Колядки на Різдво 2024: красиві та прості тексти

Колядки на Різдво
Шукайте різдвяні колядки? Тоді скористайтесь нашою добіркою!

Різдво – це час, коли українські сім'ї збираються разом, а діти радісно колядують. Ця традиція має давнє коріння і є важливою частиною нашої культури. Колядки – це не просто пісні, а символ бажання щастя, здоров'я та благополуччя.

На Різдво, яке православні християни святкують 25 грудня або 7 січня, колядування є невід'ємною частиною святкувань. Ці пісні передаються з покоління в покоління, кожна з них має свою унікальну мелодію та слова, які часто змінюються чи доповнюються з часом.

Колядки, які співають діти, відомі своєю простотою та водночас глибоким змістом. Вони не лише розважають, але й мають важливе культурне значення. Діти, одягнені в традиційні костюми, ходять від дому до дому, співаючи колядки та бажаючи господарям усього найкращого. Цікаво, що з кожним роком з'являються нові колядки, які поєднують традиційні мотиви з сучасними елементами.

Колядування починається на Святвечір, коли з'являється перша зірка, символізуючи народження Ісуса Христа. Діти та підлітки виходять на вулиці, щоб поширити радість цього свята. Вони співають перед кожним будинком, вітаючи господарів і бажаючи їм щастя. У відповідь вони отримують гостинці, солодощі, а іноді й гроші.

Хоча сучасний світ змінюється, колядування залишається актуальним. Це чудовий спосіб зберегти наші традиції та передати їх молодшим поколінням. Колядки вчать дітей поважати свої корені та розуміти глибину української культури. Тому, коли наступного разу почуєте дитячі голоси, що співають колядки під вашими вікнами, не забудьте привітати їх теплим словом та подарунком.

Колядки українською мовою

Різдво в Україні — це не тільки свято сімейного затишку, а й час колядок, які лунають від дому до дому. Колядки — це унікальна частина нашої культурної спадщини, що передається з покоління в покоління. Ці пісні несуть в собі глибокий сенс і символізують бажання миру, злагоди та процвітання.
Кожна колядка має свою історію та значення. Наприклад, колядка "Коляд, коляд, колядниця" є відображенням давньої традиції дарування гостинців колядникам. Ця пісня виражає радість та щедрість, закликаючи до обміну подарунками та добрими побажаннями.

****

Коляд, коляд, колядниця,
Добра з медом паляниця,
А без меду не така,
Дайте, дядьку, п’ятака.
Одчиняйте скриньку,
Та давайте сливку,
Одчиняйте сундучок,
Та давайте п’ятачок.

****

"Нова радість стала" — ще одна популярна українська колядка, яка розповідає про народження Ісуса Христа. Ця пісня символізує радість та надію, які приносить Різдво. Вона відображає важливість релігійних традицій та сімейних цінностей у святкуванні Різдва.

****

Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом звізда ясна світлом засіяла.
Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убого оповився.
Пастушки з ягнятком перед тим дитятком
На колінця припадають, Царя-Бога вихваляють.
– Ой ти, Царю, Царю, небесний Владарю,
Даруй літа щасливії цього дому господарю.
Даруй господарю, даруй господині,
Даруй літа щасливії нашій славній Україні.

****

Колядка "Коляд, коляд, коляда" є прикладом того, як колядування сприяє згуртуванню спільноти. Ця пісня закликає до єднання, взаємоповаги та спільного святкування. Вона нагадує нам про тепло та радість, які можемо знайти в спільноті та у взаєминах з близькими.

Свято колядки та Різдвяна зірка

****

Коляд, коляд ,коляда
У віконце загляда.
У різдвяну світлу нічку
Запали на радість свічку.
Коляду поклич до хати,
Щоб Ісуса привітати.
Люди добрі, колядуйте,
Сина Божого шануйте!

****

"Радуйсь, земле, Коляда іде!" — ця колядка виражає радість приходу Різдва та важливість цього свята в українському календарі. Ця пісня є виразом універсальної радості, яка об'єднує всіх незалежно від віку чи статусу.
Радуйсь, земле, Коляда іде!
Святий вечір, добрий вечір!
Коляда іде, всім дари везе.
Всім дари везе, нам слово каже.
Нам слово каже, що вже світ сяє.
Ми ж тебе, господарю, та й не понижаємо.
А з святими Щедрами та й поздоровляємо!

