вплив і настає тиша, вона відновлюється набагато швидше, ніж дорослі.

Головне – не намагайтеся лікувати дітей якимись заспокійливими засобами. Це не працює та багаторазово збільшує ризик травматизму

– сказав Євген Комаровський в програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна».

ребенок в стрессе

Кандидат медичних наук пояснив, що діти приймають рішення про наявність небезпеки, спостерігаючи за поведінкою дорослих. Це інстинкт усіх ссавців. Саме тому як протікатиме посттравматичний період стресу в дитини, на 99% залежить від того, як поводитимуться дорослі.

Якщо поруч перелякана мама, яка весь час плаче, дитина так само реагуватиме на стрес. І жодна терапія в цьому випадку не спрацює. Не можна сказати дитині: «Не плач» і продовжувати ридати

– пояснив лікар Комаровський.

ребенок у психолога

Також експерт розказав про головну помилку більшості батьків. Перебуваючи в еміграції, вони не віддають в дитячий колектив малюка під приводом: «Він не знає мови, нехай краще буде поруч» або «Там усі чужі, моя малеча нікому не потрібна».

Що швидше дитина відірветься від переляканих дорослих з надлишком емоцій і зануриться в середу, де є діти, які не пережили схожий стрес, то скоріше вона відновиться. Тому використовуйте будь-яку можливість, щоб дитина потрапила до рук аніматорів, педагогів або почала грати з дітьми, які не бачили війну

– порадив доктор Комаровський.

Предыдущий пост
Як зберегти сили та нерви
Як зберегти сили та нерви у важкий для психіки період
Следующий пост
Як побороти синдром фантомної сирени
Як позбутися синдрому фантомної сирени - поради психолога

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.