Українські митці серед нас: хто відстоює честь і славу України на світовому рівні

Українські митці серед нас
Статья эксперта
Україна - багата на таланти країна.

[expert id="111"]

Проте більшість видатних мистців і мисткинь було знищено ще у молодому віці російською владою протягом останніх кількох століть. Їх біографії приховувалися і вилучалися зі шкільних програм. Проте Україна сьогодні - це сильна духом нація, що вкотре відстоює право на існування: як фізично, так і культурно.

Отож, редакція часóпису «Єдина» запрошує вас зануритися у сучасне українське мистецтво і познайомитися із людьми, які відстоюють честь і славу України на світовому рівні.

Анатолій Кривола́п - майстер нефігуративного малярства та пейзажу (абстракціоніст), український художник міжнародного рівня, родом із міста Яготин Київської області. Попри світове визнання, членство у Національній спілці художників України та Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка, веде абсолютно відлюдницький стиль життя.

Робóти Анатолія Криволапа двічі встановлювали світові рекорди продажів сучасного українського мистецтва на міжнародному артринку.

[readmore id="37144"]

Його картина «Степ» була продана за 98 500 доларів, а за полотно «Кінь. Ніч.» мистець отримав 124 400 умовних одиниць.

«Степ»

Анатолій Кривола́п «Степ»

Кінь. Ніч

Анатолій Кривола́п «Кінь.Ніч.»

Микола Толмачов - український художник-ілюстратор, родом із міста Бровари, Київської області. Навчався в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв на кафедрі графічного дизайну. У 2013 р. став переможцем конкурсу для молодих українських художників від фонду UART та отримав грант на навчання у Франції. З 2014 по 2017 рік навчався в Національній вищій школі образотворчих мистецтв (ENSBA) в Парижі. Наразі співпрацює з паризькою галереєю Da-End.

Роботи Миколи Толмачова вражають своєю незвичайністю, еротичністю; у них вбачається провокація на раніше табуйовані суспільством теми: сексуальний підтекст вбачається у картинах із тваринами та навіть квітами.

 Микола Толмачов «Близнюки»

Микола Толмачов «Близнюки», ілюстрація до гороскопу у журналі «Vogue»

Нещодавно пан Толмачов став ілюстратором до «Катерини» Тараса Шевченка видавництва «Основи». І це вмить розірвало всі існуючі до того шаблони, щодо української поезії.

Микола Толмачов

Микола Толмачов, ілюстрація до «Катерини» Тараса Шевченка 

Мистецтво йде пліч-о-пліч із молодим поколінням, мудрість Шевченка передаватиметься нащадкам у 21 столітті на хвилі сучасного арту. Цю книжку, а точніше - колаборацію Шевченка і Толмачова - можна замовити за посиланням:

https://www.yakaboo.ua/ua/kateryna.html

Володимир WaOne Манжос - український мистець-сюрреаліст, родом із містечка під Києвом. Із дитинства малював графіті у складі колективу «Геніальні діти». Згодом перейшов на «візуальне розповідання історій»: великі сюрреалістичні фрески з фантастичними історіями. У 2005-2015 роках WaOne та його колега Aec працювали у художньому дуеті - Interesni Kazki. Їх фрески сповнені казкових персонажів, тонких деталей, плавних градієнтів, символів та історій.

[readmore id="37191"]

Нещодавно вийшла книга Володимира «Worlds of Phantasmagoria», де зображені чорно-білі роботи митця, її можна придбати на сайті митця https://www.waone.net/

Під час війни Володимир Манжос разом із фондом «Сучасна Україна» та Укрпоштою випустив поштові марки під назвою «Tîme for Change 3», що можна придбати за цим посиланням: https://www.waone.net/store-waone/time-for-change-3-stamps

Tîme for Change 3

WaOne, набір марок «Time for Change 3»

Наразі WaOne малює мурали, пише картини, створює скульптури. Проте найбільшу відзнаку поцінувателів мистецтва отримала робота пана Манжоса «Spark of Life», що була оцінена у 30 тис доларів.

Spark of Life

WaOne «Sparks of Life»

[read-next id="3"]

Попередній пост
YesHelp
З’явився простий і безпечний мобільний застосунок для зв’язку переміщених жінок з України з волонтерами
Наступний пост
Дні молодих українських талантів у Чорногорії
Мистецтво часів війни юних українських талантів покажуть у Чорногорії!

Новини партнерів

Fresh

Lifestyle

Благодійний вечір для бізнесу від проєкту «Коло турботи» та Smart Solutions

30 листопада у Києві відбувся благодійний вечір від проєкту «Коло турботи» та «Smart Solutions». Вечір проходив в ресторані київської кухні «Глек».
Showbiz

Топ-3 причини дивитися новий сезон «LeМаршрутки»: «У тих кадрах – шматок історії!»

Тревел-проект Лесі Нікітюк «LeМаршрутка», що стартує на Новому каналі, покаже людей, які жили в окупації, військових, волонтерів та справжніх сучасних героїв України.
Showbiz

«Холостяк 12»: дивитися онлайн 6-й випуск від 02.12.2022

У шостому випуску шоу «Холостяк 12» Алекс Топольський разом з учасницями продовжать спекотні побачення в Дубай.