Психологиня розповіла, як не зриватися на рідних під час війни

під час війни
Психологиня пояснила, як уникнути конфлікту з близькими, коли емоції «на межі».

Останні два місяці ми живемо у стані сильного емоційного напруження. Часто нерви не витримують, і ми зриваємося на найближчих. Говоримо образливі слова, робимо недоречні вчинки, а потім шкодуємо, що стосунки псуються.

Психологиня та ведуча реаліті Нового каналу «Екси» Наталя Єжова розповіла, як діяти в таких критичних ситуаціях.

Однією з причин нашої злості є порушення кордонів. Йдеться і про фізичні особисті кордони, і про кордони нашого дому, нашої країни. Зараз ми це переживаємо. Люди діляться на дві категорії: ті, які направляють злість на себе, та які спрямовують злість на людей навколо. Перше перетворюється на відчуття провини, а друге – на конфлікти з близькими людьми. Це найлегше зробити, адже ми не отримаємо відповідь від найрідніших. Ми їх не боїмося.

семья

Як правильно прожити цю злість і не зриватися на рідних?

Наталя Єжова переконує, що просто глибоке дихання вже не допоможе. Цей спосіб заморожує злість всередині, не випускаючи назовні. Емоції накопичуються, і згодом вибухнуть із ще більшою силою. Або підключиться психосоматика, що призведе до фізичних наслідків в організмі. Є більш дієві поради!

Називаємо емоцію

Звісно, злість – емоція швидка, вибух стається миттєво. Але потрібно хоч на секунду зупинитися і сказати вголос: «Так, я злюся». Зробивши це, ми ніби призупиняємо емоцію і можемо трохи керувати нею.

Знаходимо причину

Дайте собі відповідь на запитання: «Чому я злюся?» Можливо, начиталися новин, щось не вийшло зробити чи відчуваєте безсилля. Так ви зрозумієте причину емоції. Раптом справді цією причиною буде образа на когось із рідних. Але в більшості випадків це злість на нашого ворога, тож спрямовувати її потрібно точно не на близьких.

семья на прогулке

Перетворюємо на дію

Злість – це енергія, сила. Вона накопичується і може потім перерости у результат. Спрямуйте її на дію. Відчуваєте злість – беріться за роботу. Бажано ту, яка добре вдається, і яку звикли виконувати щодня.

Не контактуємо очі в очі

Якщо ми відчуваємо злість, коли перед нами стоїть людина, то автоматично вивільняємо емоцію на неї. Раджу фізично ставати не навпроти когось, а перпендикулярно. Так потік енергії спрямовується не на співрозмовника. Таким чином навіть положення тіла дає можливість уникнути конфлікту.

Окресліть особисті кордони

Якщо рідні порушують ваші кордони: заходять без стуку чи диктують, що вам робити, то скажіть про це. Таку злість не потрібно накопичувати, але й конфліктувати не варто. Спокійно поясніть: «Мені це не подобається, тож не роби так, будь ласка. Подібне викликає в мене гнів». Зараз багато сімей знову живуть разом: діти повернулися до батьків, наприклад. Але кожна людина – особистість. Не забувайте! Абсолютно нормально мати особистий простір, проводити час наодинці з собою і тримати власні кордони непорушними. Турбуйтеся про себе, але поважайте рідних.

Миру нам усім!

Предыдущий пост
втрата оселі
Психологиня розказала, як впоратися з почуттям втрати оселі
Следующий пост
діти
Психологиня порадила, що робити, якщо дитина малює війну

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.