Як під час війни повернути дітей до звичайного життя?

під час війни
Постійний експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», доктор Євген Комаровський розповів, хто має розповідати дітям про війну і дав поради батькам, як поступово повернути малечу до звичного життя.

Доктор Комаровський розповів, що зараз живе разом із двома онуками, а третій залишився з батьками. За словами експерта, під час війни дорослим слід буди конструктивними і говорити з дітьми не так як раніше.

Насамперед маю наголосити на тому, що в подібні моменти з дітьми мають говорити лише ті, кому вони довіряють максимально. У моїх онуків гарні тісні стосунки з батьками, тому про війну говорив з ними не я. Головне, під час такої розмови – зберігати спокій та називати речі своїми іменами.

Експерт зауважує, що діти спостерігають за дорослими і копіюють їх, тому головна задача всіх батьків – тримати себе в руках.

дети на войне

Крім того, Комаровський дав пораду дорослим, чи потрібно змушувати дітей навчатися, займатися буденними справами чи їсти кашу, якщо ті відмовляються це робити.

Війна – це час, коли працює головний закон педагогіки. А він про те, що розумні дорослі вчать чомусь своїх дітей. Адже діти мають менше знань і досвіду, ніж ми, тому не діти встановлюють правила поведінки, а саме дорослі. Зараз той час, коли дискусій між поколіннями не має бути взагалі!

Війна – важкий іспит для всіх як морально, так і фізично. Тож кожен із нас, за можливості, повинен підніматись і поступово повертатись до звичних справ і розваг. Це допоможе покращити психологічний стан і стосунки в родинах.

дети на войне

Якщо це безпечно – ходіть до парків, скверів чи зоопарків. Ба більше, намагайтесь за можливості повертатись до звичок мирного життя – до прогулянок, спілкування, ігор. А ще не зайвим буде прибрати зі спілкування з дітьми слово «війна», краще говорити про добро.

Предыдущий пост
Сексуальне насилля
Сексуальне насилля: що робити постраждалій, та як її підтримати
Следующий пост
бойові дії
Як бажано спілкуватися з чоловіком в умовах бойових дій

Новости партнёров

Fresh

Lifestyle

Нова пошта запускає «Доставку казки» для жителів українських міст

Святкові траки з сучасною інтерактивною виставою, подарунками для юних глядачів та розвагами для всієї родини завітають до різних міст країни. Тур стартує 6 грудня. Відвідайте подію з близькими та пориньте у атмосферу казки!
Психология

4 степени осознанности счастливого и самодостаточного человека

Осознанность — это инструмент сильных и успешных людей. Как стать сильным и успешным? А как сохранить в себе и силу и успех?!
Фитнес и здоровье

Почему мы чувствуем себя плохо зимой: 5 главных причин

Ищем причины плохого угнетенного состояния в зимнее время и боремся с ними.