7 міфів про «критичні дні», які заважають нам жити

Менструація трапляється у кожної жінки, водночас, це явище більше за інших оповите міфами та здогадами. Ми розвіємо деякі з них.
Під час місячних не можна плавати
Можна, це скоріше естетичне питання, ніж фізіологічне. Звичайно, з прокладкою далеко не спливеш, але тампони і менструальні чаші справляються з проблемою протікання у воді.
На період «цих днів» краще забути про спорт
Навпаки. Спорт допомагає впоратися з багатьма симптомами налагодити гормональне тло, щоб менструація проходила найменш помітно. Уникай підняття важких речей, роботи з пресом і перевернутих поз у йозі. Решта – можна і потрібно.
[readmore id="37175"]
Гарячий душ і сонце посилюють кровотечу
Ні, інтенсивність виділень залежить від фізіологічних особливостей організму, а не температури тіла, душу або погодних умов. Можеш сміливо засмагати.
Під час місячних не можна займатися сексом
Жодних протипоказань. щодо сексу у ці дні лікарі не називають. Якщо больових відчуттів немає, або вони пройшли, партнер не проти, чому ні? До того ж, у 31% жінок під час менструації підвищується лібідо.
У ці дні не можна завагітніти
Справді, ймовірність вагітності у цей час невелика, але вона є. Тому якщо поки не плануєш мати потомства, подумай про способи контрацепції.
[readmore id="37181"]
Місячні повинні тривати рівно тиждень
Зовсім необов'язково, це навіть трохи довше за середній термін. Менструація може тривати від трьох до десяти днів і все це вписується в рамки здорового циклу.
Біль можна перетерпіти
Останні шведські дослідження доводять, що 61% жінок у перший день циклу відчуває біль, який може перешкодити роботі, навчанню та іншій активності. Тому не треба терпіти: при можливості візьми лікарняний, випий спеціалізоване знеболювальне та відпочинь у ліжку.
[read-next id="5"]