Адвокат розповіла, чому банки мають право нараховувати відсотки за кредит під час війни

кредит
Статья эксперта
Як бути, якщо у вас є кредит, а в країні не припиняються бойові дії?

Инна Мирошниченко
Ведущая утреннего шоу «Ранковий.LIVE» на телеканале LIVE, блогер, мама 2 детей.

Українцям зараз дуже нелегко, тому коли банки нагадують про виплати, очікуєш з їхнього боку якогось розуміння. Але замість цього вони списують гроші з вашої кредитної картки. Адвокат та експертка програми «Зірковий шлях» на каналі «Україна» Інна Мірошниченко пояснила, чи діє ваш банк законно, списуючи кошти з картки під час війни.

На жаль, банки мають право нараховувати відсотки. У перші тижні війни вони оголосили про мораторій, що протягом цього часу не діятимуть кредитні договори, але потім його скасували

– сказала Інна.

За словами експерта, треба розуміти, як працює банківська система. Якщо люди не виплачуватимуть відсотки по кредитах, банки не зможуть віддавати відсотки за депозитами. Це взагалі негативно впливає на всю фінансову систему України, міжнародний курс і національну валюту. Тому банки нараховують, а люди вже самостійно вирішують, чи можуть вони сплачувати вказану суму під час бойових дій.

Війна є форс-мажорною обставиною, яка дозволяє не виконувати зобов’язання щодо оплати. Але це не означає, що ми взяли мільйон доларів і більше його не повернемо. Це означає, що поки діє ця форс-мажорна обставина (тобто йде війна), ми можемо не платити, якщо у нас немає змоги це зробити. Коли війна закінчиться – ми мусимо віддати гроші

– прокоментувала адвокат.

банк

Експерт пояснила, що протягом усього цього часу банк буде нараховувати відсотки. Тобто вони роститимуть, потім війна закінчиться, нам виставлять рахунок, і ми побачимо суму, яку треба віддати банку.

Виставляючи вам рахунок, банк не порушує закон. Якщо зараз у вас немає змоги, ви можете не платити. Щодо кредитної картки, коли у вас є кошти на карті – банк розуміє це як змогу сплачувати кредит, тому списує їх. Тобто списати гроші, коли там нуль, неможливо

– сказала Інна Мірошниченко.

Так працює автоматичний кредит, коли ви все оформлюєте онлайн. Тобто кошти списуються онлайн, тому вам не потрібно платити їх через касу. Це було чудово в мирний час, але, на жаль, не дуже зручно зараз.

Предыдущий пост
снаряд чи підозрілий предмет
Що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці
Следующий пост
Единственная
Стать экспертом «Единственная» прямо сейчас

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Как правильно делать упражнения Кегеля для повышения сексуальности: 6 секретов

Упражнения Кегеля ‑ комплекс для поддержания здоровья интимных мышц ‑ были разработаны в середине XX века. К сожалению, не все женщины выполняют их правильно. Есть несколько секретов, как делать их с максимальной пользой.
Foodstyle

Как есть сладкое и не поправляться: 7 эффективных советов сладкоежке к весне

Как похудеть, если ты сладкоежка, и все рассказы диетологов о том, что самый простой способ избавиться от лишнего веса - отказаться от сладкого - для тебя ножом по сердцу. И очень злит еще. Рука сразу тянется к шоколаду. Ладно, бери и ешь. По правилам.
Красота

Гимнастика для лица: 7 упражнений, которые помогут сделать скулы выразительными

Сегодня все помешаны на ЗОЖ, ведь оно помогает оттянуть старение. К тому же, не обязательно делать различные инъекции, чтобы омолодить лицо или профилактировать появление морщин. Достаточно просто заняться таким нехитрым делом, как фейсбилдинг.
Фитнес и здоровье

7 самых частых причин задержки менструального периода

Регулярный менструальный цикл для женщины - еще один показатель хорошего здоровья. А вот регулярные сбои в нем чаще всего свидетельствуют о каких-то проблемах и недомоганиях.