Як подолати емоцiйне вигорання: поради психолога

Як подолати емоцiйне вигорання: поради психолога
Що таке емоційне вигорання і як його подолати? Ми запитали професійного психолога, який точно знає як.

Емоційне вигорання - популярна проблема сучасної людини. Великі перепади, безліч роботи та постійний інформаційний шум поруч із нами просто не дає розслабитись та заспокоітись. І коли на тебе нападає емоційне вигорання, вже не до карєри. 

Що каже з цього приводу Сергій Максименко - професор-психолог, директор Інституту Психології ім. Г.С. Костюка?

Що таке емоційне вигорання?

/storage/shares/uploads/files/54255121_2211350089127040_1405230921778462720_n.jpg
Експерти прогнозують, що до 2020 року професійне вигодовування стане проблемою для понад 90% працівників. 

Більшості українців відомо так зване емоційне вигорання. 64% опитаних зазначили, що відчували стан розумового та морального виснаження – про це йдеться у новому дослідженні Міжнародного кадрового порталу hh.ua. Як не допускати емоційне вигорання та як мінімізувати його вплив, розповідає психолог, директор Інституту психології ім. Г.С. Костюка – Сергій Максименко.

Синдром емоційного вигорання за дослідженнями вчених психологів частіше з’являється у працівників, котрим притаманне –  ідеалістичне відношення до роботи, зависокі цілі та надмірне співчуття. Як результат, людина стає дратівливою та уразливою. У неї відсутнє бажання зосередитися на своїх обов’язках та своєчасному їх виконанні. Згодом, працівник зовсім падає духом і не знає, що з цим робити.

Емоційне вигорання це – синдром сучасності. А підґрунтя до нього криється у особливостях нашого часу – інформаційному перевантаженні, концентрації на кар’єрі,  розвагах та отриманню задоволення від життя, знеціненню родинних цінностей! 

Причини емоційного вигорання

Важно зрозуміти, що втома і вигорання - абсолютно різні стани. Симптоматика може бути схожою, але причини зовсім різні. Всього виділяють дві загальні причини емоційного вигорання: зовнішні і внутрішні. 

Зовнішніми причинами вважаються ті, що впливають на наш емоційний стан, без нашого бажання. Про зовнішні необхідно знати те, що за можливості потрібно їх уникати або нейтралізувати їх вплив на себе. 

/storage/shares/uploads/files/sostoyanie-cheloveka.jpg

Про внутрішні причини необхідно знати те, що вони дуже індивідуальні і залежать від того, яка у нас схильність до емоційної задіяності, надмірного переживання особистих подій.

Стадії емоційного вигорання

Зазвичай, спочатку у людини присутнє нав'язливе бажання до самоствердження, можливо, навіть у суперництві з іншими людьми. Потім починається недбале ставлення до власних потреб. Людина більше не приділяє собі увагу, менше займається спортом, у неї залишається менше часу для близьких людей, для себе, вона менше розмовляє з іншими. Далі – зникає бажання вирішення конфліктів, тому вона перестає їх  сприймати. Вона не бачить, що відбувається навколо…  

Надалі втрачаються будь-які почуття до себе. Через деякий час вона відчуває внутрішню порожнечу і, якщо це триває й надалі, то настає депресія. На останній стадії, особистість повністю зламана. Вона хворіє – і фізично і психічно, відчуває відчай, часто думає про суїцид.

Профілактика та попередження

Щоб попередити цей стан, необхідно виділити основні симптоми, що провокують емоційне вигорання:

  • пригнічення власних емоцій;
  • нагромадження дратівливості; 
  • почуття провини і невдачі. 

Якщо особистість не буде уважно ставитися до власного психічного і фізичного здоров’я, то дуже скоро знесилить себе, перестане адекватно реагувати на будь-які подразники. І це призведе до важкої та тривалої депресії.

/storage/shares/uploads/files/mezhdu-300x200.jpeg

Лікування емоційного вигорання

Інколи, для того щоб захистити себе від емоційного вигорання, потрібна звичайна профілактика, а саме: 

Повноцінний відпочинок

Якщо особа постійно думками знаходиться на роботі, вона виснажує свої життєві ресурси набагато швидше. Необхідно розуміти, що у нас обмежений запас енергії і його треба вчасно поповнювати. Повноцінний відпочинок включає не тільки сон, але і свободу думок, позитивний настрій.

Аналіз ситуації

Причину слід шукати в собі. Подумайте, як ви ставитеся до життя? Часто звинувачуєте близьких, сусідів, колег? Немає сенсу в тому, щоб витрачати свої сили та нескінченно скаржитися на несправедливість. Фізична активність. Іноді буває цілком достатньо виконувати банальну зарядку вранці, щоб відчути себе краще. Більше рухайтесь, спілкуйтесь з людьми, дізнавайтесь щось нове. 

Займатися улюбленою справою

Синдром емоційного вигорання поступово зникне, якщо людина почне вкладати в себе нові знання, наповнюватися чудовими думками. З появою хобі та нових захоплень, що дарують позитивні емоції, приходить бажання діяти, підкріплене вірою у власний успіх.

Понравилось?
Очень Не очень
Предыдущий пост
Анастасия Осадчая
Анастасия Осадчая: «Половое воспитание надо начинать с рождения»
Следующий пост
секс
4 проблемы в сексе, в которых девушка точно не виновата

Новости партнёров


Загрузка...

Fresh

Образование и Lifestyle

Как подготовиться к черной пятнице, чтобы не навредить кошельку: два важных шага

Черная пятница приближается! Но впечатление такое, что «черная» вся неделя. Буквально каждый магазин влечет грандиозными скидками и акциями. Но честные ли они?
Читать
Психология

Пандемия страха: как не вдаваться в панику, если вы заболели коронавирусом

Психолог реалити «Від пацанки до панянки» (Новый канал) Наталия Борисова поделилась советами, как не поддаться страху во время болезни.
Читать
Showbiz

Рыжая и с голубыми глазами: Оля Полякова сменила имидж ради шоу «МАСКА»

Создатели оригинального шоу «МАСКА», которое выйдет на канале «Украина», готовят для зрителей множество сюрпризов. Удивят не только знаменитости, которые будут прятаться под причудливыми костюмами, но и звездные детективы проекта.
Читать
Showbiz

Ани Лорак рассказала личную историю предательства в отношениях с мужчинами

Певица Ани Лорак представила новый видеоклип «Страдаем и любим», который по-настоящему удивил поклонников непривычной стилистикой, показав артистку в другом амплуа.
Читать