Джоан Ролінґ: Гаррі Поттер forever - найкращі книги для дітей

Джоан Ролінґ: Гаррі Поттер forever - найкращі книги для дітей
Якщо на будь-якому континенті спитати першого-ліпшого підлітка, яка книжка в нього найулюбленіша, то в більшості випадків почуємо очікувану відповідь: «Гаррі Поттер». Це не вигадки, а невблаганна статистика. По всьому світі 73-ма мовами продано вже 450 млн книжок серії, а авторка бестселера Дж. К. Ролінґ стала єдиним в світі письменником-міліардером.

Переможна хода Гаррі Поттера крізь серця і душі почалася в червні 1997-го, коли Bloomsbury після року сумних мандрів книжки іншими британськими  видавництвами, видало першу частину епопеї «Гаррі Поттер і філософський камінь». В наступні десять років ми захоплювалися пригодами Гаррі так відчайдушно, що діти далекого 1997-го, які нині вже стали батьками, й досі лишаються «поттероманами», купуючи своїм синам і доням того самого «Поттера».


Це не значить, що книжки про Гаррі не зазнали критики. Ще й якої! Звинувачували в усіх гріхах – від схвалення дитячої непокори дорослим аж до пропагування відьомства. Але дійсно фахові критики визнають, що книги чудові. Тут є все, що так потрібно дитячий літературі: карколомні пригоди, вірна дружба й одвічна боротьба добра із злом, де добро обов’язково перемагає. 

2007 рік став найщасливішим і водночас найсумнішим для «поттероманів». З одного боку з виходом сьомої останньої книги франшізи «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії» вони нарешті дізналися, як завершилася битва зі злом, з іншого – улюблена епопея скінчилася, і годі було чекати нових пригод Гаррі і його друзів.

В грудні того року сама Ролінґ зізналася, що в неї бувають «миті слабкості», коли попри власні обіцянки виникає палке бажання знову повернутися до Гоґвортсу і написати восьму книжку. В тому ж таки грудні вона не стрималася і від руки написала і проілюструвала  сім примірників книги «Казки барда Бідла». (Ця збірка казочок магічного світу відіграла дуже важливу роль в останній книзі епопеї про Гаррі Поттера.) Шість примірників письменниця подарувала близьким людям, а сьомий був виставлений на аукціон Sotheby's за 62 тис доларів з метою витратити отримані кошти на благодійність. Очікувалося, що книга, створена письменницею дійсно власноруч, буде продана не менше як за 100 тис. «Казки» на радість благодійникам заробили на аукціоні близько 4 млн. Через рік книга була надрукована в 25 країнах світу, включно з Україною, де це зробило видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

Торік у нас вийшла ще одна книжка з тих, що Гаррі «читав в дитинстві» -- гоґвортський підручник «Фантастичні звірі і де їх шукати», а цього літа – улюблена книжка Гаррі «Квідич крізь віки». Звісно (не вір обкладинкам!) всі вони теж написані Джоан Ролінґ, а не тими чаклунами, що вказані за авторів.

Природно було б чекати, що твори, пов’язані з пригодами Гаррі Поттера тільки тим, що їх читали герої, будуть вже не такі цікаві, як розповідь про самі пригоди. Не дочекаєтесь! Ви отримаєте справжнє задоволення від казки про казанок, у якого виросла нога, з «Казок барда Бідла». Ще ви дізнаєтесь багато нового не тільки з тексту, а навіть з того, що Гаррі та Рон, попри заборону гоґвартської бібліотекарки, понаписували на сторінках «Фантастичних звірів», наприклад, що таємнича школа Гоґвортс знаходиться в Шотландії. Ви ризикуєте померти від сміху, коли будете читати щоденник відьми Ґерті Кедл, яка в XI сторіччі жила край болота Квірдич і занотувала, можна сказати, самісінький початок розвитку квідічу, і зрозумієте, чому Гаррі так жалкував, коли професор Снейп відібрав у нього цю книжку на сторінках «Гаррі Поттера і філософського каменя».

Книги з «гоґвортської бібліотеки» -- чудовий подарунок і малим і дорослим, які зросли поруч з Гаррі, лишаються з ним донині і сподіваються, що перелік надрукованих гоґвортських підручників не скінчиться на перших трьох назвах. «Гаррі Поттер forever», як сказали би на батьківщині «хлопця, що вижив».

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Деніел Кіз "Квіти для Елджернона": хеппі-енд під забороною

 

Марина Корольова

Фото з сайтів: https://www.facebook.com/ABABAHALAMAHA.Publishers

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Tales_of_Beedle_the_Bard
 

 

Попередній пост
Андрей Гайдулян борется с раком: актер впервые обратился к поклонникам (фото, видео)
Андрей Гайдулян борется с раком: актер впервые обратился к поклонникам (фото, видео)
Наступний пост
Анита Луценко в новом образе: что ей помогает кардинально меняться
Анита Луценко в новом образе: что ей помогает кардинально меняться

Новини партнерів

Fresh

Showbiz

До мурах: акустичний концерт KHAYAT на підтримку переселенців

Український співак KHAYAT презентував нову програму. Розповідаємо, як це було.
Краса

Для ніжних поцілунків: як правильно доглядати за шкірою губ

Шкіра на губах дуже ніжна та тонка, до того ж на ній немає сальних залоз, завдяки яким зволожується шкіра на обличчі та тілі.
Фітнес та здоров'я

Психологіня розповіла, як вагітній жінці спокійно виносити дитину під час війни

Сім місяців Україна героїчно протистоїть повномасштабному російському вторгненню.
Мода

Які речі можна та потрібно купувати на розмір більше?

Не знаю, як у вас, милі пані, але мені завжди хотілося бути на розмір менше… Тобто, ти отримуєш справжнє задоволення, коли замість звичної «емки» ти сміливо влазиш у «еску». А тут що, навпаки?