Як під час війни повернути дітей до звичайного життя?

під час війни
Постійний експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», доктор Євген Комаровський розповів, хто має розповідати дітям про війну і дав поради батькам, як поступово повернути малечу до звичного життя.

Доктор Комаровський розповів, що зараз живе разом із двома онуками, а третій залишився з батьками. За словами експерта, під час війни дорослим слід буди конструктивними і говорити з дітьми не так як раніше.

Насамперед маю наголосити на тому, що в подібні моменти з дітьми мають говорити лише ті, кому вони довіряють максимально. У моїх онуків гарні тісні стосунки з батьками, тому про війну говорив з ними не я. Головне, під час такої розмови – зберігати спокій та називати речі своїми іменами.

Експерт зауважує, що діти спостерігають за дорослими і копіюють їх, тому головна задача всіх батьків – тримати себе в руках.

дети на войне

Крім того, Комаровський дав пораду дорослим, чи потрібно змушувати дітей навчатися, займатися буденними справами чи їсти кашу, якщо ті відмовляються це робити.

Війна – це час, коли працює головний закон педагогіки. А він про те, що розумні дорослі вчать чомусь своїх дітей. Адже діти мають менше знань і досвіду, ніж ми, тому не діти встановлюють правила поведінки, а саме дорослі. Зараз той час, коли дискусій між поколіннями не має бути взагалі!

Війна – важкий іспит для всіх як морально, так і фізично. Тож кожен із нас, за можливості, повинен підніматись і поступово повертатись до звичних справ і розваг. Це допоможе покращити психологічний стан і стосунки в родинах.

дети на войне

Якщо це безпечно – ходіть до парків, скверів чи зоопарків. Ба більше, намагайтесь за можливості повертатись до звичок мирного життя – до прогулянок, спілкування, ігор. А ще не зайвим буде прибрати зі спілкування з дітьми слово «війна», краще говорити про добро.

Предыдущий пост
Сексуальне насилля
Сексуальне насилля: що робити постраждалій, та як її підтримати
Следующий пост
бойові дії
Як бажано спілкуватися з чоловіком в умовах бойових дій

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Профілактика меланоми в Україні: соціальний проєкт Skinscan. Я бережу свою шкіру в режимі воєнного часу

23-24 травня 2022 року в Україні проходила традиційна кампанія «День меланоми», яка підтримується багатьма відповідальними дерматологами та дерматоонкологами у всьому світі.
Фитнес и здоровье

Лікар розповів, чому у поширенні віспи мавп винні не тварини, а люди

Про спалах віспи мавп говорять уже в багатьох країнах. Люди хвилюються через те, що може виникнути нова епідемія, яка пошириться у всьому світі, тому знову встановлять карантин на кілька місяців.
Lifestyle

Програми Центру «Коперник» у Польщі будуть перекладені українською завдяки МАН України

21 травня президент Малої академії наук України Станіслав Довгий і директор Центру науки «Коперник» Роберт Фірмгофер у присутності радника Посольства України в Польщі Віталія Білого підписали меморандум про співпрацю в межах проєкту «Досліджуй науку українською».