Якщо пропав голос: що не можна, а що можна робити для його відновлення

голос
Хоч би раз у житті таке траплялося з багатьма людьми – раптом з'являлася захриплість, було важко дихати, голос ставав осиплим.

Ви почали хрипіти та сопіти, коли вам потрібно щось сказати? Важко дихати та вимовляти слова? Найкраще в такому разі помовчати та не напружувати голосові зв'язки.

Доктор Євген Комаровський в ефірі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» пояснив, як покращити стан і чому потрібно бути особливо уважним, якщо такі симптоми з'явилися в дитини.

Причини втрати голосу

За словами кандидата медичних наук, насамперед потрібно розуміти, що захриплість та осиплість з'являються при запальному процесі в голосових зв'язках. Причому осиплість – це лише запальний процес, а захриплість у голосі вказує на те, що виник набряк і на голосових зв'язках є невелика кількість мокроти.

Найчастіше це буває при ГРВІ, коли запальний процес локалізується в гортані. Тобто осиплість та захриплість – це класичний симптом ларингіту.

у девушки и парня пропал голос

Які методи допоможуть полегшити стан та повернути голос?

У такому разі важливо не тільки дати зв’язкам на деякий час спокій. Якщо ви знаходитесь в приміщенні, де сухе і тепле повітря, у вас набряк гортані, на додаток засох слиз – все це призведе до того, що дихати буде дуже важко. Тому потрібен теплий одяг, а також тепле та прохолодне повітря. І ще необхідно постійно пити щось тепле.

Щодо препаратів, сьогодні є величезна кількість ліків місцевої дії, до складу яких входять усілякі ароматичні олії. Їхні пари діють сприятливо, не дають слизу накопичуватися в зоні голосових зв'язок, зволожують слизові поверхні

– сказав Євген Комаровський.

Лікар-педіатр попередив, що осиплість та захриплість в дорослих і в дітей – це принципово різні симптоми.

Що робити, якщо голос зник у дитини?

Лікар-педіатр попередив, що осиплість та захриплість в дорослих і в дітей – це принципово різні симптоми.

Осиплість голосу в дітей – один із симптомів хвороби, яка називається – хибний круп

– пояснив доктор Комаровський.

у ребенка пропал голос

Тобто осиплість голосу в дорослої людини вказує на набряклість гортані, але осиплість в дитини – це справді утруднене дихання. Тому потрібно обов'язково звернутися до лікаря, до того ж перевіряти вночі стан хворого, тому що дітям зазвичай стає гірше саме в цей час. І найголовніше – у приміщенні має бути чисте та прохолодне повітря.

Фото в тексті: Стокові зображення від Depositphotos

[read-next id="5"]

Попередній пост
Профілактика інсульту
Профілактика інсульту: 8 кроків, зробити які під силу кожному
Наступний пост
вірусна інфекція
Як вчасно розпізнати вірусну інфекцію у дитини: 4 ознаки, на які варто звернути увагу

Новини партнерів

Fresh

Краса

Гімнастика для обличчя: 7 вправ, які допоможуть зробити вилиці виразними

Сьогодні всі схиблені на ЗОЖ, адже воно допомагає відтягнути старіння. До того ж, не обов'язково робити різні ін'єкції, щоб омолодити обличчя або профілактувати появу зморшок. Досить просто зайнятися такою нехитрою справою, як фейсбілдинг.
Фітнес та здоров'я

7 найчастіших причин затримки менструального періоду

Регулярний менструальний цикл для жінки – ще один показник гарного здоров'я. А ось регулярні збої в ньому найчастіше свідчать про якісь проблеми та нездужання.
Фітнес та здоров'я

Порушення ритму серця: просто стрес чи хвороба?

Порушення ритму серця хоча б раз у житті виникають у кожного. Важливо не прогаяти момент і вчасно звернутися до лікаря, адже неправильний серцевий ритм може бути не тільки наслідком перевантажень або стресу. Іноді він свідчить про серйозні захворювання.
Фітнес та здоров'я

Як схуднути на Дюкані: демократична дієта для тих, хто любить поїсти

Загалом, бути на Дюкані, як і на Лубутенах, у тренді. Хоча, праця французького лікаря в дієтології, така ж класика, як шедеври Ван Гога у живописі чи мелодії Сібеліуса у музиці.