Як побороти негативні емоції до людей, які виїхали за кордон?

негативні емоції
Статья эксперта
Психологиня пояснила, які пункти варто усвідомити, аби не сіяти розбрат серед українців.

Наталья Ежова
Психолог, сексолог и соведущая реалити «Эксы» (Новый канал).

Усі ми опинилися в різних умовах: хтось знаходиться в зоні бойових дій, хтось – на заході України, хтось за кордоном. Але всі ми українці! Варто це розуміти й намагатися у жодному разі не сіяти розбрат всередині нації. Як побороти негативні емоції до людей, які виїхали за кордон чи у безпечні області?

Психологічні поради дала ведуча реаліті «Екси» на Новому каналі Наталя Єжова.

Потрібно чітко розуміти, що в нас є спільний ворог

Ворогу вигідно, щоб ми посварилися між собою. Звісно, на своїх спрямувати гнів найлегше. Але слід розуміти, що це гнів саме на ворога. Відчуваєте таку емоцію або ж ненависть до когось чи чогось – одразу згадуйте, на кого це направляти.

Українці за кордоном – гарантія правдивої інформації

Більшість із тих, хто виїхали за межі нашої країни, виходять на мітинги, закликають до дій, до підтримки, ходять з національною символікою, доносять правду, дають зрозуміти, що в нас війна. Якщо її не припинити, то вона прийде й до тих країн. Через це Європа прокинулась і дає допомогу.

Українець завжди серцем в Україні

Пам’ятайте, що в того, хто виїхав в іншу країну, душа болить не менше. Має бути розуміння: хоч де б був українець, він переживає такі самі сум і біль.

девушка думает

Усі по-різному переживають стрес

Хтось біжить, хтось завмирає і стоїть, хтось нападає... Ви не знаєте реакцію кожної людини. Прийміть той факт, що будь-яка реакція – наразі нормальна. Головна наша спільна мета – зберегти життя України та українців.

Кожен має бути важливим в той час і у тому місці, де він зараз знаходиться

Наприклад, якщо художника відпустити воювати, то він, швидше за все, загине. Водночас він може намалювати картину, продати її, а гроші віддати на ЗСУ. Або ж створити полотна, які згодом розкажуть усьому світу про війну в Україні. Таким чином збережеться людське життя, буде користь від людини та її діяльності. Не варто засуджувати тих, хто в мирних містах займається справою, яку добре вміє робити.

Не святкуйте!

Це стосується і тих, хто залишився в Україні, і тих, хто виїхав. Звісно, ви можете переживати радість чи позитивні моменти, але не показуйте цього на загал. Ви не знаєте, який стан у людей навколо вас. Та й загалом це недоречно, бо багатьох дратує. В Україні – траур, тож потрібно відгорювати, пережити внутрішній біль. Це важливо з погляду психології. Бережіть одне до одного, не будьте байдужими. Не забувайте про повагу серед українців.

Предыдущий пост
спілкуватися з дітьми
Як правильно спілкуватися з дітьми в умовах війни
Следующий пост
відчуття провини
Як біженцям ставитися до відчуття провини: поради психолога

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

Макс Барских впервые собрал Дворец спорта с украиноязычной программой

Певец Макс Барских с бешеным успехом выступил в столичном Дворце Спорта.
Lifestyle

Як пройшла конференція CODE? Розповіла Наталія Горбаль, ідеолог заходу

Нещодавно в Києві відбулася конференція у сфері шлюбно-сімейних відносин CODE. Ця подія стала великим стартом у розвитку шлюбної освіти в Україні, усі присутні отримали інструменти, що допоможуть побудувати міцний та довготривалий шлюб.
Психология

5 основных женских ошибок в общении с мужчинами

Приходилось ли вам когда-нибудь читать инструкцию к применению «Мужчина и Женщина»? Нет?! Тогда этот дорогостоящий «прибор» при использовании может сломаться… Инструкция очень важна! А инструкцию к гаджету или бытовой технике читаете?
Красота

Этапы ухода за волосами – все тонкости и нюансы

Уход за волосами – неотъемлемая часть ухода за собой, как для женщин, так и для мужчин. Потому что волосы – не просто аксессуар, а один из самых главных элементов стиля и вида человека.