Українські митці серед нас: хто відстоює честь і славу України на світовому рівні

Українські митці серед нас
Стаття експерта
Україна - багата на таланти країна.

Барбара Дан
Колумністка часóпису «Єдина».

Проте більшість видатних мистців і мисткинь було знищено ще у молодому віці російською владою протягом останніх кількох століть. Їх біографії приховувалися і вилучалися зі шкільних програм. Проте Україна сьогодні - це сильна духом нація, що вкотре відстоює право на існування: як фізично, так і культурно.

Отож, редакція часóпису «Єдина» запрошує вас зануритися у сучасне українське мистецтво і познайомитися із людьми, які відстоюють честь і славу України на світовому рівні.

Анатолій Кривола́п - майстер нефігуративного малярства та пейзажу (абстракціоніст), український художник міжнародного рівня, родом із міста Яготин Київської області. Попри світове визнання, членство у Національній спілці художників України та Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка, веде абсолютно відлюдницький стиль життя.

Робóти Анатолія Криволапа двічі встановлювали світові рекорди продажів сучасного українського мистецтва на міжнародному артринку.

Його картина «Степ» була продана за 98 500 доларів, а за полотно «Кінь. Ніч.» мистець отримав 124 400 умовних одиниць.

«Степ»

Анатолій Кривола́п «Степ»

Кінь. Ніч

Анатолій Кривола́п «Кінь.Ніч.»

Микола Толмачов - український художник-ілюстратор, родом із міста Бровари, Київської області. Навчався в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв на кафедрі графічного дизайну. У 2013 р. став переможцем конкурсу для молодих українських художників від фонду UART та отримав грант на навчання у Франції. З 2014 по 2017 рік навчався в Національній вищій школі образотворчих мистецтв (ENSBA) в Парижі. Наразі співпрацює з паризькою галереєю Da-End.

Роботи Миколи Толмачова вражають своєю незвичайністю, еротичністю; у них вбачається провокація на раніше табуйовані суспільством теми: сексуальний підтекст вбачається у картинах із тваринами та навіть квітами.

 Микола Толмачов «Близнюки»

Микола Толмачов «Близнюки», ілюстрація до гороскопу у журналі «Vogue»

Нещодавно пан Толмачов став ілюстратором до «Катерини» Тараса Шевченка видавництва «Основи». І це вмить розірвало всі існуючі до того шаблони, щодо української поезії.

Микола Толмачов

Микола Толмачов, ілюстрація до «Катерини» Тараса Шевченка 

Мистецтво йде пліч-о-пліч із молодим поколінням, мудрість Шевченка передаватиметься нащадкам у 21 столітті на хвилі сучасного арту. Цю книжку, а точніше - колаборацію Шевченка і Толмачова - можна замовити за посиланням:

https://www.yakaboo.ua/ua/kateryna.html

Володимир WaOne Манжос - український мистець-сюрреаліст, родом із містечка під Києвом. Із дитинства малював графіті у складі колективу «Геніальні діти». Згодом перейшов на «візуальне розповідання історій»: великі сюрреалістичні фрески з фантастичними історіями. У 2005-2015 роках WaOne та його колега Aec працювали у художньому дуеті - Interesni Kazki. Їх фрески сповнені казкових персонажів, тонких деталей, плавних градієнтів, символів та історій.

Нещодавно вийшла книга Володимира «Worlds of Phantasmagoria», де зображені чорно-білі роботи митця, її можна придбати на сайті митця https://www.waone.net/

Під час війни Володимир Манжос разом із фондом «Сучасна Україна» та Укрпоштою випустив поштові марки під назвою «Tîme for Change 3», що можна придбати за цим посиланням: https://www.waone.net/store-waone/time-for-change-3-stamps

Tîme for Change 3

WaOne, набір марок «Time for Change 3»

Наразі WaOne малює мурали, пише картини, створює скульптури. Проте найбільшу відзнаку поцінувателів мистецтва отримала робота пана Манжоса «Spark of Life», що була оцінена у 30 тис доларів.

Spark of Life

WaOne «Sparks of Life»

Попередній пост
YesHelp
З’явився простий і безпечний мобільний застосунок для зв’язку переміщених жінок з України з волонтерами
Наступний пост
Дні молодих українських талантів у Чорногорії
Мистецтво часів війни юних українських талантів покажуть у Чорногорії!

Новини партнерів

Fresh

Lifestyle

Великий піст: духовне оновлення та здоров'я

Великий піст – це один із найважливіших та найдавніших періодів у православній церковній традиції, який передує святу Великодня.
Психологія

Топ-6 мультфільмів, які варто подивитися підліткам

Разом із психологом підібрали мультфільми, які буде корисно переглянути підліткам, а також їхнім батькам.
Шоубіз

«МастерШеф 13»: хто залишив шоу у 3 випуску – 24.02.2024

Після битви чорних фартухів кулінарний проєкт «МастерШеф 13» у 3 випуску залишив перший учасник.