Чим корисна хурма: 10 корисних властивостей королька

хурма
Хурма, або корольок, - це джерело корисних вітамінів і мікроелементів, тому її варто обов'язково включити до сімейного раціону. Про корисні властивості хурми читай у нашому матеріалі.

Коли з ринків зникають звичні для наших місць овочі та фрукти їм на зміну приходить їхній заморський «собрат» - хурма. Світову популярність корольок здобув нещодавно – у Європі його почали використовувати лише під кінець 19 століття. На той час вивчення корисних властивостей хурми лише розпочиналося.

На сьогодні відомо безліч корисних властивостей королька, і вчені радять обов'язково включати цей продукт в раціон. І так є, принаймні, 10 корисних властивостей, заради яких варто купити хурму.

  • У хурмі містяться вітаміни А і С, які допомагають легше і швидше справлятися з застудними захворюваннями та грипом, а також сприяють зменшенню болю у горлі.
  • Бета-каротин, що міститься у хурмі, захищає легені, перешкоджаючи розвитку пневмонії та бронхіту. Також корольок допомагає при захворюваннях сечостатевої системи, нирок та виводить шкідливі речовини з організму.

  • Корольок містить велику кількість кальцію, який відіграє важливу роль при формуванні кісткової системи. Тому хурма при вагітності має бути в раціоні.
  • Ще одна корисна властивість для вагітних. У корольці дуже багато заліза, яке допомагає майбутнім мамам упоратися з анемією.

хурма

  • Каротин, що міститься у хурмі, допомагає покращити зір.
  • Якщо у тебе розлад шлунка або мучать кольки в животі - з'їж хурму і відчуєш покращення!
  • Чи проблеми з тиском? Допоможе все та ж сама хурма, яка сприяє нормалізації кров'яного тиску, а також корисна для серця та серцевого м'яза.

  • Використовується хурма і в косметичних цілях, як засіб від вугрів. Щоб позбавитися вугрів і покращити стан шкіри, роби таку маску: змішай м'якуш ягоди з яєчним жовтком і нанеси масу на проблемні ділянки шкіри. Через деякий час ти помітиш значні покращення! Також хурму можна використовувати при опіках і ранах, оскільки ягода має загоювальні властивості.

хурма

  • Хурма позитивно впливає на роботу нервової системи. Вона допомагає зняти втому і навіть боротися з депресією.
  • Ну і, нарешті, це корисне рішення для любителів солодощів. Заміни шоколадку або тортик хурмою – і ти не тільки вгамуєш солодкий голод, але й отримаєш бонусом порцію вітамінів!

Попередній пост
какао
Як приготувати правильне какао, яке зігріє холодного осіннього вечора
Наступний пост
вівсянка
Корисні властивості вівсянки, про які ти могла не знати

Новини партнерів

Fresh

Психологія

Навчіться говорити «ні» без почуття провини: стратегії розвитку особистості

Повномасштабне вторгнення допомогло багатьом розставити пріоритети в житті. Виявилося, що робота чи домашні справи можуть почекати, а от власне здоров'я, зустрічі з рідними людьми, подорожі чи нові враження – ні.
Психологія

Контролюйте свої емоції: як вирішувати конфлікти без агресії

А ви знали, що злість та агресія – зовсім різні поняття? Злість – це емоція, агресія – поведінкова реакція, до якої може спричинити злість. Як не перевести перше в друге (і ще багато чого цікавого) розповідає психологиня.