Міністерство соціальної політики, ЮНІСЕФ та UNFPA закликають говорити проти домашнього насильства

ЮНІСЕФ
Міністерство соціальної політики України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) запустили в Україні інформаційну кампанію «Говори проти насильства».

Її мета – навчити людей розпізнавати «невидимі» форми домашнього насильства та реагувати на його прояви у своїй родині. За даними нового дослідження в Україні 65% громадян вважають себе обізнаними про проблему домашнього насильства. 

При цьому кожен другий стверджує, що шльопнути дитину по сідницях не є проявом насильства у певних ситуаціях. Тільки третина сприймають як насильство демонстративне ігнорування дитини. А кожен другий не вважає проявами насильства нав’язливі ревнощі чи контроль за стилем і одягом партнера. 

Мета кампанії – спонукати людей до найпростішого: поговорити про насильство. У своїй сім’ї, з партнером, з батьками та дітьми. Обговорити, чи є насильство у ваших стосунках, і що можна зробити, щоби його не було. Говорячи, ми вже діємо – і тому кампанія називається «Говори проти насильства». Та це просто лише на перший погляд: для початку потрібно визнати, що насильство існує, і воно заважає сім’ям нормально жити і бути щасливими. А крім того, треба знати, про що і як говорити. Тому складові кампанії спрямовані на те, щоби допомогти людям у цьому 

пояснює Джама Гулейд, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Одним з основних індикаторів здорового суспільства є нульова толерантність до насильства, до будь-яких його проявів. Але важливо не тільки бути нетерпимими, але й активно проявляти свою позицію: говорити про те, що турбує, виставляти межі допустимої поведінки та звертатися за допомогою, коли вона потрібна. Тільки ці кроки разом допоможуть розірвати коло насильства і будувати здорові стосунки і родини 

заявив Павло Замостьян, заступник Представника UNFPA в Україні.

/storage/shares/uploads/files/%D0%BD%D0%B0%D1%81.jpg

За статистикою, менше чверті постраждалих від домашнього насильства звертаються по допомогу. Щоб це змінити, держава запроваджує нові механізми захисту. Минулого року прийнято Закон про запобігання та протидію домашньому насильству, і Мінсоцполітики готує близько 40 постанов, указів та розпоряджень для того, щоб усі механізми почали належним чином працювати.  Паралельно ми працюємо над тим, щоб впроваджувати нові інструменти в життя: в Україні вже працює 45 мобільних бригад та відкрито сім притулків для постраждалих від домашнього насильства 

розповіла Наталія Федорович, Заступниця міністра соціальної політики України. 

Щоб показати справжній вплив психологічного насильства на самопочуття людини, в рамках кампанії провели нейробіологічне дослідження. Воно показало, що фрази із проявами знецінення, погроз, приниження найчастіше викликають в людини страх, гнів або відразу. Хоча зовнішньо усі учасники експерименту демонстрували байдужість або посміхалися. Така поведінка, на думку експертів, є захисною реакцією на насильство. Проте довгостроково вона не захищає, а стимулює насильство. Адже агресор може навіть не розуміти, що завдає болю своїми словами. 

Психологічне насильство – це перший крок до фізичного, саме тому важливо вчасно його зупинити. Говорячи вголос про свої почуття, ми знижуємо напругу, демонструємо свої кордони та допомагаємо цим вирішенню конфлікту.  Партнер може не знати, що ображає вас – можливо, у його сім’ї це було нормою. Якщо ви мовчите, то показуєте, що все добре, і з вами можна так поводитися 

пояснює Оксана Королович, психолог, експерт кампанії «Говори проти насильства».

Ключовим елементом кампанії є вебсайт www.bezpekavdoma.com, що простою мовою пояснює, як виявляти насильство, зокрема психологічне, а також містить поради психолога щодо реагування та протидії  насильству.

Допомогти батькам правильно спілкуватися із дітьми покликаний проект, який реалізується у партнерстві з Молочною компанією «Галичина». На етикетках молока з’явились підказки, як варто і не варто говорити з дитиною. 

Пляшки зі спеціальними етикетками з початку жовтня потрапили на полиці магазинів по всій Україні. Є п’ять етикеток, розроблених спільно з психологом. Молоко з ними буде продаватись до кінця 2018 року. За три місяці ми випустимо близько 1 000 000 пляшок. Наразі ми вже можемо сказати, що молоко з акційними етикетками купують на 20% більше, ніж у класичному вигляді. Це дає нам впевненість, що українське суспільство стає свідомішим і зацікавленим у побудові по-справжньому здорових та щасливих стосунків

коментує Оксана Андрушків, директор з маркетингу МК «Галичина».

Кампанію підтримують і відомі українці: в рамках популярного шоу «Зе Інтервьюер» у листопаді-грудні виходитиме рубрика, де зіркові гості ділитимуться своїми думками про те, як уникнути насильства у сім’ї. Першими загальноукраїнську розмову проти насильства підтримала родина музиканта Сергія Бабкіна, який разом із дружиною Сніжаною взяв участь у презентації кампанії «Говори проти насильства».

Зараз між нами майже не буває конфліктів, ми завжди можемо знайти спільну мову. Проте так було не завжди – це результат 11-річної спільної роботи над собою і над нашими стосунками. І звичайно, як більшість сімей, ми сварились і ображались одне на одного. Жодна людина не має готової інструкції, як з нею спілкуватись – треба знаходити ключики та підходи одне до одного, а для цього надзвичайно важливо просто говорити про свої почуття й емоції

– поділився Сергій Бабкін. 

/storage/shares/uploads/files/%D0%BF%D1%80%D0%BF%D1%80.jpg

За даними глобального звіту про насильство від ЮНІСЕФ у 2017 році, багато дітей потрапляють під вплив насильства вдома: 1 із 4 дітей (176 мільйонів) віком до п’яти років живуть із матір’ю, яка є нещодавньою жертвою свого партнера.

У всьому світі три чверті дітей віком від 2 до 4 років, а це майже 300 мільйонів, регулярно стають жертвами насильницького виховання (фізичне покарання/агресія) від їхніх батьків або піклувальників вдома. 

Давай дружить в Инстаграм!

Предыдущий пост
Женя Кот
Стало известно, вернется ли Женя Кот на паркет «Танців з зірками» после болезни
Следующий пост
Величне століття
«Величне століття. Нова володарка»: смотреть онлайн 51 серию

Новости партнёров

Fresh

Lifestyle

Сухой корм для кошек Клуб 4 Лапы: обзор на базовую линейку

Если кот или кошка здоровы, не подвергались кастрации (стерилизации), достаточно подвижны, линяют умеренно, не склонны к частым расстройствам пищеварения, аллергии, ожирению, для их повседневного питания подойдет корм базовой линейки.
Психология

Психологиня розповіла, як зберегти стосунки з коханим, у якого депресія через поранення на війні

Тисячі воїнів зараз самовіддано захищають нашу країну на передовій. На жаль, втрати і поранення є не лише у ворога, але й у ЗСУ.
Психология

Топ-3 поради від психолога для психологічного захисту себе та рідних у воєнний час

Психологиня та ведуча реаліті «Екси» розповіла, як допомогти собі і рідним, коли знову накриває паніка.
Психология

Психологиня розповіла, як без остраху віддати дитину до дитячого садочка, коли в країні війна

Через необхідність відновлювати роботу в умовах війни сім’ї почали шукати садочки для своїх дітей.