Психологиня розповіла, що робити з відчуттям безвиході та відчаю

безвиходь
Статья эксперта
Психологиння Наталя Єжова з реаліті «Екси» (Новий канал) пояснила, як побороти розгубленість і знайти вихід з будь-якої ситуації.

Наталья Ежова
Психолог, сексолог и соведущая реалити «Эксы» (Новый канал).

Будь-який стан у період війни – нормально! Про це з першого тижня повномасштабного вторгнення росії в Україну говорить кожен психолог. Фахівці радять приймати всі свої емоції, намагатися їх зрозуміти і прожити, а не нехтувати переживаннями. Одна з поширених актуальних проблем – відчуття безвиході.

Як його побороти – розповіла психологиня та ведуча проекту Нового каналу «Екси» Наталя Єжова.

Будь-який емоційний стан – це тимчасово

Потрібно розуміти, що ми можемо вплинути на свій стан, а не залишатися з думками: «Все саме мине». Ви відповідальні за своє життя, тож беріть кермо до рук і змінюйте свій стан.

Неідеальна дія краще ідеальної бездіяльності

Обговоріть своє самопочуття з близькими. Поговоріть із п’ятьма людьми й попросіть поради. Далі вже вирішите собі – прислухатися чи ні. Але у вас буде якась інформація та підказки від рідних. Якщо ж це не допомагає, зверніться до психолога. Він поставить вам ті запитання, які ви не можете собі поставити самі, і допоможе впоратися з непідконтрольними вам емоціями.

Якщо немає виходу, то знайдіть вхід

Почніть щось нове. Робіть маленькі кроки для того, щоб це нове закріпилось у вашому житті. Покрутіть своє життя, наче іграшковий будиночок і подумайте, з якого боку ще можна зайти. І, звісно, знайти своє нове щастя.

девушка смотрит в окно

Чого ви хочете?

Запишіть чітко, за пунктами, свої бажання. Це допоможе вам відштовхнутись і почати діяти для налагодження свого загального самопочуття. Не прив’язуйтеся до картинки ідеального життя, але пофантазуйте на подібну тему. Це додасть вам натхнення й допоможе розуму «прокласти шлях» до досягнення цієї картинки.

Не стійте на місці

Визначення фінальної картинки автоматично викличе дії назустріч їй. Чітко тримайте в голові бажану ціль. Пам’ятайте, в якому напрямку ми спрямовуємо свою енергію та увагу, туди й робимо кроки.

Коли ви пройдете всі ці етапи, то зрозумієте, що насправді завжди є вихід, і ви знаєте, де він. Нас просто зазвичай зупиняє страх. Не бійтеся визначати свої цінності – сім’я, друзі, здоров’я, навчання, кар’єра. І працюйте для їх досягнення, відкидаючи думки про безвихідь. Обирайте себе! Кожен з нас сміливий і має боротися за своє життя. Знайте, до майбутнього вашої мрії є багато доріг!

Предыдущий пост
ворог
Психолог розповіла, як позбутися відчуття провини, якщо не встиг врятувати близьку людину від ворога
Следующий пост
депресія
Психологиня перерахувала ТОП-10 ознак початку депресії

Новости партнёров

Fresh

Lifestyle

Сухой корм для кошек Клуб 4 Лапы: обзор на базовую линейку

Если кот или кошка здоровы, не подвергались кастрации (стерилизации), достаточно подвижны, линяют умеренно, не склонны к частым расстройствам пищеварения, аллергии, ожирению, для их повседневного питания подойдет корм базовой линейки.
Психология

Психологиня розповіла, як зберегти стосунки з коханим, у якого депресія через поранення на війні

Тисячі воїнів зараз самовіддано захищають нашу країну на передовій. На жаль, втрати і поранення є не лише у ворога, але й у ЗСУ.
Психология

Топ-3 поради від психолога для психологічного захисту себе та рідних у воєнний час

Психологиня та ведуча реаліті «Екси» розповіла, як допомогти собі і рідним, коли знову накриває паніка.
Психология

Психологиня розповіла, як без остраху віддати дитину до дитячого садочка, коли в країні війна

Через необхідність відновлювати роботу в умовах війни сім’ї почали шукати садочки для своїх дітей.