Безпека на природі: як уберегтися від кліщів?

кліщі
Статья эксперта
Найнадійніший спосіб не заразитися - не дати кліщам себе вкусити, як це зробити?

Валентина Ковальчук
Врач-педиатр, нутрициолог.

Пригріло весняне сонечко, з’явилася зелена травичка і багато часу хочеться проводити на природі. Разом з тим у лісах, парках та скверах активізувалися кліщі. Для того, щоб зробити відпочинок на відкритому повітрі не лише цікавим, активним, а й безпечним потрібно дотримуватися декількох правил.

Кліщі-маленькі створіння, але зустріч із ними може бути вкрай неприємною. Вони є переносниками небезпечного захворювання-кліщового бореліозу або хвороби Лайма. Це захворювання переважно вражає нервову систему, може призводити до ураження суглобів та серця.

Кліщі не падають з дерев, всупереч поширеному міфу, а живуть у високій траві та листі кущів. Вони піднімаються по тілу людини, шукаючи місце для укусу. Найчастіше це ділянки волосистої частини голови, за вухами, шия та підпахвові ділянки.

клещ

Що робити, аби уберегтися від укусів кліщів?

Вибираючись на природу вдягайте світлий одяг, обов’язково повинне бути закрите взуття.

На голові необхідно мати капюшон або панамку.

Не збирайте оберемки лісових квітів та трав, так є ризик принести «небажаного гостя» додому.

Обов’язково потрібно мати з собою спеціальні засоби захисту від комах-репеленти, але перед використанням необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, адже деякі з них заборонено наносити на відкриті ділянки тіла, а лише на одяг.
Одяг, в якому ви перебували на природі необхідно ретельно обтрусити, а вдома одразу ж попрати і попрасувати.

Якщо вже ви знайшли кліща на тілі вашої дитини не потрібно панікувати. Ні в якому випадку не можна змащувати його олією чи будь-якими іншими засобами. Необхідно швидко видалити його за допомогою пінцета або іншим способом, головне робити це дуже акуратно, щоб не розірвати черевце кліща, адже саме у вмісті шлунку разом із кров’ю можуть міститися небезпечні борелії, що можуть потрапити на шкіру. Також не можна розчавлювати кліща, адже це може призвести до інфікування.

клещ

Що робити із видаленим кліщем?

Не потрібно відносити кліща до лабораторії, адже отримані результати не матимуть значення для профілактики Лайм-бореліозу. Медикаментозна профілактика хвороби Лайма проводиться у випадку вираженого почервоніння місця укусу і перебування кліща на тілі більше доби. Не потрібно займатися самолікуванням, а у випадку появи підозрілих симптомів відразу звернутися до лікаря. Видаленого кліща просто необхідно утилізувати, загорнувши у поліетиленовий пакетик або ж спалити.

Знаючи правила безпеки на природі відпочинок буде цікавим та насиченим приємними враженнями, а кліщі не стануть цьому на заваді.

Фото в тексте: pixabay.com

Предыдущий пост
Витамин С
В чем опасность Витамина С, и как от нее избавиться
Следующий пост
диеты
Диетолог назвала 5 самых странных диет в мире

Новости партнёров

Fresh

Гороскоп

Гороскоп на 29 сентября 2021 года для всех знаков Зодиака

29 сентября 2021 года – не зацикливайтесь на одном деле, вы способны на большее.
Фитнес и здоровье

Как распознать мигрень и что с ней делать: 5 практичных способов

Мигрень можно распознать по нескольким признакам. Есть так же проверенные способы снять боль. Но они - далеко не панацея. К врачу все-таки сходить тоже нужно.
Фитнес и здоровье

5 полезных продуктов, которые могут заменить рыбу и стать источником Омега-3

Рыба ‑ главный заменитель мяса. В ней содержится полезный белок, фосфор и жирние кислоты Омега-3.
Психология

5 популярных мужских фраз при знакомстве ‑ как на них правильно реагировать

На дворе ‑ осень. Бушует сентябрь! Прекрасное время для знакомств, свиданий и прогулок в парке.