Як підтримати людину під час війни: 5 психологічних правил

Як підтримати людину
Психологиня, учасниця проєкту «Пара на мільйон» (Новий канал) Катя Гурська дала поради, які стануть у нагоді кожному в період війни.

Війна - важкий час, у який кожна людина особливо потребує підтримки. Зазвичай ми говоримо: «не хвилюйся», «тримайся», «все буде добре», «час лікує» та інші схожі слова. Така підтримка не працює. Швидше, навіть робить гірше. Нас не підтримували правильно, і ми не знаємо, як це робити.

Катя Гурська - психологиня та учасниця проєкту «Пара на мільйон» (Новий канал) - дала кілька практичних прийомів, які матимуть результат.

Дозвольте людині сумувати, дайте їй можливість бути розгубленою, плаксивою, слабкою

Прийміть біль, почуття, не знецінюйте їх. Дозвольте виявляти їх так, як їй це зараз необхідно. Нехай сердиться, кричить, плаче. Не заважайте прожити ці емоції. Їх не можна придушувати.

поддержка

Будьте поруч

Людині, яка переживає внутрішній біль, потрібна присутність інших, але лише присутність, від якої не треба захищатися. Посил приблизно такий: «Я бачу, як тобі боляче, важко, страшно і таке інше. Ти маєш право на ці почуття та емоції. І я поряд».

Підтримайте бажання поговорити про горе, про переживання

Людина, яка переживає горе, може по кілька разів повторювати те саме. Це нормально. Багато хто вважає, що краще не говорити про страшні події, щоб не засмучувати близьких. Але насправді дуже корисно розмовляти про те, що трапилося, обговорювати, згадувати. Це дозволяє людині розділити свої переживання з іншими - так стає легше!

мати з донькою

Не давайте жодних оцінок тому, що сталося

Оцінки - це завжди раціоналізація, тобто уникнення почуттів. А людині в період горювання не можна уникати своїх емоцій, їх треба прожити. Все інше - потім.

Називайте речі своїми іменами

Часто в кризових ситуаціях люди вважають, що краще не називати речі своїми іменами, інакше вони травмуватимуть близьку людину. Наприклад, замість «помер», кажуть «пішов». Замість «депресія» - «він погано почувається», «з ним не все гаразд». Називання речей своїми іменами - це велика підтримка для травмованої людини. Так ви окреслюєте реальність, що допомагає прийняти її та прожити.

Предыдущий пост
Як налаштуватися на роботу
Як налаштуватися на роботу, якщо знаходитеся в тилу?
Следующий пост
Нове середовище та нова школа
Нове середовище та нова школа: як допомогти дитині адаптуватися і не нашкодити?

Новости партнёров

Fresh

Шоубиз

«МастерШеф 13»: кто покинул шоу в 4 выпуске - 02.03.2024

После битвы черных фартуков кулинарный проект «МастерШеф 13» в 4 выпуске покинул второй участник.
Lifestyle

ТОП-10 подарков на любой вкус к Международному женскому дню

Международный женский день – прекрасная возможность порадовать свою вторую половинку, маму, сестру или подругу чем-то особенным.
Шоубиз

Тоня Матвиенко представила mood video «Ти – це я», в котором нейросеть воспроизвела голос ее мамы

Диалог родственных душ с помощью искусственного интеллекта в работе Тони Матвиенко.