Як вийти замiж за iноземця: юрист розповiв усi правовi тонкощi

Як вийти замiж за iноземця: юрист розповiв усi правовi тонкощi
Що може чекати украінських дівчат, які вирішили побратися із іноземцем?

Шлюб з іноземцем і досі виглядяє, як цікавий та дуже вигідний досвід для кожноі жінки, яка мріє про ідеальну родину та заможне життя. 

Проте міжнародний шлюб може перетворитись не в ідеальну казку, а небезпеку. Проте лише в тому випадку, коли жінка не подумала про свій захист.

Ми запитали в юриста, які підводні камені можуть чекати украінську жінку у шлюбі з іноземцем і про те, як себе захистити. 

Не сприятливі економічні умови все більше спонукають жінок вступати у шлюб з іноземцями та народжувати дітей закордоном. За статистикою 30% жінок або перебувають у шлюбі з іноземцями або перебувають у стосунках з ними та народжують їм дітей. Шукаючи для себе більш кращу атмосферу для життя на умовах «all inclusive», жінки часто забувають про власну безпеку та безпеку своїх дітей. – розповідає адвокат Наталія Цурка. 

Найчастіше жінки вступають у шлюб із громадянами мусульманського світу та європейських країн, які знаходяться найближче до території України. Переважно, більшість жінок мають намір виїхати до країни свого чоловіка, залишаючи своє майно та забуваючи про юридичний захист своїх прав. 

Більшість українських жінок, які виходять заміж за іноземця, абсолютно не знайомі з законами тієї країни, куди вони збираються поїхати жити. Вони вважають, що якщо оформлять свій шлюб в Україні, то в подальшому це убезпечить їх від усього. Але, особливо серйозні проблеми можуть виникнути, якщо ви слідом за чоловіком поїдете в країну, яка живе за законами шаріату. 

Також вас чекають великі труднощі, якщо ви переїдете в державу, що не пов'язана з Україною взаємним договором про правову допомогу з сімейних питань. У цьому випадку щодо вас і ваших дітей будуть діяти тільки закони тієї країни, в якій ви будете проживати. Саме тоді на допомогу приходить шлюбний договір. 

Шлюбний договір: варто чи ні?

В Україні, складання шлюбного договору є моральним табу для інституту сім’ї. Багато пар, вважають, що це викликає недовіру один до одного, але це не так. Такий договір складається аби захистити вас, зміцнити сім’ю, уникнути суперечок і конфліктів у майбутньому. 

Шлюбний договір має бути складений у письмовій формі і засвідчений у нотаріуса. Цей документ може бути укладений як при реєстрації шлюбу, так і пізніше. Але у випадку укладання шлюбу з іноземцем, доречніше скласти шлюбний договір перед реєстрацією шлюбу. Контракт можна укласти як на невизначений термін, так і на конкретний період.

У самому договорі можна передбачити, що він або його окремі положення матимуть силу і після розірвання шлюбу. Так, у шлюбному контракті сторони можуть домовитися про порядок поділу майна, зокрема та у разі розірвання шлюбу, про розмір часток у спільному майні у разі розлучення. Однією з переваг контракту є те, що в ньому подружжя може визначити правовий режим як особистого майна, придбаного до шлюбу, так і спільно нажитого.

https://politeka.net/wp-content/uploads/2018/06/свадьба-1.jpg

У випадку реєстрації шлюбу з іноземцем, у шлюбному контракті варто засвідчити не тільки матеріальні блага, але й соціальні. Наприклад, що ви можете відвідувати власну країну походження декілька разів на рік або те, що ви можете без проблем вивозити ваших дітей за межі країни проживання без дозволу чоловіка.

Заборони щодо внесення зміни до шлюбного договору немає. Проте такі зміни можливі лише за добровільної згоди обох сторін у подружжі. Тож, щоб уникнути зайвих витрат і нервів, краще постаратися одразу передбачити в договорі всі можливі варіанти розвитку ситуації і форс-мажорні обставини.

Варто зауважити, що при розірванні шлюбу або в разі виникнення суперечки між подружжям щодо майна, за наявності шлюбного договору суд, у першу чергу, братиме до уваги саме умови контракту.

Самозахист

Отже, виходячи заміж, багато жінок живуть райдужними надіями про казкове життя за кордоном, мріють про нескінченні заняття шопінгом і відвідування салонів, в той час як чоловіки чекають від них створення домашнього затишку. Щоб не виникло конфлікту через невиправданих очікувань, потрібно все обговорювати заздалегідь із майбутнім чоловіком.

Перед тим, як зареєструвати шлюб з іноземцем притримуйтесь декількох порад:

  • Максимально добре дізнайтеся свого обранця. Звірте дані в паспорті з тим, що він про себе говорити, подивіться фотографії з ним у соціальних мережах, попросіть його надіслати якомога більше знімків його сім'ї, познайомтеся з близькими йому людьми. Зустріч з батьками - вже заявка на серйозні наміри. Не варто поспішати відразу укладати шлюб.
  • Ознайомтеся із законами країни у яку ви збираєтесь переїжджати.
  • Ознайомтеся з форумами наших співвітчизників в інших країнах - поцікавтеся  особливостями життя в країні, де живе ваш обранець.
  • Зробіть копії власних документів та віддайте їх тим людям, які зможуть вам допомогти у разі форс-мажорних обставин. Копії краще завірити нотаріально та завжди мати електронний доступ до них. 
  • Обов’язково відкладіть кошти, вони можуть знадобитися для термінової покупки білетів на батьківщину. 
  • Заздалегідь складайте шлюбний договір.
Предыдущий пост
«Я знаю, где ты сейчас находишься»: как я столкнулась со сталкингом
«Я знаю, где ты сейчас находишься»: как я столкнулась со сталкингом
Следующий пост
Как воспитать девочку неповторимой
Как воспитать девочку неповторимой: тематический мастер-класс от Cool School в ТРЦ «РайON»

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

Тоня Матвієнко відреагувала на чутки про розлучення з Арсеном Мірзояном

Співачка Тоня Матвієнко розповіла, звідки пішли чутки про її розлучення з Арсеном Мірзояном.
Психология

Виїхала за кордон та почуваюся винною: що робити?

Поради психологів Наталії Єжової та Юлії Зорій, як себе не «з’їсти», перебуваючи в безпеці.
Showbiz

LOBODA запустила проект для психологічної допомоги українцям під час війни

Співачка Світлана Лобода продовжує допомагати українцям.
Психология

Психолог розповів, що робити, якщо є підозра на посттравматичний стресовий розлад

Українці не були психологічно готові до повномасштабної війни, яку розв’язала росія, до страждань, жахіть та знущань.