Психологиня порадила, що робити, якщо дитина малює війну

діти
Психологиня Світлана Арефнія в ефірі телеканалу СТБ у рубриці щоденного дайджесту «Все буде добре» – «Допомога психолога» дала декілька порад для батьків.

Війна — це стрес і для дорослих, і для дітей. Марія з Києва звернулася за допомогою психолога Світлани Арефнії, оскільки її дитина постійно малює війну. Першокласник Мілан зображує танки, бомбардування, ракети та бойові дії.

Світлана запевняє, що в реаліях сьогодення зображення війни дитиною є її природною реакцією на стрес. Іноді малюки не можуть пояснити словами, що відчувають, і роблять це саме через малюнки.

Якщо ваша дитина зображає війну, психологиня радить:

Не просіть дитину малювати лише позитивні картинки. Підтримуйте її в тому, що вона робить.

Просіть дитину розказувати про її малюнки. Це допоможе їй виговоритися.

Підтримуйте всі емоції дитини: від замкнутості до гніву. Говоріть, що ви приймаєте її такою, як є, розумієте її емоції і ви поруч.

Малюйте вдвох і поступово додавайте позитивні елементи. Питайте про те, хто кого захищає, що буде далі тощо. Ви можете сідати поруч і малювати щось інше та обмінюватися з дитиною цими малюнками. Таким чином поступово закладатимете в ній модель і перспективу мирної картинки.

девочка рисует

Знищіть малюнок війни разом із дитиною, щоб позбутися страхів. Ви можете запропонувати їй зробити ритуал — порвати малюнок і кинути його у смітник або спалити. Проте якщо дитина хоче повісити зображення на стіну, підтримайте її бажання.

Стежте, чи з’являються позитивні зміни в малюнках. Кожна дитина проживає стрес у своєму темпі й насиченості. Зазвичай це триває не дуже довго. Ви повинні стежити за динамікою змін у цих малюнках.

Зверніться за допомогою психолога, якщо малюнки не змінюються протягом кількох тижнів, або якщо дитина використовує лише червоний та чорний кольори. Чи натискання таке сильне, що рветься папір.

Підтримуйте свою дитину і допомагайте їй упоратися зі стресом.

Предыдущий пост
під час війни
Психологиня розповіла, як не зриватися на рідних під час війни
Следующий пост
друга половинка
Психолог розповів, що робити, якщо друга половинка почала дратувати під час війни

Новости партнёров

Fresh

Психология

Якщо звикаєш до війни: як не картати себе та інших за бажання жити

Повномасштабна війна в Україні триває вже понад 120 днів. Усі ми читаємо десятки новин, бачимо сотні фото та відео тих жахів, які росіяни вчинили на нашій землі.
Lifestyle

Пральні порошки TM TRONA – дбайливий догляд за Вашими речами

Ситуація в Україні відображає світові тенденції відмови від використання шкідливих для здоров’я людини і навколишнього середовища хімічних речовин і перехід на безпечні екологічно чисті засоби для прання та догляду за домом.
Showbiz

Олена Фроляк зізналася, чи планувала покинути Україну

Відома телеведуча Олена Фроляк розповіла про свої плани на майбутнє.
Психология

Психолог розповів, що робити, якщо від початку війни вдома постійні скандали

Четвертий місяць триває повномасштабна війна росії проти України.