Як зберегти емоційний баланс у воєнні часи

воєнний час
Психологиня і коуч Олена Адамова дала поради, як психологічно заспокоїтись, незважаючи на війну в країні, та розповіла, чому в людей виникає ненависть до біженців і як боротись з цим почуттям.

Сьогодні навколо ситуації в Україні є чимало розмов та здогадок. Одні люди намагаються заспокоїти мирне населення, інші – прогнозують можливість ядерної війни чи початку глобальної кризи.

Психологиня і експертка програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олена Адамова в своєму інстаграмі поділилась порадами, як позбутись емоційного вигоряння.

Я вже й сама була у стані паніки, думала, що треба збирати речі та бігти, але потім мене заспокоїло те, що наші бабусі та дідусі змогли пережити Другу світову війну – вони вижили і відбудували майбутнє. Тому, якщо ви вирішили залишитись, як я, зупиніться і задумайтесь – що далі? Ви ж не можете знаходитись у паніці та істериці до остаточної перемоги, адже ніхто не знає, коли саме це станеться. Ми не можемо місяцями чи, не дай Бог, роками сидіти у сховищі і їхати з глузду

– коментує експертка.

у девушки плохое настроение

Тому психологиня радить жити повноцінним життям наскільки це можливо – незважаючи на те, де ви перебуваєте – вдома чи за кордоном. Поверніться до роботи, особистого життя, хобі та буденних справ.

Якщо ви все ж наважились виїхати за кордон, не карайте себе за це. Якщо ваше оточення не розділяє вашого рішення, зрозумійте, сьогодні – це просто не ваші люди. Ми таким чином рятуємо своє життя, і наше оточення має розділяти з нами цей стан. Це просто псування сил і нервів. А любов – це лише взаємне почуття

– пояснює психологиня.

Олена Адамова радить.

  • не засуджувати себе чи інших за прийняті рішення залишитись чи виїхати з країни;
  • шукати позитив у ситуації, коли близьке оточення вирушає проживати за кордон – зустрівшись з ними через деякий час, ви зрозумієте, що ваші стосунки вийшли на новий рівень, а якщо ці люди вирішать залишитись там – у вас будуть близькі, до яких ви зможете приїздити в гості, а вони – до вас;
  • не переймати на себе чужу долю, вирішувати самостійно, як діяти в тій чи іншій ситуації;
  • не брати до серця ті погані слова, які на вас сипляться від близьких чи знайомих – сьогодні всі живуть на емоціях, проте не треба приймати і тримати негатив, який був викинутий на вас зопалу.

Предыдущий пост
страх і паніка
Як побороти страх і паніку під час воєнного стану
Следующий пост
інформаційний простор
Як захистити себе та дітей в інформаційному просторі під час війни?

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.