Криза 3 років у відносинах: як уникнути сварок та розставання

криза
Ще Бегбедер писав, що кохання живе три роки. Чи це так і, чи можна перейти цей трирічний рубіж разом, зберігши стосунки?

Життя циклічне. Цікаво, що у кохання бувають кризи 3, 5 і років – зовсім як у дитини. Але криза 3 років — найперша, а тому й найскладніша. Але його можна пережити, адже про нього не раз писали багато психологів та сімейних терапевтів. Ми структурували їхні основні рекомендації.

Чому настає криза 3 років у відносинах

Раніше люди жили разом через необхідність вести домашнє господарство, яке не обмежувалося кухнею та ванною. Це були город, сад, худоба, одна людина не змогла б впоратися з подібним. На допомогу заводили дітей.

У період урбанізації, у другій половині XX століття, багато хто став переїжджати в міста або відразу народжуватися в них. Шлюб у таких випадках залишився просто пережитком минулого: люди продовжували виходити заміж, як мама та бабуся, але такої величезної практичної користі від шлюбу, як раніше, вже не було.

мужчина и женщина сидят на диване

В результаті, найчастіше у шлюбі двоє людей живуть на досить обмеженій території квартири вдвох. І навіть за сильних почуттів можуть набридати один одному. Тим більше, проживши разом три роки.

Цукерково-букетний період давно закінчився, у сексі пара вивчила один одного досконально, образи навпаки – накопичилися. І якраз у середньому через три роки стосунків ці три чинники провокують сварки, скандали, охолодження, зради та повне розчарування у дружині.

Чи врятує дитина від кризи у відносинах

Багато пар, щоб врятувати та зміцнити сім'ю, вирішують завести дитину. Це чудове рішення, але тільки прийматися воно має у спокійному та зваженому стані. До того ж, варто розуміти, що дитина — велике випробування для пари, вона швидше посилить ситуацію, що склалася, ніж виправить її.

Якщо у вас у відносинах гармонія, дитина тільки сильніше згуртує вас, якщо ж розлад, дитина його посилить.

Мами часто направляють усю свою увагу і все своє кохання на немовля, чоловік почувається при цьому ще забутим і самотнім, тому рятувати стосунки за допомогою дитини — ну найкраще рішення.

мужчина и женщина сидят на диване и в телефонах

Як впоратися з кризою 3 роки у відносинах

На жаль, 70% пар, які розлучаються в Україні — розлучаються в перші 3 роки відносин, не зумівши впоратися з кризою.

Буває так, що ви зрозуміли: ми один одному чужі. Любов пройшла. Якщо це дійсно так для кожної зі сторін, тим більше якщо немає дітей, у розлученні немає нічого страшного. Але якщо ви обидва бодай трохи готові боротися за колишні почуття, сім'ю можна врятувати.

Хорошим виходом стане похід до сімейного терапевта. Адже психологи стикалися з ситуацією сотні разів і знають, що робити.

Однак, буває так, що хтось із подружжя не довіряє терапії. Тому є кілька універсальних порад, як повернути кохання та пристрасть у сім'ю, подолавши кризу 3 років:

  • Відпочиньте. Разом. Візьміть відпустку і вирушайте в готель біля моря, де вам не доведеться готувати, а йому сидіти в офісі. Спілкуйтеся, гуляйте, відпочивайте, читайте ту саму книгу, діліться враженнями. Нехай це стане вашим новим медовим місяцем.
  • Розділіть територію. Навіть якщо ви живете у крихітній квартирі, у кожного має бути територія, де панують його правила. Де він може тихо та спокійно провести час. Якщо чоловік іде з головою у віртуальні ігри або затримується на роботі, у барі, можливо, його безпечна територія там. Бо її нема вдома. Тобі теж знадобиться таке місце. Можна обладнати його за шторою в кутку, на балконі та хоч у коморі. Головне — оформити так, щоб кожен із вас відчував себе комфортно і безпечно.
  • Діти та батьки. Якщо є можливість, не соромтеся просити батьків про допомогу з дітьми, щоб мати більше часу на себе та один на одного. Батьків не впускайте у стосунки: м'яко приймайте поради, але чиніть по-своєму.
  • Відмовся від звинувачень. Говори лише про свої почуття, пропонуй альтернативи. Мовою звинувачень домовитися неможливо.
  • Експериментуйте. Змінюйте зачіски, стилі одягу, пози в сексі та улюблені ресторани. Трохи загрузнувши у побутових обов'язках ви могли й забути, який навколо різноманітний світ.

Криза 3 років у відносинах – переможемо. Для цього потрібно трохи зусиль, але нагородою стане кохання та міцний сімейний союз.

Попередній пост
секс
7 ідеальних поз для сексу, які варто спробувати цього літа
Наступний пост
Психологиня Юлія Зорій
Психологиня Юлія Зорій дала коротку памʼятку, як побороти стрес і тривогу, викликані війною

Новини партнерів

Fresh

Showbiz

«МастерШеф 12»: дивитись онлайн 15 випуск від 09.12.2023

У новому випуску шоу «Мастер Шеф 12» вперше суддями стануть глядачі!
Lifestyle

Новорічні прикраси 2024 року: стильні тренди в прикрашанні дому на свята

Дізнайтесь, як прикрасити свою квартиру на Новий рік 2024 року.
Lifestyle

Нова пошта запускає «Доставку казки» для жителів українських міст

Святкові траки з сучасною інтерактивною виставою, подарунками для юних глядачів та розвагами для всієї родини завітають до різних міст країни. Тур стартує 6 грудня. Відвідайте подію з близькими та пориньте у атмосферу казки!