Як не стати жертвою шахраїв під час війни: ознака афери, яка має вас насторожити

шахраї
Ведуча проекту «Аферисти в сітях» Олена-Крістіна Лебідь підказала нюанс, який може видати зловмисника.

Уже шостий місяць українці переживають скрутні часи – повномасштабна війна, безробіття, економічна криза. Поки більшість людей намагаються підтримувати та допомагати одне одному, знаходяться й аферисти, які прагнуть цинічно обікрасти постраждалих від війни українців.

Саме тому під час спілкування з незнайомцями в інтернеті варто бути вкрай обачними – по той бік екрану може опинитися шахрай, зокрема і з країни-агресора.

Про нюанс, який може одразу видати зловмисника, розповіла ведуча проекту «Аферисти в сітях» на Новому каналі Олена-Крістіна Лебідь.

Якщо ви з новим знайомим перейшли спілкуватися в інший месенджер, а на попередній платформі він видалив вашу переписку — це поганий сигнал, ой, поганий! Швидше за все, він береже свій обліковий запис від того, щоб його не забанили (якщо ви потім поскаржитесь на нього сайту), а також ховає кінці у воду, щоб його не могли знайти у випадку розгляду чи розслідування

– наголосила вона.

Елена-Кристина Лебедь

Завжди робіть скріншоти акаунтів людей, з якими вступаєте в активну переписку. Не поспішайте видаляти ці файли – зберігайте їх на комп'ютері. Навіть один скріншот може допомогти вийти на злочинця, тим більше, зробити його зовсім нескладно.

Попередній пост
переїзд
Психологиня розповіла, як допомогти дитині пережити розлуку з батьком після переїзду за кордон через війну
Наступний пост
радісні дати
Не на часі? Святкувати чи ні радісні дати: поради психолога

Новини партнерів

Fresh

Психологія

Навчіться говорити «ні» без почуття провини: стратегії розвитку особистості

Повномасштабне вторгнення допомогло багатьом розставити пріоритети в житті. Виявилося, що робота чи домашні справи можуть почекати, а от власне здоров'я, зустрічі з рідними людьми, подорожі чи нові враження – ні.
Психологія

Контролюйте свої емоції: як вирішувати конфлікти без агресії

А ви знали, що злість та агресія – зовсім різні поняття? Злість – це емоція, агресія – поведінкова реакція, до якої може спричинити злість. Як не перевести перше в друге (і ще багато чого цікавого) розповідає психологиня.