****

Колядка "Добрий вечір тобі, пане господарю!" закликає до гостинності та єдності. Вона нагадує нам про важливість родинних та сусідських зв'язків. Ця колядка також відображає народне розуміння святкового циклу, від Різдва до Водохреща, та його значення у житті громади.

****

Добрий вечір тобі, пане господарю!
Радуйся! Ой, радуйся, земле,
Син Божий народився!
Застеляйте столи та все килимами.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
Та кладіть калачі з ярої пшениці.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
Та прийдуть до тебе
Три празники в гості.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
Ой перший же празник —
Та Різдво Христове.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
А другий же празник —
Василя святого.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
А третій же празник —
Святе Водохреще.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
А що перший празник
Зішле тобі втіху.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
А що другий празник
Зішле тобі щастя.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,…
А що третій празник
Зішле всім нам долю.
Радуйся! Ой, радуйся, земле,
Син Божий народився!

Праздник колядки и Рождественская звезда

****

"Коляд, коляд, коляда!" — ця весела та енергійна пісня сповнена побажань процвітання та здоров'я. Вона символізує надію та оптимізм, незважаючи на труднощі, такі як холодна зима. Ця колядка також відображає український погляд на природу як джерело благополуччя та процвітання.

****

Коляд, коляд, коляда!
Холод взимку не біда.
Двері швидше відчиніть,
Нас до себе запустіть!
Всі, хто є у вашій хаті,
Будуть дужі та багаті!
На городі вродять густо
І картопля, і капуста,
Помідори й огірочки
І для сина, і для дочки.
Ось промова в нас така!
Ви ж готуйте п'ятака!

****

"Коляд-коляд-колядець" є однією з таких колядок, що має глибоке культурне значення. Вона відображає радість та невимушеність різдвяного колядування. Через прості слова та веселу мелодію, ця колядка передає атмосферу свята та дитячу радість від надії на подарунки.

Ця колядка також відображає традиційний обмін — колядування за гостинці. Вона виражає сподівання колядника отримати невелику винагороду за своє мистецтво, що є частиною традиційного різдвяного обміну подарунками. Така взаємодія між колядниками та господарями домів є символом гостинності та взаємоповаги, які є ключовими у святкуванні Різдва в Україні.

****

Коляд-коляд-колядець,
А я хлопець-молодець
Я прийшов до вас додому
У ці царськії хороми.
Я ходив, колядував,
Усе думав та гадав,
Чи дадуть мені грошину
Хоч маленьку копійчину,
Чи дадуть мені цукерку,
Ну або ще щось смачненьке…
Колядку гарну знаю я,
Ось моя вся коляда.

****

Колядки, подібні до "Коляд-коляд-колядець", є живим виявом народної творчості та важливою частиною українського культурного ландшафту. Вони не тільки розважають, але й вчать, зміцнюють спільноту та сприяють збереженню культурних цінностей. Важливо плекати цю традицію, щоб вона продовжувала збагачувати наше суспільство та передавалася наступним поколінням.

Попередній пост
Ольга Гутовська
Ольга Гутовська: «Шахи – це міні модель світу»
Наступний пост
Хрещення Господнє
Хрещення Господнє: дата святкування, історія та традиції

Новини партнерів

Fresh

Шоубіз

«МастерШеф 13»: хто залишив шоу у 3 випуску – 24.02.2024

Після битви чорних фартухів кулінарний проєкт «МастерШеф 13» у 3 випуску залишив перший учасник.
Шоубіз

«МастерШеф 13»: чим кулінари-аматори здивували суддів у 3 випуску шоу

У новому випуску 13 сезону головного кулінарного реаліті країни «МастерШеф» на учасників чекали нові правила та зіркові гості.
Шоубіз

«24 лютого виявилося не початком, а наслідком»: як змінилися актори Олександр Сугак та Дмитро Вівчарюк за час вторгнення

За 24 місяці великої війни ми стали сміливішими й витривалішими. А ще вкотре переконалися, що потрібно жити сьогодні та не відкладати плани на потім.
Психологія

Боротьба з внутрішнім критиком: як збудувати здорову самооцінку

Самооцінка – це те, як ми психологічно та емоційно сприймаємо себе. І вона може впливати на всі сфери нашого життя – кар'єру, стосунки, фінансові статки.