Психологиня розповіла, як позбутися залежності від новин

залежність від новин
Психологиня та ведуча «Ранку у великому місті» (ICTV) Юлія Зорій порадила, як не перенавантажувати себе інформацією під час війни.

За три місяці повномасштабної війни українці встигли просто прикипіти до своїх гаджетів та екранів телевізорів. Багато хто навіть не може робити повсякденні справи, не перевіряючи, що пишуть у телеграм-каналах кожні кілька хвилин. Але залежності від новин можна позбутися.

Як це зробити, розповідає психологиня та ведуча «Ранку у великому місті» (ICTV) Юлія Зорій.

Бажання постійно читати новини у стресових ситуаціях – це ілюзія контролю. Я знаю, що відбувається, а відповідно, контролюю ситуацію. Взагалі ілюзія контролю – це схильність людей трішки перебільшувати свою здатність контролювати події та результати, на які ви навряд чи можете вплинути. Але з іншого боку ця ілюзія контролю виконує захисну функцію. Вона знижує тривожність, додає сил та оптимізму. Але лише на певний час, бо це таки ілюзія

– наголосила Юлія.

Юлія Зорій

Як же можна розпізнати залежність від новин?

Симптоми:

  • дратівливість після перегляду новин;
  • порушення сну;
  • порушення концентрації уваги;
  • фізичне та психічне виснаження.

девушка смотрит в телефон

Щойно ви виявили залежність від новин, спробуйте позбутися цієї згубної для вас звички:

  1. Контролюйте, скільки часу ви приділяєте перегляду новин. Сформуйте режим дня – час на приготування їжі, фізичні навантаження, спілкування з дітьми, роботу тощо. А також складіть свій умовний графік відслідковування новин і не порушуйте його. Наприклад, ви читаєте стрічку по півгодинки вранці, вдень та ввечері. Також можете домовитися чергувати відслідковування з тим, хто поруч, а потім переповідати найважливіше.
  2. Дотримуйтеся інформаційної гігієни під час війни. Занурити нас в інформаційний хаос, де панують страх, тривожність та невизначеність – це мета ворога. Тому не можна вірити всьому, що ви читаєте. Оберіть для себе ті ЗМІ, телеграм-канали, експертів, яким ви довіряєте і за якими слідкуєте вже певний час.
  3. Перевіряйте інформацію у першоджерелах. Усі можуть помилятися – навмисно чи випадково.

Предыдущий пост
лайфхаки від психолога
12 лайфхаків від психолога, які допоможуть знизити стрес
Следующий пост
психіка під час війни
Психологиня розповіла, як врятувати психіку під час війни та повернути собі радощі життя

Новости партнёров

Fresh

Lifestyle

Варто знати: що робити у разі відкриття посилання з вірусом?

Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.
Психология

Якщо звикаєш до війни: як не картати себе та інших за бажання жити

Повномасштабна війна в Україні триває вже понад 120 днів. Усі ми читаємо десятки новин, бачимо сотні фото та відео тих жахів, які росіяни вчинили на нашій землі.
Lifestyle

Пральні порошки TM TRONA – дбайливий догляд за Вашими речами

Ситуація в Україні відображає світові тенденції відмови від використання шкідливих для здоров’я людини і навколишнього середовища хімічних речовин і перехід на безпечні екологічно чисті засоби для прання та догляду за домом.
Showbiz

Олена Фроляк зізналася, чи планувала покинути Україну

Відома телеведуча Олена Фроляк розповіла про свої плани на майбутнє.