Як відійти від паніки та постійного страху та налаштуватися на життя після війни

постійний страх
Психологиня та постійний експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олена Адамова дала чіткі поради, як прокласти шлях від сьогоднішніх реалій до світлого майбутнього.

Кожному з нас потрібно прокласти правильний шлях від того, що є тут і зараз, до світлого завтра, яке незабаром настане. Там не буде війни та пострілів, але ми з вами за звичкою здригатимемося під шурхіт і стукіт сусідів зверху. Нам потрібно максимально відійти від цього психологічного навантаження, яке нависло над нами сьогодн.

Для цього експерт рекомендує:

  • відкрити нотатки або взяти ручку та зошит і записати все, що спадає на думку на теми: «Що я робитиму завтра?» і «Що робитиму після війни?»;
  • дати собі відповідь: «Що хорошого в цьому дні?» Так, у війні складно знайти щось хороше, але можливо, ви перестали ходити на роботу, яка дратує і зрозуміли, що потрібно її змінити, можливо, у вас з'явився шанс побути з близькими або проявити себе в чомусь, допомагаючи іншим, або ж познайомиться з добрими людьми;

  • знайти свій «сенс жити далі». Читайте мотивуючі книги та дивіться фільми. Шукайте в собі сили почати життя наново, але з певним сенсом;

страх

  • знайти собі корисну справу. Якщо ви сидите вдома, подумайте, чим ви можете бути корисними звичайним людям, пенсіонерам, тваринам або військовим і запишіться волонтером – це буде ваш сенс життя на завтра;
  • спілкуватися з людьми – листуватися, підтримувати одне одного – це шанс потоваришувати, зміцнити дружбу або навіть завести стосунки.

Наразі головне для кожного – знайти свій «сенс вижити»! Ви повинні вижити за цих умов! Наприклад, якщо у вас є діти – ви повинні їм допомогти стати на ноги, одружити їх. Ви повинні їм показати інше життя – щасливе та світле, без війни.

Предыдущий пост
Тривога та страх як реакція на реальну загрозу – це нормально і це нас захищає.
Тревога и страх как реакция на реальную угрозу – это нормально и защищает нас.
Следующий пост
страх і паніка
Як побороти страх і паніку під час воєнного стану

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.