Якщо пропав голос: що не можна, а що можна робити для його відновлення

голос
Хоч би раз у житті таке траплялося з багатьма людьми – раптом з'являлася захриплість, було важко дихати, голос ставав осиплим.

Ви почали хрипіти та сопіти, коли вам потрібно щось сказати? Важко дихати та вимовляти слова? Найкраще в такому разі помовчати та не напружувати голосові зв'язки.

Доктор Євген Комаровський в ефірі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» пояснив, як покращити стан і чому потрібно бути особливо уважним, якщо такі симптоми з'явилися в дитини.

Причини втрати голосу

За словами кандидата медичних наук, насамперед потрібно розуміти, що захриплість та осиплість з'являються при запальному процесі в голосових зв'язках. Причому осиплість – це лише запальний процес, а захриплість у голосі вказує на те, що виник набряк і на голосових зв'язках є невелика кількість мокроти.

Найчастіше це буває при ГРВІ, коли запальний процес локалізується в гортані. Тобто осиплість та захриплість – це класичний симптом ларингіту.

у девушки и парня пропал голос

Які методи допоможуть полегшити стан та повернути голос?

У такому разі важливо не тільки дати зв’язкам на деякий час спокій. Якщо ви знаходитесь в приміщенні, де сухе і тепле повітря, у вас набряк гортані, на додаток засох слиз – все це призведе до того, що дихати буде дуже важко. Тому потрібен теплий одяг, а також тепле та прохолодне повітря. І ще необхідно постійно пити щось тепле.

Щодо препаратів, сьогодні є величезна кількість ліків місцевої дії, до складу яких входять усілякі ароматичні олії. Їхні пари діють сприятливо, не дають слизу накопичуватися в зоні голосових зв'язок, зволожують слизові поверхні

– сказав Євген Комаровський.

Лікар-педіатр попередив, що осиплість та захриплість в дорослих і в дітей – це принципово різні симптоми.

Що робити, якщо голос зник у дитини?

Лікар-педіатр попередив, що осиплість та захриплість в дорослих і в дітей – це принципово різні симптоми.

Осиплість голосу в дітей – один із симптомів хвороби, яка називається – хибний круп

– пояснив доктор Комаровський.

у ребенка пропал голос

Тобто осиплість голосу в дорослої людини вказує на набряклість гортані, але осиплість в дитини – це справді утруднене дихання. Тому потрібно обов'язково звернутися до лікаря, до того ж перевіряти вночі стан хворого, тому що дітям зазвичай стає гірше саме в цей час. І найголовніше – у приміщенні має бути чисте та прохолодне повітря.

Фото в тексті: Стокові зображення від Depositphotos

[read-next id="5"]

Попередній пост
Профілактика інсульту
Профілактика інсульту: 8 кроків, зробити які під силу кожному
Наступний пост
вірусна інфекція
Як вчасно розпізнати вірусну інфекцію у дитини: 4 ознаки, на які варто звернути увагу

Новини партнерів

Fresh