Психологиня розповіла, як прийняти відмову рідних від евакуації

евакуація
Ви живете в районі бойових дій, але ваші батьки чи інші близькі люди не хочуть нікуди їхати? Психологиня Світлана Арефнія пояснила, як реагувати на вибір рідних.

«Нехай під кулями, але у своєму ліжку», – цю фразу тепер можна почути в наших реаліях. Тому що люди не завжди готові все залишити й поїхати навіть у більш безпечне місце. Особливо це стосується людей похилого віку. Як правильно їх зрозуміти, пояснила експерт програми «Зірковий шлях» на «Україна» Світлана Арефнія.

1 крок

Попросіть тих, хто залишається, обґрунтувати своє рішення. Коли людина пояснює вибір, вона чує себе і знаходить слова, які знижують емоційний стан тих, хто все ж таки хоче поїхати.

2 крок

Віддайте цій людині відповідальність за її рішення. Ми намагаємося взяти контроль на себе й забрати всю відповідальність, хоча ця людина – не дитина. Правильний шлях до порозуміння – прийняти й погодитись із чужою думкою.

евакуація

3 крок

Поділіться своїми почуттями щодо вибору людини. Наприклад: «Мені дуже важко тебе залишати й дуже боляче, що ти не хочеш їхати, але я це приймаю. Я за тебе переживатиму». Наше співпереживання дуже допомагає людині, яка залишається. І це заспокоює вас, тому що ви не тримаєте в собі тривогу і не накопичуєте емоції.

4 крок

Будьте на зв'язку. Ви можете злитися, ображатися, бути розгубленим, почувши про рішення близької людини, але все одно телефонуйте та листуйся з нею. Зараз дуже важливо говорити багато про любов, бо це підтримує людину. І якщо щось станеться, ви не шкодуватимете, що не встигли сказати найважливіші слова. Тому якнайчастіше говоріть про те, що відчуваєте до близьких.

Предыдущий пост
окупація
Психолог розповів, як правильно говорити з людьми, які пережили жахіття окупації
Следующий пост
гучні звуки
Психолог розповів, як перестати лякатися гучних звуків

Новости партнёров

Fresh

Showbiz

День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.
Showbiz

Чекай мене: Макс Барських оголосив благодійний тур Німеччиною

Частина коштів, зібрана з цих концертів, буде перерахована на потреби ЗСУ.
Showbiz

Олександр Педан зізнався, чому зайнявся соціальними проектами: «Я був на роздоріжжі»

Український телеведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів, що його мотивує.
Lifestyle

Надішли підтримку поштою: Укрпошта доставить листи та малюнки сучасним героям

Нині 348 тисяч військовослужбовців, 136 тисяч лікарів та 74 тисяч співробітників ДСНС захищають Україну, рятують життя під обстрілами, гасять пожежі та розбирають завали після бомбардування міст.