Остеохондроз: правила та вправи, які допоможуть попередити та полегшити життя хребту

Остеохондроз
Наші рекомендації допоможуть зберегти здоров'я спини та офісним співробітникам, і тим, хто зайнятий фізичною працею.

Від здоров'я хребта залежить стан всього організму. Хвороби спини можуть спровокувати недуги внутрішніх органів та неврози. І навпаки: коли ми наводимо хребет у порядок, багато захворювань усуваються самі собою.

Дізнайся, які правила та вправи допоможуть попередити та полегшити остеохондроз.

Розберемося у поняттях

Остеохондроз – це дегенерація одного-двох хребетно-рухових сегментів. Один такий сегмент складається з двох хребців та одного міжхребцевого диска. Дегенерації може піддаватися сам диск (протрузії, грижі, зниження висоти тощо) та тіла хребців (остеофітоз, вузли Шморля). Точно діагностувати остеохондроз дозволяють МРТ, КТ, рентген та ін. Ґрунтуватися ж лише на симптомах та огляді лікаря неправильно.

Причини остеохондрозу

Остеохондроз виникає в результаті різних факторів, і в кожному випадку причина (або їхній комплекс) індивідуальна. Захворювання може виникнути внаслідок сильної разової травми або тривалої мікротравматизації (наприклад, через біг у невідповідному взутті, неправильній поставі). Якщо людина протягом життя не займається спортом, не приділяє уваги своїй спині та взагалі мало рухається, цілком ймовірно, що з віком у його хребті розвинуться дегенеративні зміни (особливо на тлі спадкової схильності). Крім того, класична картина симптомів остеохондрозу хребта часто виникає на фоні гормональних порушень.

Деякі лікарі дотримуються аутоімунної теорії розвитку остеохондрозу. При грижі вміст хребта виходить назовні, і наш організм атакує цю желеподібну субстанцію за допомогою імунних клітин. Як наслідок, виникають запалення та набряк, які викликають біль. У деяких пацієнтів (хоча далеко не у всіх) в осередку захворювання виявляються бактеріальні культури, що дозволяє припустити інфекційну причину розвитку остеохондрозу.

У будь-якому випадку (особливо якщо на остеохондроз хворів хтось із прямих предків) краще заздалегідь подбати про те, щоб хвороба тебе минула.

у девушки болит спина

Профілактика остеохондрозу

До найбільш дієвих заходів профілактики або лікування загострення остеохондрозу відносяться.

  • Ранкова зарядка

Міжхребцеві диски за ніч трохи відновлюються. Вранці важливо закріпити їхнє положення вправами.

  • Розминка

Візьми за правило через кожну годину роботи за комп'ютером робити мінімальні вправи («потягушки», нахили вправо-вліво, кругові рухи плечима). Річ у тому, що коли людина сидить, все навантаження від ваги його тіла зосереджується на хребті (особливо страждає поперековий відділ). Чим не правильніша позиція, тим сильніше навантаження.

  • Зручніше ліжко та подушка

Вони не повинні бути гіперортопедичними. Головний критерій – зручність. Якщо ти не висипаєшся через жорсткий матрац, здоров'я твоєму хребту це не додасть.

  • Аплікатори (Ляпко, Кузнєцова)

При невиражених, несистематичних болях, які більше схожі на втому наприкінці дня, аплікатор буде кращим засобом, ніж фармакологічні препарати.

  • Зниження ваги

Якщо індекс маси тіла вищий за норму – потрібно худнути. Будь-яке додаткове осьове навантаження посилює ризик розвитку дегенеративних порушень у хребетному стовпі.

Комплекс вправ для здоров'я спини

Ляжте на живіт. Руки поклади під собою, долоню на долоню. Злегка відірви від підлоги груди. По черзі підіймай прямі в колінах ноги так, щоб стегно теж відривалося від підлоги. Рух повинен трохи залучати поперек. 4 повторення кожною ногою.

Комплекс упражнений для здоровья спины

Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах. Розгортаючи таз та ноги, намагайся покласти коліно нижньої ноги на підлогу (коліна тримайте разом). Стеж, щоб лопатки не відривалися від підлоги. Розвороти виконуй повільно, на видиху. 4-5 повторень на кожну сторону.

Стоячи в колінно-кистяному упорі, виведи зігнуту ногу вперед. При цьому злегка округляй поперек, ніби проводжаєш рух ноги. Виконуй видих із кожним виведенням коліна вперед. 6 повторень кожної ноги.

Зігнувши одну ногу, поклади на неї живіт та нижні ребра. Іншу ногу витягни як продовження корпусу. Спина пряма. Затримайся в такому положенні на 5-6 секунд.

Лежачи на спині із зігнутими в колінах ногами, виконуй підйоми тулуба. Долоні при цьому щільно прилягають до підлоги. Підіймайся до тієї точки, що дозволяє долоням залишатися притиснутими до підлоги. 12 повторень.

Комплекс упражнений для здоровья спины

Сядь на п'яти, коліна розведи трохи ширше за ширину стегон. Опусти корпус униз, руками потягніться вперед. Сідниці по можливості повинні залишатися притиснутими до п'ят! Затримайся в такому положенні на 5-6 секунд.

Попередній пост
Як попередити анорексію
Нервова анорексія: причини захворювання, основні симптоми, лікування та профілактика
Наступний пост
дівчина у ванній
8 важливих правил, як уберегтися від циститу

Новини партнерів

Fresh

Lifestyle

Нова пошта запускає «Доставку казки» для жителів українських міст

Святкові траки з сучасною інтерактивною виставою, подарунками для юних глядачів та розвагами для всієї родини завітають до різних міст країни. Тур стартує 6 грудня. Відвідайте подію з близькими та пориньте у атмосферу казки!
Психологія

4 ступені усвідомленості щасливої та самодостатньої людини

Усвідомленість — це інструмент сильних та успішних людей. Як стати сильним та успішним? А як зберегти в собі силу та успіх?!
Фітнес та здоров'я

Чому ми почуваємося погано взимку: 5 основних причин

Шукаємо причини поганого пригніченого стану у зимовий час і боремося з ними.