Як правильно спілкуватися з дітьми в умовах війни

спілкуватися з дітьми
Війна змінила наше ставлення до багатьох обставин і ситуацій. Ми почали більше цінувати своє життя, по-іншому ставимося до близьких, особливо до дітей.

Але іноді деякі батьки поводяться на шкоду собі та дитині. Наприклад, хтось із нас дозволяє малечі годинами сидіти в гаджетах, вирішивши: «А що як завтра не буде часу?» Інші купують у великій кількості солодощі: «Невідомо, чи з'являться завтра в магазині цукерки та шоколадки?» Дітям все дозволяють у громадських місцях: «Моя дитина і так переживає стрес».

А насправді від такого ставлення страждають і дорослі, і діти, уже не кажучи про оточення, коли чужі люди перебувають поряд під час евакуації, у бомбосховищі чи у вагоні поїзда.

мама с детьми

Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» доктор Євген Комаровський пояснив, що в умовах воєнного часу дуже важливо зберігати стосунки «батьки – дитина».

В екстремальних умовах, коли ви кажете дитині: «Лежати», вона має обов'язково лягти, коли ви сказали: «Мовчи», вона саме так і робить. Виховуйте дітей так, щоб ви були тією людиною, яка показує їм приклад

– пояснив Комаровський.

Якщо дитині все дозволено через те, що «зараз війна, малюку і так погано», батьки роблять тільки гірше, адже коли виникне небезпека – підвищується ризик отримання травми або значно тяжчих наслідків для дітей.

Якщо ви сказали, що треба щось зробити, а малюк не послухався – це не ви його виховуєте, а він встановлює правила гри

– пояснив Євген.

мама с сыном

Розмовляйте з дітьми по-дорослому. Називайте біле білим, а чорне чорним. Але не кажіть їм нічого страшного й не панікуйте.

Я чудово розумію, що порада дорослим – «тримайте себе в руках» – не завжди спрацьовує. Тоді спробуйте, щоб у вашому оточенні були люди, які поводяться адекватно та спокійно

– сказав експерт.

Предыдущий пост
Як побороти синдром фантомної сирени
Як позбутися синдрому фантомної сирени - поради психолога
Следующий пост
негативні емоції
Як побороти негативні емоції до людей, які виїхали за кордон?

Новости партнёров

Fresh

Фитнес и здоровье

Профілактика меланоми в Україні: соціальний проєкт Skinscan. Я бережу свою шкіру в режимі воєнного часу

23-24 травня 2022 року в Україні проходила традиційна кампанія «День меланоми», яка підтримується багатьма відповідальними дерматологами та дерматоонкологами у всьому світі.
Фитнес и здоровье

Лікар розповів, чому у поширенні віспи мавп винні не тварини, а люди

Про спалах віспи мавп говорять уже в багатьох країнах. Люди хвилюються через те, що може виникнути нова епідемія, яка пошириться у всьому світі, тому знову встановлять карантин на кілька місяців.
Lifestyle

Програми Центру «Коперник» у Польщі будуть перекладені українською завдяки МАН України

21 травня президент Малої академії наук України Станіслав Довгий і директор Центру науки «Коперник» Роберт Фірмгофер у присутності радника Посольства України в Польщі Віталія Білого підписали меморандум про співпрацю в межах проєкту «Досліджуй науку українською».