Як допомогти людині, яка пережила сексуальне насильство

зґвалтування
Психологиня Катерина Гуріна розповіла, як пережити жах зґвалтування та почати нове життя.

Під час війни в Україні, на жаль, зафіксовано немало випадків зґвалтування російськими солдатами. За словами психологині, зґвалтування – це дуже глибока травма, яка руйнує жінку не так фізично, як особистісно. Через це протягом певного часу вона навіть може відчувати провину.

Але потрібно розуміти, що якщо з вами таке сталося, ви в жодному разі не винні. Винен завжди насильник. Як би ви в цей момент не поводились – билися, кричали, утікали, завмерли і нічого не робили – ви все зробили як слід. Ваша поведінка у цей момент була найправильніша, бо ви врятувалися і живете далі

– зазначила психологиня Катерина Гуріна в розмові з журналістом програми «Зірковий шлях» на каналі «Україна».

насилие

Після нападу жінці дуже хочеться помитися, тому потрібно стати під душ і змити цю напругу, переодягтися і негайно звернутися до лікаря. Також необхідно звернутися за гарячою лінією для осіб, які пережили зґвалтування.

Якщо вас трусить, дайте собі час заспокоїтися. Загорніться у ковдру, подихайте, випийте гарячого чаю. І зрозумійте: якщо ви жива, то у вас є сили і ресурс, щоб жити далі. Ваша особистість зараз не пошкоджена. Так, з вашим тілом могли зробити що завгодно, але не з вашою сутністю і розумом

– радить спеціалістка.

Нерідко жінки, які пережили насильство, страждають від посттравматичних стресових розладів, які можуть проявлятися такими симптомами, як різкі зміни настрою, серцеві напади, агресія щодо близьких. У такому разі, каже психологиня, не потрібно їх лякатися чи звинувачувати себе.

Це нормально, ви не хвора. Просто вам потрібно звернутися до психолога або невролога. Якщо ви не можете спати або маєте нав’язливі думки – це також можуть бути наслідки стресу. Але це лікується і коригується. У кожному окремому випадку потрібен свій час на відновлення, і ви повинні його собі дати

– сказала Катерина.

Предыдущий пост
зв’язок
Психологиня розповіла, що робити, якщо зникає зв'язок із рідною людиною
Следующий пост
психіка
Психолог розповіла, скільки часу можна читати новини, щоб не страждала психіка

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.