Адвокат розповіла, чому банки мають право нараховувати відсотки за кредит під час війни

кредит
Статья эксперта
Як бути, якщо у вас є кредит, а в країні не припиняються бойові дії?

Инна Мирошниченко
Ведущая утреннего шоу «Ранковий.LIVE» на телеканале LIVE, блогер, мама 2 детей.

Українцям зараз дуже нелегко, тому коли банки нагадують про виплати, очікуєш з їхнього боку якогось розуміння. Але замість цього вони списують гроші з вашої кредитної картки. Адвокат та експертка програми «Зірковий шлях» на каналі «Україна» Інна Мірошниченко пояснила, чи діє ваш банк законно, списуючи кошти з картки під час війни.

На жаль, банки мають право нараховувати відсотки. У перші тижні війни вони оголосили про мораторій, що протягом цього часу не діятимуть кредитні договори, але потім його скасували

– сказала Інна.

За словами експерта, треба розуміти, як працює банківська система. Якщо люди не виплачуватимуть відсотки по кредитах, банки не зможуть віддавати відсотки за депозитами. Це взагалі негативно впливає на всю фінансову систему України, міжнародний курс і національну валюту. Тому банки нараховують, а люди вже самостійно вирішують, чи можуть вони сплачувати вказану суму під час бойових дій.

Війна є форс-мажорною обставиною, яка дозволяє не виконувати зобов’язання щодо оплати. Але це не означає, що ми взяли мільйон доларів і більше його не повернемо. Це означає, що поки діє ця форс-мажорна обставина (тобто йде війна), ми можемо не платити, якщо у нас немає змоги це зробити. Коли війна закінчиться – ми мусимо віддати гроші

– прокоментувала адвокат.

банк

Експерт пояснила, що протягом усього цього часу банк буде нараховувати відсотки. Тобто вони роститимуть, потім війна закінчиться, нам виставлять рахунок, і ми побачимо суму, яку треба віддати банку.

Виставляючи вам рахунок, банк не порушує закон. Якщо зараз у вас немає змоги, ви можете не платити. Щодо кредитної картки, коли у вас є кошти на карті – банк розуміє це як змогу сплачувати кредит, тому списує їх. Тобто списати гроші, коли там нуль, неможливо

– сказала Інна Мірошниченко.

Так працює автоматичний кредит, коли ви все оформлюєте онлайн. Тобто кошти списуються онлайн, тому вам не потрібно платити їх через касу. Це було чудово в мирний час, але, на жаль, не дуже зручно зараз.

Предыдущий пост
снаряд чи підозрілий предмет
Що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці
Следующий пост
крадії і мародери
Як захистити оселю від крадіїв і мародерів під час війни?

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.